Mailman 2.1.14 - en to nl translation catalogue (1044 entries)

en: size not available
nl: grootte niet beschikbaar

en:  at
nl:  op

en: Previous message:
nl: Vorig bericht:

en: Next message:
nl: Volgend Bericht:

en: thread
nl: Draad

en: subject
nl: onderwerp

en: author
nl: auteur

en: date
nl: datum

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
nl: <p>Er zijn momenteel geen archieven. </P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
nl: Gezipte tekst%(sz)s

en: Text%(sz)s
nl: Tekst %(sz)s

en: figuring article archives
nl: berekenen van artikelarchieven

en: April
nl: april

en: February
nl: februari

en: January
nl: januari

en: March
nl: maart

en: August
nl: augustus

en: July
nl: juli

en: June
nl: juni

en: May
nl: mei

en: December
nl: december

en: November
nl: november

en: October
nl: oktober

en: September
nl: september

en: First
nl: Eerste

en: Fourth
nl: Vierde

en: Second
nl: Tweede

en: Third
nl: Derde

en: %(ord)s quarter %(year)i
nl: %(ord)s kwartaal %(year)i

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
nl: De week van maandag %(day)i %(month)s %(year)i

en: Computing threaded index
nl: Berekenen van draadindex

en: Updating HTML for article %(seq)s
nl: Updaten van HTML voor artikel %(seq)s

en: article file %(filename)s is missing!
nl: artikelbestand %(filename)s is niet gevonden!

en: No subject
nl: Geen onderwerp

en: Creating archive directory
nl: Aanmaken van archiefmap

en: Reloading pickled archive state
nl: Herladen van opgeslagen archiefstatus

en: Pickling archive state into
nl: Opslaan van archiefstatus in

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
nl: Updaten van indexbestanden voor archief [%(archive)s]

en:   Thread
nl:   Draad

en: due to excessive bounces
nl: door teveel bounces

en: by yourself
nl: door uzelf

en: by the list administrator
nl: door de lijstbeheerder

en: for unknown reasons
nl: om onbekende redenen

en: disabled
nl: uitgezet

en: Bounce action notification
nl: Bounceactiemelding

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
nl:  De laatste bounce ontvangen van u was gedateerd %(date)s

en: (no subject)
nl: (geen onderwerp)

en: [No bounce details are available]
nl: [Er zijn geen bouncedetails beschikbaar]

en: Administrator
nl: Beheerder

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
nl: Er is geen lijst met de naam <em>%(safelistname)s</em>

en: Authorization failed.
nl: Autorisatie mislukt.

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
nl: U heeft het bezorgen van zowel verzamelmail als
              losse berichten uitgezet. Deze combinatie is niet geldig.
              U moet het gebruik van of verzamelmail of losse berichten aanzetten,
              anders is de maillijst onbruikbaar.

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
nl: U heeft de instelling verzamelmail uitgezet, maar er zijn leden die
                 deze optie gebruiken. Deze leden krijgen nu geen mail bezorgd.%(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
nl: U heeft de bezorging van reguliere mail uitgezet, maar er zijn
                 leden die deze optie gebruiken. Deze leden zullen mail
                 ontvangen totdat u het probleem heeft opgelost.%(rm)r

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
nl: Beheerlinks van %(hostname)s maillijsten

en: Welcome!
nl: Welkom!

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
nl: <p>Er zijn momenteel geen publieke %(mailmanlink)s
                maillijsten op %(hostname)s.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
nl: <p>Hieronder vind u een lijst van publieke
                %(mailmanlink)s maillijsten op %(hostname)s.  Klik op een
                lijstnaam voor de configuratiepagina's van die lijst.

en: right
nl: rechts

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
nl: Om voor een niet-publieke lijst naar de configuratiepagina te gaan voor beheerders
            opent u een URL vergelijkbaar als deze, maar dan met een '/' en
            de %(extra)slijstnaam toegevoegd.  Als u daartoe bevoegd bent
            kunt u ook een <a href="%(creatorurl)s">nieuwe</a> maillijst aanmaken.
    
            <p>Algemene lijstinformatie is te vinden op

en: the mailing list overview page
nl: de maillijst overzichtspagina

en: <p>(Send questions and comments to
nl: <p>(Voor vragen kunt u terecht bij

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Omschrijving

en: [no description available]
nl: [geen omschrijving beschikbaar]

en: No valid variable name found.
nl: Geen geldige variabelenaam gevonden.

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
nl: %(realname)s maillijst
        <br>Hulp bij de configuratie van de <em>%(varname)s</em> instelling

en: Mailman %(varname)s List Option Help
nl: Hulp bij de Mailman %(varname)s lijstoptie

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
nl: <em><strong>Waarschuwing:</strong> als u deze instelling hier
        verandert, kan het gebeuren dat deze verandering nog niet in andere
        beheersschermen wordt doorgevoerd. Als u dezelfde instelling op andere
        pagina's tegenkomt, zorg er dan voor dat u die pagina's eerst
        ververst. U kunt ook

en: return to the %(categoryname)s options page.
nl: terug naar de %(categoryname)spagina.

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
nl: %(realname)s Beheer (%(label)s)

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
nl: %(realname)s maillijstbeheer<br><i>%(label)s</i>

en: Configuration Categories
nl: Instellingen

en: Other Administrative Activities
nl: Overige beheertaken

en: Tend to pending moderator requests
nl: Verwerk wachtende moderatorverzoeken

en: Go to the general list information page
nl: Ga naar de lijstinformatiepagina

en: Edit the public HTML pages and text files
nl: Bewerk de publiek toegankelijke HTML-pagina's en de tekstbestanden

en: Go to list archives
nl: Ga naar het archief

en: Delete this mailing list
nl: Verwijder deze maillijst

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
nl:  (bevestiging vereist)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
nl: Noodmoderatie van al het lijstverkeer staat aan

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
nl: Verander de instellingen en maak ze actief door op de knop
            <em>Verstuur de wijzigingen</em> te klikken.

en: Additional Member Tasks
nl: Aanvullende opties voor ledenbeheer

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
nl: <li>Moderatie-instelling van alle leden, ook
                de leden die momenteel niet zichtbaar zijn

en: Off
nl: Uit

en: On
nl: Aan

en: Set
nl: Stel in

en: Value
nl: Waarde

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
nl: Foute invoerwaarde:
     %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
nl: <em>Voer de tekst hieronder in, of ...</em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
nl: <br><em>... upload een bestand</em><br>

en: Topic %(i)d
nl: Onderwerp %(i)d

en: Delete
nl: Wis

en: Topic name:
nl: Naam onderwerp:

en: Regexp:
nl: Uitdrukking:

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Add new item...
nl: Voeg een nieuw item toe ...

en: ...before this one.
nl: ... voor deze.

en: ...after this one.
nl: ... na deze.

en: Spam Filter Rule %(i)d
nl: Spam filterregel %(i)d

en: Spam Filter Regexp:
nl: Uitdrukking:

en: Defer
nl: Uitstellen

en: Reject
nl: Weigeren

en: Hold
nl: Vasthouden

en: Discard
nl: Negeren

en: Accept
nl: Goedkeuren

en: Action:
nl: Actie:

en: Move rule up
nl: Verplaats regel naar boven

en: Move rule down
nl: Verplaats regel naar beneden

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
nl: <br>(Wijzig <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
nl: <br>(Details voor <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
nl: <br><em><strong>Opmerking:</strong>
            het instellen van deze waarde zorgt er voor dat de actie meteen
            wordt uitgevoerd, maar het verandert niet de vaste instelling.</em>

en: Mass Subscriptions
nl: Meerdere leden aanmelden

en: Mass Removals
nl: Meerdere leden afmelden

en: Membership List
nl: Ledenlijst

en: Find member %(link)s:
nl: Zoek een lid %(link)s:

en: Search...
nl: Zoek ...

en: Bad regular expression:
nl: Foute uitdrukking:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
nl: %(allcnt)s leden in totaal, %(membercnt)s zichtbaar

en: %(allcnt)s members total
nl: %(allcnt)s leden in totaal

en: unsub
nl: afmelden

en: member address<br>member name
nl: email-adres<br>naam

en: hide
nl: verberg

en: mod
nl: moderatie

en: nomail<br>[reason]
nl: mail<br>uit

en: ack
nl: bevestig

en: not metoo
nl: geen<br>eigen

en: nodupes
nl: geen<br>dubbele

en: plain
nl: geen<br>MIME

en: digest
nl: verzamel<br>mail

en: language
nl: taal

en: U
nl: L

en: A
nl: B

en: B
nl: S

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
nl: <b>afmelden</b> -- Klik hier om het lid af te melden.

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
nl: <b>moderatie</b> -- De moderatie instelling.  Als deze
            is aangevinkt, worden berichten van de gebruiker vastgehouden ter
            goedkeuring; in het andere geval worden ze automatisch goedgekeurd.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
nl: <b>verberg</b> -- Is het e-mailadres van het lid geheim
            i.e. wordt het niet getoond in de ledenlijst?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
nl: <b>mail uit</b> -- Is de mailbezorging aan het lid uitgezet? In dat
            geval wordt een afkorting vermeld die de reden voor het uitzetten
            aangeeft:
                <ul><li><b>L</b> -- Het lid heeft op zijn persoonlijke
                        instellingenpagina de mailbezorging uitgezet.
                    <li><b>B</b> -- De beheerder van de lijst heeft de
                        mailbezorging uitgezet.
                    <li><b>S</b> -- Het systeem heeft de mailbezorging
                        geinactiveerd, vanwege een excessief aantal bounces
                        van het e-mailadres van het lid.
                    <li><b>?</b> -- Reden onbekend. Dit is het geval als de
                        mailbezorging reeds uitgezet was in oudere versies
                        van Mailman.
                </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
nl: <b>bevestig</b> -- Krijgt het lid bevestigingen van
            berichten die het naar de lijst stuurt?

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
nl: <b>geen eigen</b> -- Wil het lid voorkomen dat het eigen berichten
           ontvangt?

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
nl: <b>geen dubbele</b> -- Wil het lid voorkomen dat het dezelfde berichten
            dubbel ontvangt?

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
nl: <b>verzamelmail</b> -- Krijgt het lid de berichten in verzamelmails?
            (in het andere geval: losse berichten)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
nl: <b>geen MIME</b> -- Als het lid verzamelmails krijgt, zijn dat dan
            verzamelmails in gewone tekst?  (in het andere geval: MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
nl: <b>taal</b> -- Voorkeurstaal van de gebruiker

en: Click here to hide the legend for this table.
nl: Klik hier om de legenda te verbergen.

en: Click here to include the legend for this table.
nl: Klik hier om de legenda weer te geven.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
nl: <p><em>Om meer leden te zien, klik hieronder op de
            betreffende reeks-indicatie:</em>

en: from %(start)s to %(end)s
nl: van %(start)s tot %(end)s

en: Subscribe these users now or invite them?
nl: Meld deze leden nu aan of stuur ze een uitnodiging?

en: Invite
nl: Uitnodigen

en: Subscribe
nl: Aanmelden

en: Send welcome messages to new subscribees?
nl: Stuur een welkomstbericht naar nieuwe leden?

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
nl: Stuur een melding naar de lijstbeheerder over nieuwe aanmeldingen?

en: Enter one address per line below...
nl: Voer hieronder een adres per regel in ...

en: ...or specify a file to upload:
nl: ... of upload een bestand:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
nl: Voer hieronder een aanvullende tekst in die
        wordt toegevoegd bovenin uw uitnodiging of het aanmeldingsbericht.
        Voeg tenminste een lege regel toe aan het eind ...

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
nl: Stuur een afmeldingsbericht naar de gebruiker?

en: Send notifications to the list owner?
nl: Verstuur meldingen naar de lijstbeheerder?

en: Change list ownership passwords
nl: Verander de lijstbeheerderswachtwoorden

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
nl: De <em>lijstbeheerders</em> zijn de personen die de volledige zeggenschap hebben
    over alle instellingsmogelijkheden van deze maillijst.  Zij kunnen elke
    instellingsvariabele veranderen door middel van deze beheerpagina's.
    
    <p>De <em>lijstmoderatoren</em> hebben beperktere bevoegdheden. Zij kunnen
    geen veranderingen in de instellingen van de lijst aanbrengen, maar zij mogen wel
    wachtende administratieve verzoeken verwerken, zoals het goedkeuren of weigeren van
    aanmeldingsverzoeken, en beslissen over wachtende berichten. Natuurlijk
    kunnen ook de <em>lijstbeheerders</em> wachtende verzoeken verwerken.
    
    <p>Om de lijsttaken te verdelen onder beheerders en moderatoren,
    moet u een apart moderatorwachtwoord instellen in de velden hieronder, en
    ook de e-mailadressen van de lijstmoderatoren invullen in de
    configuratiecategorie <a href="%(adminurl)s/general">Algemene instellingen</a>.

en: Enter new administrator password:
nl: Voer het nieuwe beheerderswachtwoord in:

en: Confirm administrator password:
nl: Bevestig het beheerderswachtwoord

en: Enter new moderator password:
nl: Voer het nieuwe moderatorwachtwoord in:

en: Confirm moderator password:
nl: Bevestig het moderatorwachtwoord:

en: Enter new poster password:
nl: Voer het nieuwe post-wachtwoord in:

en: Confirm poster password:
nl: Bevestig het post-wachtwoord:

en: Submit Your Changes
nl: Verstuur de wijzigingen

en: Moderator passwords did not match
nl: Moderatorwachtwoorden kwamen niet overeen

en: Poster passwords did not match
nl: Uw post-wachtwoorden kwamen niet overeen.

en: Administrator passwords did not match
nl: Beheerderswachtwoorden kwamen niet overeen

en: Already a member
nl: Is al lid

en: &lt;blank line&gt;
nl: &lt;lege regel&gt;

en: Bad/Invalid email address
nl: Ongeldig e-mailadres

en: Hostile address (illegal characters)
nl: Verdacht adres (niet toegestane lettertekens)

en: Banned address (matched %(pattern)s)
nl: Verboden adres (komt overeen met %(pattern)s)

en: Successfully invited:
nl: Met succes uitgenodigd:

en: Successfully subscribed:
nl: Met succes aangemeld:

en: Error inviting:
nl: Fout bij het uitnodigen:

en: Error subscribing:
nl: Fout bij het aanmelden:

en: Successfully Unsubscribed:
nl: Met succes afgemeld:

en: Cannot unsubscribe non-members:
nl: Kan niet-leden niet afmelden:

en: Bad moderation flag value
nl: Verkeerde moderatie-instelling:

en: Not subscribed
nl: Niet aangemeld

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
nl: Negeer wijzigingen voor verwijderd lid: %(user)s

en: Successfully Removed:
nl: Met succes verwijderd:

en: Error Unsubscribing:
nl: Fout bij afmelden:

en: %(realname)s Administrative Database
nl: %(realname)s Beheerdatabase

en: %(realname)s Administrative Database Results
nl: %(realname)s Beheerdatabaseresultaten

en: There are no pending requests.
nl: Er zijn geen wachtende verzoeken.

en: Click here to reload this page.
nl: Klik hier om deze pagina te verversen.

en: Detailed instructions for the administrative database
nl: Gedetailleerde instructies voor de beheerdatabase

en: Administrative requests for mailing list:
nl: Administratieve verzoeken voor maillijst:

en: Submit All Data
nl: Verstuur de wijzigingen

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
nl: Negeer alle berichten die gemarkeerd zijn met <em>Uitstellen</em>

en: all of %(esender)s's held messages.
nl: alle vastgehouden berichten van %(esender)s.

en: a single held message.
nl: ��n vastgehouden bericht.

en: all held messages.
nl: alle vastgehouden berichten.

en: Mailman Administrative Database Error
nl: Mailman beheerdatabasefout

en: list of available mailing lists.
nl: lijst van beschikbare maillijsten.

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
nl: U moet een lijstnaam specificeren.  Hier is de %(link)s

en: Subscription Requests
nl: Aanmeldingsverzoeken

en: Address/name
nl: Adres/naam

en: Your decision
nl: Uw beslissing

en: Reason for refusal
nl: Reden voor weigering

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Permanently ban from this list
nl: Permanent verbod voor deze lijst

en: User address/name
nl: Gebruikersadres/naam

en: Unsubscription Requests
nl: Afmeldingsverzoeken

en: Held Messages
nl: Vastgehouden berichten

en: From:
nl: Van:

en: Action to take on all these held messages:
nl: Te ondernemen actie op al deze vastgehouden berichten:

en: Preserve messages for the site administrator
nl: Bewaar berichten voor de lijstbeheerder

en: Forward messages (individually) to:
nl: Stuur de berichten (afzonderlijk) door naar:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
nl: Hef de <em>moderatie</em>-instelling van dit lid op

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
nl: <em>De afzender is nu lid van deze lijst</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
nl: Voeg <b>%(esender)s</b> toe aan een van deze afzenderfilters:

en: Accepts
nl: Goedkeuren

en: Discards
nl: Negeren

en: Holds
nl: Vasthouden

en: Rejects
nl: Weigeren

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
nl: Verbied <b>%(esender)s</b> om zich ooit aan te melden op deze
                        maillijst

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
nl: Klik op het berichtnummer om het bericht te bekijken,
                of u kunt

en: view all messages from %(esender)s
nl: alle berichten bekijken van %(esender)s

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Size:
nl: Grootte:

en: not available
nl: niet beschikbaar

en: Reason:
nl: Reden:

en: Received:
nl: Ontvangen:

en: Posting Held for Approval
nl: Bericht vastgehouden voor goedkeuring

en:  (%(count)d of %(total)d)
nl:  (%(count)d van %(total)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
nl: <em>Bericht met id #%(id)d was verloren.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
nl: <em>Bericht met id #%(id)d is beschadigd.

en: Preserve message for site administrator
nl: Bewaar het bericht voor de site-beheerder

en: Additionally, forward this message to:
nl: Stuur het bericht bovendien door naar:

en: [No explanation given]
nl: [Geen uitleg gegeven]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
nl: Als u dit bericht weigert,<br>leg dan uit waarom (optioneel):

en: Message Headers:
nl: Bericht headers:

en: Message Excerpt:
nl: Bericht inhoud:

en: Database Updated...
nl: Database bijgewerkt ...

en:  is already a member
nl:  is al lid

en: %(addr)s is banned (matched: %(patt)s)
nl: %(addr)s is verboden (komt overeen met: %(patt)s)

en: Confirmation string was empty.
nl: De bevestigingscode was niet ingevuld.

en: <b>Invalid confirmation string:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Note that confirmation strings expire approximately
        %(days)s days after the initial subscription request.  If your
        confirmation has expired, please try to re-submit your subscription.
        Otherwise, <a href="%(confirmurl)s">re-enter</a> your confirmation
        string.
nl: <b>Geen geldige bevestigingscode:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Opmerking: Bevestigingscodes zijn geldig tot ca. %(days)s
        dagen na het aanvankelijke aanmeldingsverzoek. Als deze
        periode is verlopen, probeer dan uzelf s.v.p. opnieuw aan te melden.
        Is dat niet het geval, voer dan <a href="%(confirmurl)s">hier</a> uw
        bevestigingscode opnieuw in.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
nl: Het adres waarvoor de afmelding wordt aangevraagd is geen
                    lid van de maillijst.  Misschien bent u al afgemeld,
                    b.v. door de lijstbeheerder?

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
nl: Het te wijzigen adres is op een later tijdstip afgemeld.
                        Dit wijzigingsverzoek is derhalve geannuleerd.

en: System error, bad content: %(content)s
nl: Systeemfout, verkeerde inhoud: %(content)s

en: Bad confirmation string
nl: Verkeerde bevestigingscode

en: Enter confirmation cookie
nl: Voer de bevestigingscode in

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
nl: Voer de door u ontvangen bevestigingscode in in het onderstaande
        invoerveld.  Druk vervolgens op de button <em>Verstuur</em> om door
        te gaan naar de volgende bevestigingsstap.

en: Confirmation string:
nl: Bevestigingscode:

en: Submit
nl: Verstuur

en: Confirm subscription request
nl: Bevestig het aanmeldingsverzoek

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
nl: Uw bevestiging is vereist om het aanmeldingsverzoek voor de maillijst
        <em>%(listname)s</em> te voltooien.  De door u gewenste instellingen
        zijn hieronder weergegeven; maak hierin nodige wijzigingen en klik op
        <em>Aanmelden</em> om de bevestigingsprocedure te voltooien.  Nadat u
        dit heeft gedaan, wordt uw persoonlijke instellingenpagina getoond
        waar u uw instellingen verder aan kunt passen.
    
        <p>Opmerking: uw wachtwoord zal naar u gemaild worden zodra uw aanmelding
        is bevestigd. U kunt het veranderen op uw persoonlijke instellingenpagina.
    
        <p>Als u geen lid wil worden, klik op <em>Aanmelding annuleren</em>.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
nl: Uw bevestiging is vereist alvorens uw aanmeldingsverzoek voor de maillijst
            <em>%(listname)s</em> kan worden verwerkt. Uw lidmaatschapsinstellingen
            zijn hieronder weergegeven; maak hierin nodige wijzigingen en klik op
            <em>Aanmelden</em> om de bevestigingsprocedure te voltooien.
            Nadat u uw aanmeldingsverzoek heeft bevestigd, moet de moderator uw
            verzoek goedkeuren of weigeren. U krijgt nog bericht over deze beslissing.
    
           <p>Opmerking: uw wachtwoord zal naar u gemaild worden zodra uw aanmelding
           is bevestigd. U kunt het veranderen op uw persoonlijke instellingenpagina.
    
           <p>Mocht u van gedachten zijn veranderd en geen lid willen worden van de
           maillijst, klik dan op <em>Aanmelding annuleren</em>.

en: Your email address:
nl: Uw e-mailadres:

en: Your real name:
nl: Uw volledige naam:

en: Receive digests?
nl: Wilt u verzamelmails ontvangen?

en: Preferred language:
nl: Taalvoorkeur:

en: Subscribe to list %(listname)s
nl: Aanmelden op maillijst %(listname)s

en: Cancel my subscription request
nl: Aanmelding annuleren

en: You have canceled your subscription request.
nl: U heeft uw aanmeldingsverzoek geannuleerd.

en: Awaiting moderator approval
nl: Wachtend op moderatorgoedkeuring.

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
nl:             U heeft met succes uw aanmeldingsverzoek voor de maillijst
                %(listname)s bevestigd. De lijstmoderator moet uw aanmelding
                echter nog definitief goedkeuren. Uw verzoek is naar de moderator
                doorgestuurd, die u over de beslissing zal informeren.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
nl: Foute bevestigingscode.  Mogelijkerwijs
                probeert u een verzoek te bevestigen voor een adres dat reeds
                is afgemeld.

en: You are already a member of this mailing list!
nl: U bent al lid van deze maillijst!

en: You are currently banned from subscribing to
                this list.  If you think this restriction is erroneous, please
                contact the list owners at %(owneraddr)s.
nl: Voor het door u opgegeven e-mailadres is een verbod
            ingesteld voor deze maillijst. Als u denkt dat dit een
            vergissing is kunt u contact opnemen met de
            lijsteigenaren: %(owneraddr)s.

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
nl:             U was niet uitgenodigd voor deelname aan deze maillijst. De
                uitnodiging wordt genegeerd, en de lijstbeheerders zijn
                gewaarschuwd.

en: Subscription request confirmed
nl: Aanmeldingsverzoek bevestigd

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
nl:             U heeft met succes uw aanmeldingsverzoek voor
                "%(addr)s" bij de maillijst %(listname)s bevestigd. Een
                bevestigingsbericht zal naar uw e-mailadres worden gestuurd,
                met daarin uw wachtwoord, en andere nuttige informatie en links.
    
                <p>U kunt nu <a href="%(optionsurl)s">doorgaan naar uw
                lidmaatschap-inlogpagina</a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
nl: U heeft uw afmeldingsverzoek geannuleerd.

en: Unsubscription request confirmed
nl: Afmeldingsverzoek is bevestigd

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
nl:             U heeft zich met succes afgemeld van de %(listname)s maillijst.
                U kunt nu de <a href="%(listinfourl)s">informatiepagina van de
                maillijst bezoeken</a>.

en: Confirm unsubscription request
nl: Bevestig afmeldingsverzoek

en: <em>Not available</em>
nl: <em>Niet beschikbaar</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
nl: Uw bevestiging is vereist om uw afmeldingsverzoek voor de maillijst
        <em>%(listname)s</em> te voltooien.  U bent op dit moment
        aangemeld met
    
        <ul><li><b>Naam:</b> %(fullname)s
            <li><b>E-mailadres:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Klik op de onderstaande button <em>Afmelden</em> om de bevestiging
        te voltooien.
    
        <p>Of klik op <em>Annuleer en negeer</em> om uw afmeldingsverzoek in
        te trekken.

en: Unsubscribe
nl: Afmelden

en: Cancel and discard
nl: Annuleer en negeer

en: You have canceled your change of address request.
nl: U hebt uw adreswijzigingsverzoek geannuleerd.

en: %(newaddr)s is banned from subscribing to the
                %(realname)s list.  If you think this restriction is erroneous,
                please contact the list owners at %(owneraddr)s.
nl: Voor %(newaddr)s is een aanmeldingsverbod ingesteld
            voor de %(realname)s maillijst. Als u denkt dat dit een
            vergissing is kunt u contact opnemen met de lijsteigenaren:
            %(owneraddr)s.

en: %(newaddr)s is already a member of
                the %(realname)s list.  It is possible that you are attempting
                to confirm a request for an address that has already been
                subscribed.
nl: %(newaddr)s is reeds lid van
                de %(realname)s lijst.  Mogelijkerwijs
                probeert u een verzoek te bevestigen voor een adres dat reeds
                is aangemeld.

en: Change of address request confirmed
nl: Adreswijzigingsverzoek bevestigd

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
nl:             U heeft met succes uw adres voor de %(listname)s maillijst
                veranderd van <b>%(oldaddr)s</b> naar <b>%(newaddr)s</b>.
                U kunt nu <a href="%(optionsurl)s">doorgaan naar uw
                lidmaatschap-inlogpagina</a>.

en: Confirm change of address request
nl: Bevestig adreswijzigingsverzoek

en: globally
nl: in alle lijsten

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
nl: Uw bevestiging is vereist om uw adreswijzigingsverzoek voor
        de maillijst <em>%(listname)s</em> te voltooien.  U bent op dit moment
        aangemeld met
    
        <ul><li><b>Naam:</b> %(fullname)s
            <li><b>Oude e-mailadres:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        en u heeft verzocht dit e-mailadres %(globallys)s te veranderen naar
    
        <ul><li><b>Nieuw e-mailadres:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Klik op de onderstaande button <em>Wijzig adres</em> om dit te     bevestigen.
    
        <p>Of klik op <em>Annuleren en negeren</em> om dit adreswijzigingsverzoek
        in te trekken.

en: Change address
nl: Verander adres

en: Continue awaiting approval
nl: Continueer goedkeuring

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
nl: OK, de lijstmoderator heeft nog steeds de gelegenheid om
        dit bericht goed te keuren of te weigeren.

en: Sender discarded message via web.
nl: Afzender heeft bericht geannuleerd via het web.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
nl: Het vastgehouden bericht met het onderwerp
                <em>%(subject)s</em> is niet gevonden.  Hoogstwaarschijnlijk
                heeft de lijstmoderator het bericht reeds goedgekeurd of
                geweigerd.  U was daardoor niet op tijd om het bericht nog te
                kunnen annuleren.

en: Posted message canceled
nl: Geposte bericht geannuleerd

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
nl:             U heeft met succes het door u geposte bericht met het
                onderwerp <em>%(subject)s</em> aan de maillijst %(listname)s
                kunnen annuleren.

en: Cancel held message posting
nl: Annuleer vastgehouden bericht

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
nl: Het vastgehouden bericht waarnaar u werd verwezen is reeds
            verwerkt door de lijstbeheerder.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
nl: U bevestiging is vereist om het volgende door u geposte bericht naar de
        maillijst <em>%(listname)s</em> te annuleren:
    
        <ul><li><b>Afzender:</b> %(sender)s
            <li><b>Onderwerp:</b> %(subject)s
            <li><b>Reden:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Klik op de button <em>Annuleer geposte bericht</em> om het te annuleren.
    
        <p>Of klik op de button <em>Continueer goedkeuring</em> om de
        lijstmoderator het bericht te doen goedkeuren of weigeren.

en: Cancel posting
nl: Annuleer geposte bericht

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
nl: U heeft de reactivering van uw lidmaatschap geannuleerd. Als
        wij bounces blijven ontvangen van uw adres, kan het mogelijk uit deze
        maillijst worden verwijderd.

en: Membership re-enabled.
nl: Lidmaatschap gereactiveerd.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
nl:             U heeft uw lidmaatschap van de %(listname)s maillijst met
                succes gereactiveerd. U kunt nu <a
                href="%(optionsurl)s">uw lidmaatschap-instellingenpagina bezoeken</a>.

en: Re-enable mailing list membership
nl: Reactiveer lidmaatschap

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
nl: Sorry, u bent reeds afgemeld van
            deze maillijst.  Om u opnieuw aan te melden, bezoek de
            <a href="%(listinfourl)s">lijstinformatiepagina</a>.

en: <em>not available</em>
nl: <em>niet beschikbaar</em>

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
nl: Uw lidmaatschap van de %(realname)s maillijst is tijdelijk stopgezet
        vanwege een excessief aantal bounces.  Om uw lidmaatschap te
        continueren is een bevestiging van u vereist.  Wij hebben de
        volgende informatie opgeslagen:
    
        <ul><li><b>Uw e-mailadres:</b> %(member)s
            <li><b>Uw naam:</b> %(username)s
            <li><b>Laatste bounce ontvangen op:</b> %(date)s
            <li><b>Geschat aantal dagen voordat u definitief van deze
                   lijst wordt verwijderd:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Klik op de button <em>Lidmaatschap reactiveren</em> om de toezending van
        berichten te hervatten.  Of klik op de button <em>Annuleren</em> om uw
        lidmaatschap definitief te beeindigen.

en: Re-enable membership
nl: Lidmaatschap reactiveren

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Bad URL specification
nl: Geen goede URL-specificatie

en: Return to the
nl: Terug naar het

en: general list overview
nl: algemeen lijstoverzicht

en: <br>Return to the
nl: <br>Terug naar het

en: administrative list overview
nl: lijstbeheerdersoverzicht

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
nl: Lijstnaam mag niet "@": %(safelistname)s bevatten

en: List already exists: %(safelistname)s
nl: Lijst bestaat reeds: %(safelistname)s

en: You forgot to enter the list name
nl: U bent vergeten de lijstnaam in te voeren

en: You forgot to specify the list owner
nl: U bent vergeten de lijstbeheerder te specificeren

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
nl: Laat het wachtwoordveld (en bevestigingsveld) leeg als u Mailman
                    een automatisch wachtwoord wilt laten genereren.

en: Initial list passwords do not match
nl: Ingevoerde wachtwoorden komen niet overeen

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
nl: Het lijstwachtwoord moet ingevuld worden<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
nl: U bent niet geautoriseerd om nieuwe maillijsten aan te maken

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
nl: Onbekende virtual host: %(safehostname)s

en: Bad owner email address: %(s)s
nl: Foutief e-mailadres van lijsteigenaar: %(s)s

en: List already exists: %(listname)s
nl: Lijst bestaat reeds: %(listname)s

en: Illegal list name: %(s)s
nl: Ongeldige lijstnaam: %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden tijdens het aanmaken van de lijst.
                    Neem contact op met de sitebeheerder voor assistentie.

en: Your new mailing list: %(listname)s
nl: Uw nieuwe maillijst: %(listname)s

en: Mailing list creation results
nl: Maillijst aanmaakresultaten:

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
nl: U hebt met succes de maillijst <b>%(listname)s</b> aangemaakt
        en een bericht daarvan is verzonden naar de lijsteigenaar
        <b>%(owner)s</b>.  U kunt nu:

en: Visit the list's info page
nl: De lijstinformatiepagina bezoeken

en: Visit the list's admin page
nl: De lijstbeheerderspagina bezoeken

en: Create another list
nl: Nog een maillijst aanmaken

en: Create a %(hostname)s Mailing List
nl: Een %(hostname)s maillijst aanmaken

en: Error:
nl: Fout:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
nl: U kunt een nieuwe maillijst aanmaken door in het onderstaande formulier de
        relevante gegevens in te vullen. De naam van de maillijst zal worden gebruikt
        als het primaire adres voor het posten van berichten aan de lijst, dus
        het moet in kleine letters ingevuld worden.  Als de lijst eenmaal is aangemaakt, kunt u
        de naam niet meer veranderen.
    
        <p>U moet ook een e-mailadres van de lijstbeheerder
        invullen. Als de lijst is aangemaakt, zal de lijstbeheerder daarvan melding
        krijgen en tevens het wachtwoord ontvangen. De lijstbeheerder
        kan vervolgens het wachtwoord wijzigen en eventueel extra lijstbeheerders
        toevoegen of verwijderen.
    
        <p>Als u Mailman automatisch een lijstbeheerderswachtwoord
        wilt laten genereren, klikt u op 'Ja' bij de betreffende vraag en laat
        u de wachtwoordvelden leeg.
    
        <p>U kunt alleen een nieuwe maillijst aanmaken als u daarvoor
        geautoriseerd bent. Elke site hoort een <em>lijstenmaker's</em>wachtwoord
        te hebben, dat ingevuld dient te worden in het onderste veld.  Overigens
        kan ook het wachtwoord van de sitebeheerder gebruikt voor authentificatie.

en: List Identity
nl: Lijstidentiteit

en: Name of list:
nl: Naam van de lijst:

en: Initial list owner address:
nl: E-mailadres lijstbeheerder:

en: Auto-generate initial list password?
nl: Automatisch een wachtwoord genereren?

en: Initial list password:
nl: Wachtwoord lijstbeheerder:

en: Confirm initial password:
nl: Bevestiging wachtwoord:

en: List Characteristics
nl: Lijsteigenschappen

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
nl: Moeten nieuwe leden in 'quarantaine' worden gezet voordat
        ze ongemodereerd berichten naar deze lijst mogen versturen? Antwoord
        <em>Ja</em> om het vasthouden van berichten van nieuwe leden voor
        goedkeuring door de moderator als standaard in te stellen.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
nl: Ondersteunde talen bij aanvang. <p>Als u niet minstens ��n
            taal selecteert, zal de lijst de standaardtaal van de server
            gebruiken: %(deflang)s

en: Send "list created" email to list owner?
nl: Verzend een "list created" e-mail naar de lijstbeheerder?

en: List creator's (authentication) password:
nl: Lijstenmaker's wachtwoord ter authentificatie:

en: Create List
nl: Lijst aanmaken

en: Clear Form
nl: Wis inhoud formulier

en: General list information page
nl: Algemene lijstinformatiepagina

en: Subscribe results page
nl: Aanmeldingsresultaatpagina

en: User specific options page
nl: Gebruikersspecifieke instellingenpagina

en: Welcome email text file
nl: Tekstbestand van het welkomstbericht voor nieuwe leden

en: Digest masthead
nl: Verzamelmail-header

en: List name is required.
nl: Lijstnaam is vereist.

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
nl: %(realname)s -- Bewerken html voor %(template_info)s

en: Edit HTML : Error
nl: Bewerk HTML : Fout

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
nl: %(safetemplatename)s: Geen geldige template

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
nl: %(realname)s -- HTML-pagina Bewerken

en: Select page to edit:
nl: Selecteer pagina om te bewerken:

en: View or edit the list configuration information.
nl: Bekijk of wijzig de instellingen van de lijst.

en: When you are done making changes...
nl: Als u klaar bent met het bewerken ...

en: Submit Changes
nl: Verstuur de wijzigingen

en: Can't have empty html page.
nl: HTML-pagina mag niet leeg zijn!

en: HTML Unchanged.
nl: HTML niet veranderd.

en: The page you saved contains suspicious HTML that could
    potentially expose your users to cross-site scripting attacks.  This change
    has therefore been rejected.  If you still want to make these changes, you
    must have shell access to your Mailman server.
nl: De pagina die u heeft bewaard bevat verdachte HTML die mogelijkerwijs
    uw gebruikers blootstelt aan cross-site scripting aanvallen.  Deze wijziging
    is daarom geweigerd.  Als u toch deze wijzigingen wilt aanbrengen, heeft u
    shell access nodig voor uw Mailman server.

en: See
nl: Zie

en: Page Unchanged.
nl: Pagina niet veranderd.

en: HTML successfully updated.
nl: HTML met succes bijgewerkt.

en: %(hostname)s Mailing Lists
nl: Maillijsten op %(hostname)s

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
nl: <p>Er zijn momenteel geen publieke
                %(mailmanlink)s maillijsten op %(hostname)s.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
nl: <p>Hieronder vindt u een lijst van alle publieke maillijsten op
                %(hostname)s. Klik op een lijstnaam voor meer informatie
                over de lijst, om u aan of af te melden, of om uw
                persoonlijke instellingen te wijzigen.

en: right
nl: rechts

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
nl:  Om de algemene informatiepagina te bezoeken van een niet-publieke lijst
            opent u een URL zoals deze, maar dan met een '/' en de %(adj)s
            lijstnaam erachter.
            <p>Lijstbeheerders, u kunt doorgaan naar

en: the list admin overview page
nl: de lijstbeheer-overzichtspagina

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
nl:  om de beheerpagina's te vinden van uw lijst.
             <p>Vragen over het gebruik van de maillijsten kunt u richten aan

en: Edit Options
nl: Wijzig opties

en: View this page in
nl: Bekijk deze pagina in

en: CGI script error
nl: Fout in CGI-script

en: Invalid options to CGI script.
nl: Ongeldige opties m.b.t. het CGI-script.

en: No address given
nl: Er is geen adres opgegeven

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
nl: Ongeldig e-mailadres: %(safeuser)s

en: No such member: %(safeuser)s.
nl: Niet bestaand lid: %(safeuser)s.

en: Your unsubscription request has been
                        forwarded to the list administrator for approval.
nl: Uw afmeldingsverzoek is doorgestuurd
                        naar de lijstmoderator ter goedkeuring.

en: The confirmation email has been sent.
nl: Het bevestigingsbericht is verzonden.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
nl: Een herinneringsbericht met uw wachtwoord is naar u verzonden.

en: Authentication failed.
nl: Authentificatie is mislukt.

en: The list administrator may not view the other
                subscriptions for this user.
nl: The lijstbeheerder mag de andere abonnementen
                van deze gebruiker niet inzien.

en: Note:
nl: Opmerking:

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
nl: Aanmeldingen voor %(safeuser)s op %(hostname)s

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
nl: Klik op een link om uw instellingenpagina voor de
            betreffende maillijst te bezoeken.

en: The list administrator may not change the names
                or addresses for this user's other subscriptions.  However, the
                subscription for this mailing list has been changed.
nl: De lijstbeheerder mag de namen of adressen van
                andere abonnementen van deze gebruiker niet wijzigen.  Het
                abonnement op deze maillijst is echter gewijzigd.

en: Addresses did not match!
nl: Adressen komen niet overeen!

en: You are already using that email address
nl: U gebruikt reeds dat e-mailadres

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
nl: Uw nieuwe adres %(newaddr)s is reeds lid van de
    %(listname)s maillijst, maar u heeft daarnaast tevens adreswijziging gevraagd
    voor alle maillijsten waarvan u lid bent.  Na bevestiging zal het adres
    %(safeuser)s in alle maillijsten worden gewijzigd.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
nl: Het nieuwe adres %(newaddr)s is reeds lid.

en: Addresses may not be blank
nl: E-mailadressen dienen ingevuld te worden

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
nl: Een bevestigingsbericht is verzonden naar %(newaddr)s.

en: Bad email address provided
nl: Foutief e-mailadres opgegeven

en: Illegal email address provided
nl: Ongeldig e-mailadres opgegeven

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
nl: %(newaddr)s is al lid van de lijst.

en: %(newaddr)s is banned from this list.  If you
                          think this restriction is erroneous, please contact
                          the list owners at %(owneraddr)s.
nl: Voor %(newaddr)s is een verbod ingesteld
            voor deze maillijst. Als u denkt dat dit een vergissing is
            kunt u contact opnemen met de lijsteigenaren:
            %(owneraddr)s.

en: Member name successfully changed.
nl: Gebruikersnaam is met succes veranderd.

en: The list administrator may not change the
                        password for a user.
nl: De lijstbeheerder kan het wachtwoord
                van een gebruiker niet wijzigen.

en: Passwords may not be blank
nl: Wachtwoorden dienen ingevuld te worden

en: Passwords did not match!
nl: Wachtwoorden kwamen niet overeen!

en: The list administrator may not change the
                password for this user's other subscriptions.  However, the
                password for this mailing list has been changed.
nl: De lijstbeheerder mag de wachtwoorden van
                andere abonnementen van deze gebruiker niet wijzigen.  Het
                wachtwoord voor deze maillijst is echter gewijzigd.

en: Password successfully changed.
nl: Wachtwoord is met succes veranderd.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
nl: U moet uw afmeldingsverzoek bevestigen door het vakje
                    onder de button <em>Afmelden</em> aan te vinken.  U
                    bent niet afgemeld!

en: Unsubscription results
nl: Afmeldingsresultaat

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
nl: Uw afmeldingsverzoek is ontvangen en doorgestuurd
                naar de lijstmoderators ter goedkeuring. U zult een bericht
                ontvangen zodra de lijstmoderators een beslissing hebben
                genomen.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
nl: U bent succesvol afgemeld van de maillijst
                %(fqdn_listname)s.  Als u verzamelmails ontving dan zult u erwellicht nog ��n
                ontvangen. Als u nog vragen heeft over uw afmelding, neem dan
                contact op met de lijsteigenaren op het volgende e-mailadres:
                %(owneraddr)s.

en: The list administrator may not change the
                    options for this user's other subscriptions.  However the
                    options for this mailing list subscription has been
                    changed.
nl: De lijstbeheerder mag de opties van
                andere abonnementen van deze gebruiker niet wijzigen.  De
                abonnementsopties van deze maillijst zijn echter gewijzigd.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
nl: De lijstbeheerder heeft voor deze lijst de ontvangst
                van verzamelmails uitgezet, dus kon deze door u gewenste
                optie niet worden aangezet. Alle andere wijzigingen van uw
                instellingen zijn wel met succes doorgevoerd.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
nl: De lijstbeheerder heeft voor deze lijst de ontvangst van reguliere
                mail uitgezet, dus kon deze door u gewenste optie niet
                worden aangezet. Alle andere wijzigingen van uw instellingen
                zijn wel met succes doorgevoerd.

en: You have successfully set your options.
nl: De wijzigingen van uw instellingen zijn met succes doorgevoerd.

en: You may get one last digest.
nl: U krijgt wellicht nog ��n laatste verzamelmail toegestuurd.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
nl: <em>Ja, ik wil mezelf echt afmelden</em>

en: Change My Password
nl: Wijzig mijn wachtwoord

en: List my other subscriptions
nl: Laat mijn andere aanmeldingen zien

en: Email My Password To Me
nl: Stuur mijn wachtwoord per e-mail toe

en: password
nl: wachtwoord

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Submit My Changes
nl: Verstuur de wijzigingen

en: days
nl: dagen

en: day
nl: dag

en: Change My Address and Name
nl: Verander mijn e-mailadres en naam

en: <em>No topics defined</em>
nl: <em>Geen onderwerpen gedefinieerd</em>

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
nl: 
    U bent op deze lijst aangemeld met het adres
    <em>%(cpuser)s</em>.

en: %(realname)s list: member options login page
nl: %(realname)s lijst: inlogpagina voor lidmaatschapsinstellingen

en: email address and
nl: e-mailadres en

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
nl: %(realname)s lijst: lidmaatschapsinstellingen voor gebruiker %(safeuser)s

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
nl: Om uw lidmaatschapsinstellingen te wijzigen moet u hieronder eerst inloggen
        met uw wachtwoord. Als u uw wachtwoord niet meer weet, kunt u het via
        e-mail toegestuurd krijgen door op de button <em>Herinnering</em> te
        klikken. Om u af te melden van deze lijst klikt u op <em>Afmelden</em>;
        er zal dan een bevestigingsbericht naar u worden verstuurd.
    
        <p><strong><em>Belangrijk:</em></strong>  Vanaf hier moet het gebruik
        van cookies in uw browser toegelaten zijn, anders kunnen uw wijzigingen
        niet ge�ffectueerd worden.

en: Email address:
nl: E-mailadres:

en: Password:
nl: Wachtwoord

en: Log in
nl: Inloggen

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
nl: Door op de button <em>Afmelden</em> te klikken, zal een
        bevestigingsbericht naar u worden verstuurd. In dit bericht staat een
        link vermeld die u moet bezoeken om uw afmelding te voltooien (u kunt
        dit desgewenst ook per e-mail doen; het bevestigingsbericht bevat
        instructies daartoe).

en: Password reminder
nl: Wachtwoordherinnering

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
nl: Door op de button <em>Herinnering</em> te klikken, krijgt u uw wachtwoord
        per e-mail toegestuurd.

en: Remind
nl: Herinnering

en: <missing>
nl: <onvolledig>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
nl: Vermelde onderwerp is niet geldig: %(topicname)s

en: Topic filter details
nl: Details onderwerpfilter

en: Name:
nl: Naam:

en: Pattern (as regexp):
nl: Patroon (als uitdrukking):

en: Private Archive Error
nl: Fout in besloten archief

en: You must specify a list.
nl: U dient een lijst te specificeren.

en: Private archive - "./" and "../" not allowed in URL.
nl: Besloten archief - "./" en "../" niet toegestaan in URL.

en: Private Archive Error - %(msg)s
nl: Fout in besloten archief - %(msg)s

en: If you are a list member,
                              your password has been emailed to you.
nl: Indien u lid bent van de lijst, is er nu een herinneringsbericht met uw wachtwoord naar u verzonden.

en: Please enter your email address
nl: Geef uw e-mailadres:

en: Private archive file not found
nl: Besloten archief bestand niet gevonden

en: You're being a sneaky list owner!
nl: U bent een listige lijstbeheerder!

en: You are not authorized to delete this mailing list
nl: U bent niet gemachtigd om deze maillijst te verwijderen

en: Mailing list deletion results
nl: Maillijst verwijderresultaten

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
nl: U heeft met succes de maillijst <b>%(listname)s</b>
        verwijderd.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
nl: Er zijn problemen opgetreden bij het verwijderen van de maillijst
            <b>%(listname)s</b>.  Neem contact op met uw sitebeheerder op         %(sitelist)s voor details.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
nl: Permanent verwijderen van maillijst <em>%(realname)s</em>

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
nl: Deze pagina stelt u als lijsteigenaar in staat om deze maillijst definitief
        uit het systeem te verwijderen. <strong>Deze handeling is
        onomkeerbaar</strong> dus u moet deze slechts uitvoeren als u er
        zeker van bent dat het voortbestaan van de maillijst geen enkel doel meer heeft.
    
        <p>Gelieve nota te nemen van het feit dat geen waarschuwing zal worden
        verstuurd naar de leden van de lijst en dat na deze handeling elk aan de
        maillijst of haar administratieve adressen verstuurd bericht zal bouncen.
    
        <p>U hebt op dit moment tevens de gelegenheid om de archieven van deze
        maillijst te verwijderen. In vrijwel alle gevallen is het aan te raden
        om de archieven <strong>niet</strong> te verwijderen, omdat ze kunnen
        dienen als historische getuigenis van uw maillijst.
    
        <p>Als veiligheidsmaatregel zal u worden gevraagd uw lijstwachtwoord te herbevestigen.

en: List password:
nl: Lijstwachtwoord:

en: Also delete archives?
nl: Ook de archieven verwijderen?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
nl: <b>Afbreken</b> en terug gaan naar lijstbeheer

en: Delete this list
nl: Verwijder deze lijst

en: Invalid options to CGI script
nl: Ongeldige opties voor het CGI-script

en: %(realname)s roster authentication failed.
nl: %(realname)s lijstauthentificatie mislukt.

en: Error
nl: Fout

en: You must supply a valid email address.
nl: U moet een geldig e-mailadres opgeven.

en: You may not subscribe a list to itself!
nl: U mag niet het maillijst e-mailadres aanmelden op de lijst zelf!

en: If you supply a password, you must confirm it.
nl: Als u een wachtwoord opgeeft, moet u het ook bevestigen.

en: Your passwords did not match.
nl: Uw wachtwoorden kwamen niet overeen.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
nl: Uw aanmeldingsverzoek is ontvangen en zal zo spoedig mogelijk worden
    verwerkt. Afhankelijk van de instellingen van deze maillijst moet uw
    aanmeldingsverzoek mogelijk eerst nog door u worden bevestigd via e-mail of
    worden goedgekeurd door de lijstmoderator. Als bevestiging vereist
    is zult u spoedig een e-mail ontvangen met verdere instructies

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
nl: Voor het door u opgegeven e-mailadres is een verbod
            ingesteld voor deze maillijst. Als u denkt dat dit een
            vergissing is kunt u contact opnemen met de
            lijsteigenaren: %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
nl: Het door u opgegeven e-mailadres is niet geldig (het moet bijvoorbeeld een
    `@' bevatten).

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
nl: Uw aanmelding is niet toegestaan omdat het door u opgegeven e-mailadres
    onveilig is.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
nl: Er is een bevestiging vereist vanaf uw e-mailadres om te voorkomen dat
    anderen u aanmelden zonder uw toestemming. Er zijn instructies naar u
    verzonden op het adres %(email)s.  Let op: uw lidmaatschap gaat pas van
    start nadat u uw aanmelding heeft bevestigd.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
nl: Uw lidmaatschapssverzoek is aangehouden omdat %(x)s. Uw verzoek is
    doorgestuurd naar de lijstmoderator.  U zult bericht ontvangen over de
    beslissing van de moderator zodra deze het verzoek heeft verwerkt.

en: You are already subscribed.
nl: U bent reeds aangemeld.

en: Mailman privacy alert
nl: Mailman privacywaarschuwing

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
nl: Er is een poging ondernomen om uw adres aan te melden bij de maillijst
    %(listaddr)s.  U bent echter al aangemeld voor deze maillijst.
    
    Wij wijzen u er op dat dit een besloten lijst is, en dat mogelijk een
    onbevoegde persoon geprobeerd heeft om de lijst binnen te dringen.
    Het zou een privacyschending zijn als we dit toelaten, en dit hebben we
    dan ook niet gedaan.
    
    Als u degene bent die het aanmeldingsverzoek heeft ingediend en was
    vergeten dat u reeds bent aangemeld voor deze lijst, dan kunt u
    dit bericht negeren. Als u vermoedt dat er een poging is gedaan om
    heimelijk te ontdekken of u lid bent van deze lijst, en als u verontrust
    bent over uw privacy, meld dit dan s.v.p. aan de lijstbeheerder op
    %(listowner)s.

en: This list does not support digest delivery.
nl: Deze lijst ondersteunt geen bezorging van verzamelmails.

en: This list only supports digest delivery.
nl: Deze lijst ondersteunt alleen de bezorging van verzamelmails.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
nl: U bent met succes aangemeld bij de %(realname)s maillijst.

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
nl: 
        bevestig <confirmation-string>
            Bevestig een handeling.  De bevestigingscode is vereist en moet
            worden opgenomen in een terug te sturen bevestingsbericht.

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Invalid confirmation string.  Note that confirmation strings expire
    approximately %(days)s days after the initial subscription request.  If your
    confirmation has expired, please try to re-submit your original request or
    message.
nl: Ongeldige bevestigingscode. Let er op dat de bevestigingscode ca.
    %(days)s dagen na het aanvankelijke aanmeldingsverzoek verloopt. Als de
    bevestigingsperiode is verlopen, probeer uzelf s.v.p. opnieuw aan te
    melden.

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
nl: Uw verzoek is doorgestuurd naar de lijstmoderator voor goedkeuring.

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
nl: U bent momenteel geen lid.  Heeft u zich misschien al afgemeld of
    hebt u uw e-mailadres veranderd?

en: You are currently banned from subscribing to this list.  If you think this
    restriction is erroneous, please contact the list owners at
    %(owneraddr)s.
nl: Voor het door u opgegeven e-mailadres is momenteel een verbod
    ingesteld op deze maillijst. Als u denkt dat dit een vergissing is, kunt u
    contact opnemen met de lijsteigenaren: %(owneraddr)s.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
nl: U was niet uitgenodigd voor deze maillijst. De uitnodiging is genegeerd,
    en beide lijstbeheerders zijn gewaarschuwd.

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
nl: Bevestigingswachtwoord is niet in orde. Het bericht wordt nog steeds vastgehouden.

en: Confirmation succeeded
nl: Bevestiging succesvol

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
nl: 
        echo [args]
            Simpelweg de beantwoording herhalen. Ook de opgegeven argumentenworden onveranderd herhaald.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
nl: 
        end
            Stoppen met het verwerken van opdrachten.  Gebruik dit als uw
            mailprogramma automatisch een handtekening-bestand toevoegt.

en: 
        help
            Print this help message.
nl: 
        help
            Druk dit helpbericht af.

en: You can access your personal options via the following url:
nl: U hebt toegang tot uw persoonlijke instellingen via de volgende url:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
nl: 
        info
            Informatie over deze maillijst ontvangen.

en: n/a
nl: n/b

en: List name:    %(listname)s
nl: Lijstnaam:    %(listname)s

en: Description:  %(description)s
nl: Omschrijving:  %(description)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
nl: Berichten richten aan:  %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
nl: Lijst helpbot: %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
nl: Lijstbeheerders:  %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
nl: Meer informatie: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
nl: De `join' opdracht is gelijk aan de `subscribe' opdracht.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
nl: De `leave' opdracht is gelijk aan de `unsubscribe' opdracht.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
nl: 
        lists
            Bekijk een lijst van alle publieke maillijsten op deze GNU Mailman server.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
nl: Publieke maillijsten op %(hostname)s:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
nl: %(i)3d. Lijstnaam:   %(realname)s

en:      Description: %(description)s
nl:      Beschrijving: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
nl:      Verzoeken naar: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
nl: 
        password [<oud wachtwoord> <nieuw wachtwoord>] [address=<adres>]
            Wachtwoord ophalen of veranderen.  Zonder argumenten krijgt u uw
            huidige wachtwoord toegestuurd. Met de argumenten <oud wachtwoord>
            en <nieuw wachtwoord> kunt u uw wachtwoord veranderen.
    
            Als u een bericht verstuurd vanaf een ander adres dan waar u mee aangemeld bent,
            geef dan uw aangemelde adres op met `address=<adres>' (zonder haakjes
            voor en achter het e-mailadres, en zonder aanhalingstekens!).  Let er op dat in dit geval
            de bevestiging altijd naar het aangemelde adres wordt verstuurd.

en: Your password is: %(password)s
nl: Uw wachtwoord is: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
nl: U bent geen lid van de %(listname)s maillijst

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
nl: U heeft niet het correcte oude wachtwoord opgegeven, uw wachtwoord is derhalve
    niet veranderd.  Gebruik de wachtwoord opdracht - zonder argumenten - om uw
    huidige wachtwoord toegestuurd te krijgen, en probeer het opnieuw.

en: 
    Usage:
nl: 
    Gebruik:

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
nl: De `remove' opdracht is gelijk aan de `unsubscribe' opdracht.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
nl: 
        set ...
            Uw lidmaatschapsinstellingen veranderen of bekijken.
    
            Gebruik `set help' (zonder de aanhalingstekens) om een meer gedetailleerde lijst
            te krijgen van instellingen die u kunt veranderen.
    
            Gebruik `set show' (zonder de aanhalingstekens) om uw huidige instellingen te
            bekijken.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
nl: 
        set help
            Toon deze gedetailleerde hulp.
    
        set show [address=<adres>]
            Bekijk uw huidige instellingen.  Als u een bericht verstuurt vanaf een
            ander adres dan waarmee u bent aangemeld, specificeer uw aanmeldingsadres
            met `address=<adres>' (zonder haakjes voor en achter het e-mailadres en zonder
            aanhalingstekens!).
    
        set authenticate <wachtwoord> [address=<adres>]
            Om uw instellingen te wijzigen moet u eerst deze opdracht gebruiken,
            voorzien van uw wachtwoord.  Als u een bericht verstuurt vanaf een
            ander adres dan waarmee u bent aangemeld, specificeer uw aanmeldingsadres
            met `address=<adres>' (zonder haakjes voor en achter het e-mailadres en zonder
            aanhalingstekens!).
    
        set ack on
        set ack off
            Als de `ack' instelling aangezet (on) is, krijgt u bij elk bericht
            dat u verstuurt naar de maillijst een bevestiging van ontvangst.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            Als de `digest' (verzamelmail) instelling uit (off) is, zult u berichten ontvangen
            zodra deze op de maillijst zijn gepost.  Gebruik `set digest plain'
            als u gebundelde verzamelberichten wilt ontvangen in gewone tekst
            (i.e. RFC 1153 verzamelmail).  Gebruik `set digest mime' als u in plaats daarvan berichten
            wilt ontvangen die gebundeld zijn in MIME verzamelmails.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Zet het ontvangen van berichten aan (on) of uit (off). Bij gebuik van 'off' meldt u zich niet af,
            maar Mailman zal u tijdelijk geen berichten toezenden. Dit is nuttig
            als u op vakantie gaat. Vergeet niet om 'set delivery on' te gebruiken
            als u terugkomt van vakantie!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Gebruik `set myposts off' om geen berichten van de maillijst te ontvangen die u zelf
            heeft verstuurd. Dit heeft geen effect als u verzamelmails ontvangt.
    
        set hide on
        set hide off
            Gebruikt `set hide on' om uw e-mailadres geheim te houden als men de
            lidmaatschapslijst raadpleegt.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Gebruik `set duplicates off' als u wilt niet wilt dat Mailman u berichten toestuurt
            als uw adres expliciet is opgenomen in de To: of Cc: velden van het betreffende bericht.
            Dit kan voorkomen dat u hetzelfde bericht dubbel ontvangt.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Gebruik `set reminders off' als u de maandelijkse wachtwoordherinnering
            van deze maillijst wilt uitschakelen.

en: Bad set command: %(subcmd)s
nl: Ongeldige opdracht: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
nl: Uw huidige instellingen:

en: off
nl: uit

en: on
nl: aan

en:     ack %(onoff)s
nl:     ontvangstbevestiging %(onoff)s

en:     digest plain
nl:     verzamelmail gewoon

en:     digest mime
nl:     verzamelmail mime

en:     digest off
nl:     verzamelmail uit

en: delivery on
nl: ontvangst aan

en: delivery off
nl: ontvangst uit

en: by you
nl: door u

en: by the admin
nl: door de beheerder

en: due to bounces
nl: vanwege bounces

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
nl:     %(status)s (%(how)s op %(date)s)

en:     myposts %(onoff)s
nl:     eigen berichten %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
nl:     onzichtbaar %(onoff)s

en:     duplicates %(onoff)s
nl:     dubbele berichten %(onoff)s

en:     reminders %(onoff)s
nl:     herinneringen %(onoff)s

en: You did not give the correct password
nl: U hebt niet het juiste wachtwoord opgegeven

en: Bad argument: %(arg)s
nl: Fout argument: %(arg)s

en: Not authenticated
nl: Geen toestemming

en: ack option set
nl: optie 'ontvangstbevestiging' geactiveerd

en: digest option set
nl: optie 'verzamelmail' geactiveerd

en: delivery enabled
nl: ontvangst geactiveerd

en: delivery disabled by user
nl: ontvangst uitgezet door gebruiker

en: myposts option set
nl: optie 'eigen berichten' geactiveerd

en: hide option set
nl: optie 'adres geheim houden' geactiveerd

en: duplicates option set
nl: optie 'dubbele berichten' geactiveerd

en: reminder option set
nl: optie 'herinneringen' geactiveerd

en: stop is synonymous with the end command.
nl: stop is synoniem met de end opdracht.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
nl: 
        subscribe [wachtwoord] [digest|nodigest] [address=<adres>]
            Aanmelden voor deze maillijst.  U moet uw wachtwoord opgeven
            om u af te melden of om uw instellingen te wijzigen, maar als u
            het wachtwoord weglaat zal automatisch een wachtwoord voor u worden
            gegenereerd. U kunt periodiek een wachtwoordherinnering ontvangen.
    
            Het volgende argument mag zijn: `nodigest' of `digest' (zonder aanhalingstekens!).
            Als u zich aanmeldt voor een adres verschillend van het adres vanaf waar u dit aanmeldingsverzoek verstuurt,
            dan moet u `address=<adres>' (zonder haakjes voor en achter het
            e-mailadres, en zonder aanhalingstekens!) specificeren.

en: Bad digest specifier: %(arg)s
nl: Ongeldige verzamelmailspecificatie: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
nl: Er is geen geldig adres gevonden om aan te melden

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
nl: Voor het door u opgegeven e-mailadres is een verbod ingesteld
    op deze maillijst. Als u denkt dat dit een vergissing is, kunt u
     contact opnemen met de lijstbeheerders op %(listowner)s.

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
nl: Mailman kan het door u opgegeven e-mailadres niet accepteren als een
    geldig adres.(Er moet bijvoorbeeld een @ in opgenomen zijn.)

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
nl: Uw aanmelding is afgewezen omdat het door u
    opgegeven e-mailadres onveilig is.

en: You are already subscribed!
nl: U bent al aangemeld!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
nl: Niemand kan zich aanmelden voor de verzamelmail van deze lijst!

en: This list only supports digest subscriptions!
nl: Op deze lijst kunt u zich alleen aanmelden voor verzamelmail!

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
nl: Uw aanmeldingsverzoek is doorgestuurd naar de lijstbeheerder op
    %(listowner)s voor controle.

en: Subscription request succeeded.
nl: Aanmeldingsverzoek voltooid.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
nl: 
        unsubscribe [wachtwoord] [address=<adres>]
            Afmelden van de maillijst. Indien opgegeven, moet het wachtwoord
            overeenkomen met uw huidige wachtwoord. Indien weggelaten, zal een
            bevestigingsbericht worden gestuurd naar het af te melden adres.
            Als u een afmeldingsbericht wilt versturen vanaf een adres
            verschillend van het af te melden adres, specificeer dan met
            `address=<adres>' (zonder haakjes voor en achter het e-mailadres,
            en zonder aanhalingstekens!) het af te melden adres.

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
nl: %(address)s is geen lid van de %(listname)s maillijst

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
nl: Uw afmeldingsverzoek is doorgestuurd naar de lijstbeheerder ter
    goedkeuring.

en: You gave the wrong password
nl: U heeft het verkeerde wachtwoord opgegeven

en: Unsubscription request succeeded.
nl: Afmeldingsverzoek met succes verwerkt.

en: 
        who
            See the non-hidden members of this mailing list.
        who password
            See everyone who is on this mailing list. The password is the
            list's admin or moderator password.
nl: 
        who
            Bekijk de niet-verborgen leden van deze maillijst.
        who password
            Bekijk alle leden van deze maillijst. Het wachtwoord is het
            wachtwoord van de lijstbeheerder of moderator.

en: 
        who password [address=<address>]
            See the non-hidden members of this mailing list.  The roster is
            limited to list members only, and you must supply your membership
            password to retrieve it.  If you're posting from an address other
            than your membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!). If you provide the list's admin or moderator password,
            hidden members will be included.
nl: 
        who password [address=<adres>]
            Bekijk de niet-verborgen leden van deze maillijst. De ledenlijst mag
            alleen door leden worden ingezien, en u moet uw wachtwoord opgeven
            om de lijst op te vragen. Als u de lijst wilt opvragen vanaf een
            adres verschillend van uw lidmaatschapsadres, specificeer dan met
            `address=<adres>' (zonder haakjes voor en achter het e-mailadres,
            en zonder aanhalingstekens!) uw lidmaatschapsadres. Als u het 
            wachtwoord van de lijstbeheerder of moderator opgeeft, zullen ook de
            verborgen leden worden vermeld.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
nl: 
        who password
            Bekijk alle op deze maillijst aanwezige leden. De ledenlijst mag
            alleen door lijstbeheerders en lijstmoderators worden ingezien;
            u moet het beheerders- of moderator-wachtwoord opgeven om de lijst
            op te vragen.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
nl: U heeft geen toestemming om de ledenlijst in te zien.

en: This list has no members.
nl: Deze lijst heeft geen leden.

en: Non-digest (regular) members:
nl: Leden zonder verzamelmail:

en: Digest members:
nl: Leden met verzamelmail:

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Asturian
nl: Asturisch

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: German
nl: Duits

en: English (USA)
nl: Engels (USA)

en: Spanish (Spain)
nl: Spaans (Spanje)

en: Estonian
nl: Estlands

en: Euskara
nl: Baskisch

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: Galician
nl: Galicisch

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Italian
nl: Italiaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Norwegian
nl: Noors

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Brazili�)

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Serbian
nl: Servisch

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: Ukrainian
nl: Oekrains

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Chinese (China)
nl: Chinees (China)

en: Chinese (Taiwan)
nl: Chinees (Taiwan)

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
nl: Opmerking: Omdat dit een lijst is van maillijsten, zullen
    beheerdersmeldingen zoals wachtwoordherinneringen
    worden verzonden naar uw lidmaatschapsadres, %(addr)s.

en:  (Digest mode)
nl:  (Verzamelmail modus)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
nl: Welkom op de "%(realname)s" maillijst%(digmode)s

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
nl: U bent afgemeld van de %(realname)s maillijst

en: %(listfullname)s mailing list reminder
nl: %(listfullname)s maillijstherinnering

en: No reason given
nl: Geen reden opgegeven

en: Hostile subscription attempt detected
nl: Kwaadwillige aanmeldingspoging ontdekt

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
nl: %(address)s was uitgenodigd voor een andere maillijst, maar in een
    kwaadwillige poging is getracht de uitnodiging te bevestigen op uw lijst.
    Wij veronderstellen dat u dit wilde weten. Er is geen verdere actie nodig
    van uw kant.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
nl: U hebt %(address)s uitgenodigd op uw lijst, maar in een kwaadwillige
    poging heeft deze getracht de uitnodiging te bevestigen op een andere
    lijst. Wij veronderstellen dat u dit wilde weten. Er is geen verdere actie nodig
    van uw kant.

en: %(listname)s mailing list probe message
nl: %(listname)s onderzoeksbericht

en: For some unknown reason
nl: Om onbekende redenen

en: Your message was rejected
nl: Uw bericht is geweigerd

en: Archiving Options
nl: Archief

en: List traffic archival policies.
nl: Archiefbeleid van het lijstverkeer.

en: Archive messages?
nl: Archiveer berichten?

en: private
nl: alleen voor leden

en: public
nl: publiek toegankelijk

en: Is archive file source for public or private archival?
nl: Is het archief publiek toegankelijk of alleen voor leden?

en: Monthly
nl: Elke maand

en: Quarterly
nl: Elk kwartaal

en: Yearly
nl: Elk jaar

en: Daily
nl: Elke dag

en: Weekly
nl: Elke week

en: How often should a new archive volume be started?
nl: Hoe vaak moet een nieuw archief worden gestart?

en: Auto-responder
nl: Automatische beantwoorder

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
nl: Instellingen van de automatische beantwoorder.<p>
    
    In de tekstvelden hieronder kunnen 'strings' gebruikt worden ter
    aanduiding van de volgende waarden:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>geeft de naam van de maillijst</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>geeft het webadres van de lijstinformatiepagina</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>geeft het adres te gebruiken voor aanmeldingsverzoeken</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>geeft het adres van de lijstbeheerder</em>
    </ul>
    
    <p>Bij elke tekstoptie kunt u de tekst direct in het betreffende tekstveld
    invoeren, maar u kunt er ook voor kiezen om een tekstbestand op uw pc
    te uploaden.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
nl: Moet Mailman een automatisch antwoord versturen aan
                 afzenders van berichten?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
nl: Automatische antwoordtekst om te versturen aan afzenders van berichten.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
nl: Moet Mailman een automatisch antwoord versturen aan afzenders van berichten
                 gericht aan het adres van de lijsteigenaar?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
nl: Automatische antwoordtekst voor berichten gericht aan de lijsteigenaar.

en: Yes, w/discard
nl: Ja, met negeren

en: Yes, w/forward
nl: Ja, met doorsturen

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
nl: Moet Mailman een automatisch antwoord versturen aan afzenders van berichten
                 gericht aan het adres voor aanmeldingsverzoeken? Als u ja kiest,
                 beslis dan of u wilt dat Mailman het oorspronkelijke bericht
                 negeert of dat het moet worden doorgestuurd naar het systeem
                 als een regulier verzoek.

en: Auto-response text to send to -request emails.
nl: Automatische antwoordtekst voor berichten gericht aan het adres voor aanmeldingsverzoeken.

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
nl: Aantal dagen tussen automatische antwoorden aan dezelfde afzender, zowel
                 m.b.t. berichten gericht aan de maillijst als aan de adressen van de
                 lijsteigenaar en aanmeldingsverzoeken. Stel in op nul (of een
                 negatief getal) voor geen uitstel (m.a.w. automatische beantwoording
                 van elk bericht).

en: Bounce processing
nl: Bounceverwerking

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
nl: Bounces zijn retourmeldingen van berichten die
                niet op de plaats van bestemming zijn aangekomen. Mailman heeft
                een automatisch bounceverwerkingssysteem. Hier vindt u een
                overzicht hoe dit werkt en hoe u het nader kunt instellen.
    
                <p>Wanneer een bounce wordt ontvangen zal Mailman proberen
                twee soorten informatie uit het bericht te halen: het adres van het lid
                waar het bericht voor bedoeld was en de zwaarte van het probleem
                dat de bounce heeft veroorzaakt. De zwaarte kan <em>hard</em> of
                <em>zacht</em> zijn, wat betekent dat er �f een fatale fout is opgetreden
                �f een tijdelijke fout.  Bij twijfel wordt een harde zwaarte gebruikt.
    
                <p>Als het niet mogelijk is om een adres van een lid te achterhalen uit
                 de bounce dan wordt de bounce genegeerd. Lukt het achterhalen wel,
                dan wordt de bounce opgeteld bij de <em>bounceteller</em>.  Bij harde
                bounces wordt er opgeteld met 1, bij zachte bounces met 0,5. De teller wordt
                alleen eens per dag opgehoogd, dus zelfs als er 10 harde bounces worden
                ontvangen voor een lid in een dag, dan zal de teller maar met 1 worden
                opgehoogd.
    
                <p>Als de bounceteller boven de 
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounceteller
                grens</a> komt dan wordt het lidmaatschap uitgezet.  Bij het uitzetten ontvangt
                het lid geen berichten meer van de lijst totdat het lidmaatschap weer is aangezet
                (door de lijstbeheerder of de gebruiker zelf). Ondertussen zal het lid af en toe
                herinneringen ontvangen dat zijn lidmaatschap is uitgeschakeld. In deze
                herinneringen staat beschreven hoe het lid zijn lidmaatschap weer kan aanzetten.
    
                <p>U kunt zowel het 
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">aantal
                herinneringen</a> instellen dat het lid ontvangt als de 
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequentie</a> waarmee deze herinneringen worden verzonden.
    
                <p>Er is nog een belangrijke instelling: Na een bepaalde periode,
                als er geen bounces van het lid zijn ontvangen, zullen de bouncegegevens
                worden beschouwd als
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">verlopen</a>
                en worden genegeerd.  Door deze waarde en de bounceteller grens aan te passen
                kunt u bepalen hoe snel een lidmaatschap met bounces wordt uitgeschakeld. Het is
                aan te raden om dit af te stemmen op de frequentie en de volume van de berichten
                voor de maillijst.

en: Bounce detection sensitivity
nl: Bouncedetectie-gevoeligheid

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
nl: Moet Mailman automatische bounceverwerking doen?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
nl: Door deze instelling op <em>Nee</em> te zetten
                 schakelt u alle automatische bounceverwerking voor deze 
                 lijst uit. Bounceberichten zullen nog steeds worden
                 genegeerd, zodat de lijstbeheerder niet wordt overstroomd
                 met deze berichten.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
nl: De maximum bounce score voordat het lidmaatschap
                 wordt uitgeschakeld. Deze waarde mag decimalen achter de punt
                 hebben.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
nl: Elk lid heeft een maximum bounce score toegewezen gekregen, een getal met decimalen
                 achter de punt. Als Mailman een bounce ontvangt van het lid, zal
                 de score worden verhoogd.  Harde bounces (fatale fouten) verhogen
                 de score met 1.0, terwijl zachte bounces (tijdelijke fouten) de
                 score met 0.5 verhogen. Slechts ��n bounce per dag draagt bij aan
                 de verhoging van de score, dus zelfs als 10 bounces op dezelfde dag
                 worden ontvangen, zal de score met niet meer dan 1.0 worden verhoogd.
    
                 Deze variable legt de bovenlimiet vast voor de bounce score van
                 een lid, waarboven het lidmaaatschap automatisch wordt uitgezet,
                 maar waarbij het lid nog niet verwijderd wordt van de maillijst.

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
nl: Het aantal dagen waarna de bouncegegevens van het lid terzijde zullen worden
                 geschoven, als er geen nieuwe bounceberichten zijn ontvangen.
                 Deze waarde moet een heel getal zijn.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
nl: Hoeveel <em>Uw lidmaatschap is geinactiveerd</em> herinneringen
                 moet een lid krijgen voordat het adres uit de maillijst wordt
                 verwijderd. Stel dit in op 0 om het adres direct te verwijderen
                 als de maximum bounce score is overschreden. Deze waarde moet
                 een heel getal zijn.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
nl: Het aantal dagen tussen het verzenden van <em>Uw lidmaatschap is geinactiveerd</em>
                 herinneringen. Deze waarde moet een heel getal zijn.

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
nl: Moet Mailman u, de lijsteigenaar, ieder bouncebericht dat niet kon
                 worden gedetecteerd door de bounceverwerker doorsturen?
                 <em>Ja</em> is aanbevolen.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
nl: Ondanks het feit dat de bouncedetector tamelijk robuust is, is het
                 onmogelijk om elk in de wereld bestaand bounce-format te
                 detecteren. U wordt aangeraden deze variabele op <em>Ja</em> te
                 houden om twee redenen: 1) Als het echt een permanente bounce
                 betreft van een van de leden, dan moet u deze waarschijnlijk
                 handmatig uit de lijst verwijderen, en 2) u kunt het bericht
                 aan de makers van Mailman sturen opdat dit nieuwe format kan
                 worden toegevoegd aan de set van bekende formats.
    
                 <p>Als u dat allemaal niet kan schelen, zet dan deze variabele
                 op <em>Nee</em> en alle niet gedetecteerde bounceberichten
                 zullen worden genegeerd zonder verdere verwerking.
    
                 <p><b>Opmerking:</b> Deze instelling heeft ook invloed op alle
                 berichten gericht aan het -admin adres. Dit adres heeft de
                 status 'deprecated' (verouderd/niet geldig) gekregen en moet
                 nooit gebruikt worden, maar de mogelijkheid bestaat dat sommige
                 personen nog steeds mail sturen naar dit adres. Als dat gebeurt,
                 en deze variabele is op <em>Nee</em> gezet, dan zullen ook deze
                 berichten worden genegeerd. U kunt besluiten om een
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">automatisch
                 antwoord</a> in te stellen voor e-mail gericht aan het -owner en -admin adres.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
nl: Moet Mailman u, de lijsteigenaar, een melding sturen wanneer
                 een lidmaatschap is uitgeschakeld vanwege bounceberichten?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
nl: Door deze waarde op <em>Nee</em> in te stellen worden
                 meldingsberichten uitgeschakeld die normaliter aan de
                 lijsteigenaren zouden worden verstuurd als een lidmaatschap wordt
                 uitgeschakeld vanwege een excessief aantal bounces. Er zal wel
                 altijd een poging worden gedaan om het lid op de hoogte te stellen.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
nl: Moet Mailman u, de lijsteigenaar, een melding sturen wanneer
                 een lid definitief zal worden afgemeld vanwege bounces?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
nl: Door deze waarde op <em>Nee</em> in te stellen worden
                 meldingsberichten uitgeschakeld die normaliter aan de
                 lijsteigenaeren zouden worden verstuurd als een lid definitief
                 wordt afgemeld vanwege een excessief aantal bounces. Er zal wel
                 altijd een poging worden gedaan om het lid op de hoogte te stellen.

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
nl: Verkeerde waarde voor <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
nl: Inhoudsfilter

en: Forward to List Owner
nl: Doorsturen naar de lijsteigenaar

en: Preserve
nl: Bewaren

en: Policies concerning the content of list traffic.
    
                <p>Content filtering works like this: when a message is
                received by the list and you have enabled content filtering, the
                individual attachments are first compared to the
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter
                types</a>.  If the attachment type matches an entry in the filter
                types, it is discarded.
    
                <p>Then, if there are <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types</a>
                defined, any attachment type that does <em>not</em> match a
                pass type is also discarded.  If there are no pass types defined,
                this check is skipped.
    
                <p>After this initial filtering, any <tt>multipart</tt>
                attachments that are empty are removed.  If the outer message is
                left empty after this filtering, then the whole message is
                discarded.
    
                <p> Then, each <tt>multipart/alternative</tt> section will
                be replaced by just the first alternative that is non-empty after
                filtering if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> is enabled.
    
                <p>Finally, any <tt>text/html</tt> parts that are left in the
                message may be converted to <tt>text/plain</tt> if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is enabled and the site is
                configured to allow these conversions.
nl: Beleid over de inhoud van lijstverkeer.
    
                <p>Filteren op inhoud werkt als volgt: als een
                bericht door de lijst wordt ontvangen en filteren op inhoud is
                aangezet, dan zullen de individuele bijlagen eerst worden
                vergeleken met de
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">
                filtertypes</a>. Als het type bijlage overeenkomt met ��n van de
                gedefinieerde filtertypes, dan wordt de bijlage verwijderd.
    
                <p>Vervolgens, als er <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">doorlaattypes</a>
                zijn gedefinieerd, zal elk type bijlage dat <em>niet</em>
                overeenkomt met een doorlaattype ook worden verwijderd. Als geen
                doorlaattypes zijn gedefinieerd wordt deze controle overgeslagen.
    
                <p>Na deze initi�le filters, zal elke <tt>multipart</tt> bijlage die
                leeg is worden verwijderd. Indien het bericht zelf dan leeg is, zal
                het hele bericht worden verwijderd.
    
                <p>Daarna zal elke <tt>multipart/alternative</tt> sectie
                worden vervangen door het eerste alternatief dat niet leeg is
                na het filteren als
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> is aangezet.
    
                <p>Tenslotte zullen alle <tt>text/html</tt> delen die zijn
                overgebleven in het bericht worden omgezet naar <tt>text/plain</tt>
                als <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is aangezet en de site dusdanig is
                geconfigureerd dat deze omzettingen zijn toegestaan.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
nl: Moet Mailman de inhoud van het lijstverkeer filteren
                 volgens onderstaande instellingen?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
nl: Filtertypes: verwijder berichtbijlages die overeenkomen met ��n van de
                 volgende inhoudstypes.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
nl: Gebruik deze instelling om elke berichtbijlage te verwijderen die
                 overeenkomt met ��n van deze inhoudstypes. Elke regel moet een
                 string zijn die een MIME <tt>type/subtype</tt> aanduidt,
                 b.v. <tt>image/gif</tt>.  Laat het subtype achterwege om alle
                 delen te verwijderen die overeenkomen met het hoofdinhoudstype,
                 b.v. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Lege regels worden genegeerd.
    
                 <p>Zie ook <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >doorlaattypes</a> om inhoudstypes te defini�ren die wel mogen
                 worden doorgelaten.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
nl: Doorlaattypes: verwijder berichtbijlagen die ni�t overeenkomen met ��n
                 van de volgende inhoudstypes.
                 Laat dit veld leeg om deze controle over te slaan.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
nl: Gebruik deze instelling om elke berichtbijlage te verwijderen die ni�t
                 overeenkomt met ��n van deze inhoudstypes. Vereisten en formats
                 zijn gelijk aan die voor de <a href="?VARHELP=contentfilter/             filter_mime_types"
                 >filtertypes</a>.
    
                 <p><b>Opmerking:</b> als u waarden aan deze lijst toevoegt
                 maar niet de waarde <tt>multipart</tt>, dan zal elk bericht met
                 bijlagen worden geweigerd door de doorlaatfilter.

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
nl: Filtertypes: verwijder berichtbijlages die overeenkomen met ��n van de
                 volgende bestandsstypen.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
nl: Doorlaattypes: verwijder berichtbijlagen die ni�t overeenkomen met ��n
                 van de volgende bestandstypen.
                 Laat dit veld leeg om deze controle over te slaan.

en: Should Mailman collapse multipart/alternative to its
                 first part content?
nl: Moet Mailman multipart/alternative verbergen en
                terugbrengen tot de inhoud van het eerste deel?

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
nl: Moet Mailman <tt>text/html</tt> delen omzetten naar gewone tekst?
                 Deze omzetting wordt uitgevoerd nadat MIME bijlagen zijn verwijderd.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
nl: Te ondernemen actie als het bericht overeenkomt met de
                 inhoudsfilter-regels.

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
nl: Een van deze handelingen wordt ondernomen wanneer het bericht
                 overeenkomt met ��n van de inhoudsfilter-regels: als het
                 inhoudstype op het hoogste niveau overeenkomt met ��n van de <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, of als het inhoudsttype op het hoogste niveau
                 <strong>niet</strong> overeenkomt met ��n van de
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, of als na het filteren van de onderdelen
                 van het bericht als eindresultaat een leeg bericht overblijft.
    
                 <p>Let op dat deze handeling niet wordt ondernomen als na het
                 filteren het bericht nog steeds inhoud bevat. In dat geval
                 wordt het bericht altijd doorgestuurd naar de maillijstleden.
    
                 <p>Als berichten worden genegeerd, zal een regel aan het logboek
                 worden toegevoegd met daarin het Message-ID van het genegeerde
                 bericht. Als berichten worden geweigerd of doorgestuurd naar de
                 lijsteigenaar, dan wordt een weigeringsreden toegevoegd aan het
                 bouncebericht aan de oorspronkelijke verzender. Als berichten
                 worden bewaard, dan worden ze opgeslagen in een speciale
                 wachtrij-directory op de schijf van de sitebeheerder om nog te
                 kunnen worden bekeken (en eventueel te worden gered), maar verder
                 worden de berichten genegeerd. Deze laatste optie is alleen
                 beschikbaar indien geactiveeerd door de sitebeheerder.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
nl: Ongeldig MIME type genegeerd: %(spectype)s

en: Digest options
nl: Verzamelmail

en: Batched-delivery digest characteristics.
nl: Verzamelmail-instellingen. In een verzamelmail (digest) zijn berichten van een bepaalde periode in ��n bericht gebundeld.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
nl: Mogen lijstleden voor de mogelijkheid kiezen om berichten gebundeld in verzamelmails te ontvangen?

en: Digest
nl: Verzamelmail

en: Regular
nl: Regulier

en: Which delivery mode is the default for new users?
nl: Welk bezorgingsmethode is standaard voor nieuwe leden?

en: Plain
nl: Gewoon

en: When receiving digests, which format is default?
nl: Als verzamelmails worden ontvangen, welk format is dan standaard?

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
nl: Moet een verzamelmail dagelijks worden verzonden, ook al is de limiet niet bereikt?

en: Header added to every digest
nl: Header die wordt toegevoegd aan elke verzamelmail

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
nl: Tekst toegevoegd (als een eerste bericht, voor de inhoudsopgave) aan het begin van verzamelmails.

en: Footer added to every digest
nl: Voettekst toegevoegd aan elke verzamelmail

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
nl: Tekst toegevoegd (als een laatste bericht) aan het einde van verzamelmails.

en: How often should a new digest volume be started?
nl: Verzamelmails hebben 'volume' en 'editie' nummers, bv. Vol 3 #18 - 5 msgs.Hoe vaak moet een nieuw verzamelmail-volume gestart worden?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
nl: Als een nieuw verzamelmail-volume wordt gestart, wordt het volumenummer
                 automatisch opgehoogd en wordt met editie-nummer 1 gestart.

en: Should Mailman start a new digest volume?
nl: Moet Mailman een nieuw verzamelmail-volume starten?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
nl: Het aanzetten van deze instelling zorgt ervoor dat Mailman een nieuw
                 volume start bij de eerstvolgende verzamelmail die verzonden wordt.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
nl: Moet Mailman de volgende verzamelmail nu versturen, mits deze
               niet leeg is?

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
nl: De volgende verzamelmail wordt verzonden als volume
                %(volume)s, nummer %(number)s

en: A digest has been sent.
nl: Een verzamelmail is verzonden.

en: There was no digest to send.
nl: Er was geen verzamelmail om te verzenden.

en: Invalid value for variable: %(property)s
nl: Ongeldige waarde voor variabele: %(property)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
nl: Ongeldig e-mailadres voor instelling %(property)s: %(error)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
nl: De volgende niet toegestane vervangende waardes werden
                    aangetroffen in de <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Het is mogelijk dat uw lijst niet naar behoren functioneert
                    totdat u dit probleem heeft gecorrigeerd.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
nl: Uw <code>%(property)s</code> string bleek problemen
                        te bevatten n.a.v. nieuw ingevoerde waarden. Gelukkig
                        waren deze te corrigeren, in zoverre dat in plaats daarvan
                        de vaste waarde is gebruikt. Controleer alstublieft of de
                        gecorrigeerde waarde datgene is wat u bedoelde.

en: General Options
nl: Algemene instellingen

en: Conceal the member's address
nl: Verberg het adres van het lid

en: Acknowledge the member's posting
nl: Bevestig het ontvangen van berichten van het lid

en: Do not send a copy of a member's own post
nl: Stuur geen berichten die het lid zelf heeft verstuurd

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
nl: Filter dubbele berichten aan lijstleden eruit (indien mogelijk)

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
nl: Algemene maillijstinstellingen, inclusief de hoofdinstellingen
                en beschrijvende gegevens.

en: General list personality
nl: Algemene lijstinstellingen

en: The public name of this list (make case-changes only).
nl: De naam van deze lijst (alleen wijzigingen hoofdletters/kleine letters toegestaan!)

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
nl: De letters in deze naam kunnen in kleine letters of hoofdletters
                 worden veranderd om de naam toegankelijker te maken. De naam
                 wordt echter ook gebruikt als het e-mailadres (b.v. in
                 aanmeldingsbevestigingen), dus mag <em>niet</em> op
                 andere manieren worden veranderd. (E-mailadressen zijn niet
                 gevoelig voor het gebruik van hoofdletters/kleine letters,
                 maar wel voor vrijwel al het andere :-)

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
nl: De e-mailadressen van de lijstbeheerders. Bij meerdere lijstbeheerders
                 moet elk e-mailadres op een aparte regel worden geplaatst.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
nl: Er zijn twee eigenaarsrollen betrokken bij elke
                 maillijst.  De <em>lijstbeheerders</em> zijn de mensen die de
                 volledige controle hebben over alle instellingen van de
                 maillijst. Zij kunnen elke beschikbare instelling wijzigen
                 door middel van deze beheerpagina's.
    
                 <p>De <em>lijstmoderatoren</em> hebben wat beperktere
                 bevoegdheden. Zijn kunnen geen enkele lijstinstelling
                 wijzigen, maar zij mogen wel wachtende verzoeken afhandelen,
                 zoals het goedkeuren en weigeren van aanmeldingsverzoeken
                 en het verwijderen van vastgehouden berichten. Natuurlijk
                 kunnen de <em>lijstbeheerders</em> ook wachtende verzoeken
                 afhandelen.
    
                 <p>Om het mogelijk te maken dat de beheerstaken worden
                 verdeeld tussen beheerders en moderatoren, moet u
                 <a href="passwords">een apart moderatorwachtwoord instellen</a>
                 en ook de <a href="?VARHELP=general/moderator">e-mailadressen
                 van de lijstmoderatoren opgeven</a>. Let op dat het veld dat u
                 hier wijzigt de instelling is voor de lijstbeheerders.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
nl: De e-mailadressen van de lijstmoderatoren.  Bij meerdere moderatoren
                 moet elk e-mailadres op een aparte regel worden geplaatst.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
nl: Er zijn twee eigenaarsrollen betrokken bij elke
                 maillijst.  De <em>lijstbeheerders</em> zijn de mensen die de
                 volledige controle hebben over alle instellingen van de
                 maillijst. Zij kunnen elke beschikbare instelling wijzigen
                 door middel van deze beheerpagina's.
    
                 <p>De <em>lijstmoderatoren</em> hebben wat beperktere
                 bevoegdheden. Zijn kunnen geen enkele lijstinstelling
                 wijzigen, maar zij mogen wel wachtende verzoeken afhandelen,
                 zoals het goedkeuren en weigeren van aanmeldingsverzoeken
                 en het verwijderen van vastgehouden berichten. Natuurlijk
                 kunnen de <em>lijstbeheerders</em> ook wachtende verzoeken
                 afhandelen.
    
                 <p>Om het mogelijk te maken dat de beheerstaken worden
                 verdeeld tussen beheerders en moderatoren, moet u
                 <a href="passwords">een apart moderatorwachtwoord instellen</a>
                 en ook de <a href="?VARHELP=general/moderator">e-mailadressen
                 van de lijstmoderatoren opgeven</a> in deze sectie. Let op dat het
                 veld dat u hier wijzigt de instelling is voor de lijstmoderatoren.

en: A terse phrase identifying this list.
nl: Een korte zin die deze lijst omschrijft.

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
nl: Deze beschrijving wordt gebruikt als de maillijst wordt getoond in
                    overzichten met andere maillijsten, in headers, etc. Ze
                    moet zo kort en bondig mogelijk zijn, maar wel voldoende om
                    te kunnen begrijpen wat voor soort maillijst het is.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
nl: Een beschrijving van de lijst die als inleiding wordt gebruikt.
                 Mag enkele alinea's lang zijn. Deze tekst zal worden getoond
                 aan het begin van de lijstinformatiepagina. Harde regeleindes
                 zorgen voor het be�indigen van een alinea - klik op 'Details'
                 voor meer informatie.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
nl: De tekst zal worden behandeld als HTML, dus u kunt weblinks en andere HTML-
                 geformatteerde tekst gebruiken. <em>Uitzondering</em>: harde
                 regeleindes worden niet vertaald in &lt;br&gt; maar zorgen
                 ervoor dat een nieuwe alinea (paragraph) wordt begonnen.
                 Controleer uw veranderingen: fouten in HTML (zoals niet
                 be�indigde tags) kunnen ervoor zorgen dat de
                 lijstinformatiepagina niet wordt getoond.

en: Prefix for subject line of list postings.
nl: Voorvoegsel aan het begin van de onderwerpregel van elk bericht.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
nl: Deze tekst wordt aan het begin van de onderwerpregel geplaatst van
                 alle via de lijst verstuurde berichten. Zo kan de
                 ontvanger berichten van de maillijst onderscheiden van andere
                 berichten in zijn mailbox. Maak de tekst zo kort mogelijk; lange
                 maillijstnamen mag u hier desgewenst sterk afkorten, mits men de
                 maillijst aan deze afkorting kan blijven herkennen.
                 Met %%d  kunt u kunt ook een volgnummer toevoegen,
                 b.v.: [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
nl: Verberg de afzender van een bericht, door het adres te vervangen
                 door het mailadres van de lijst (dit verwijdert de From,
                 Sender en Reply-To velden).

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
nl: <tt>Reply-To:</tt> wijzigingen

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
nl: Moet elk <tt>Reply-To:</tt> adres dat gevonden wordt
                 in het oorspronkelijke bericht worden verwijderd?
                 Zo ja, dan zal dit worden gedaan ongeacht het feit of er
                 een expliciet <tt>Reply-To:</tt> adres wordt toegevoegd door Mailman
                 of niet.

en: Explicit address
nl: Expliciet adres

en: Poster
nl: Verzender

en: This list
nl: Deze lijst

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
nl: Aan wie moeten antwoorden op lijstberichten gericht worden?
                 <tt>Verzender</tt> wordt <em>sterk</em> aangeraden voor de
                 meeste maillijsten.

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
nl: Deze instelling regelt wat Mailman moet doen met het
                 <tt>Reply-To:</tt> adres in berichten die via deze maillijst
                 worden verstuurd.  Wanneer dit op <em>Verzender</em> wordt
                 ingesteld, zal geen <tt>Reply-To:</tt> adres worden toegevoegd door
                 Mailman, terwijl een in het oorspronkelijk bericht aanwezig
                 adres niet wordt verwijderd. Wanneer dit op <em>Deze lijst</em>
                 of <em>Expliciet adres</em> wordt ingesteld, zorgt Mailman
                 ervoor dat een specifiek <tt>Reply-To:</tt> adres wordt
                 toegevoegd aan alle berichten, waarbij het oorspronkelijke adres
                 wordt overschreven indien nodig. (<em>Expliciet adres</em>
                 voegt het onder <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>
                 ingevoerde adres toe).
     
                 <p>Er zijn vele redenen om geen <tt>Reply-To:</tt>
                 adres toe te voegen of te overschrijven. Sommige afzenders
                 zijn afhankelijk van hun eigen <tt>Reply-To:</tt>
                 instelling om berichten op hun e-mailadres binnen te krijgen.
                 Een andere reden is dat het aanpassen van het <tt>Reply-To:</tt> adres
                 het veel moeilijker maakt om priv�-antwoorden te versturen. Zie <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> voor een algemene bespreking van dit
                 onderwerp. Zie <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> voor een tegengestelde visie.
    
                 <p>Sommige maillijsten hebben beperkte verzendprivileges,
                 met een parallelle lijst bestemd voor discussies. Voorbeelden
                 zijn `patches' of `checkin' lijsten, waar meldingen van
                 softwareveranderingen worden verzonden door een revisie
                 controle systeem, maar waarbij discussie over de veranderingen
                 wordt gevoerd via een ontwikkelaarsmaillijst. Om dit type
                 maillijsten te ondersteunen, kunt u de optie <tt>Expliciet
                 adres</tt> kiezen en het hieronder vermelde <tt>Reply-To:</tt>
                 adres laten verwijzen naar de discussielijst.

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
nl: Expliciet <tt>Reply-To:</tt> adres.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
nl: Dit is het in te stellen <tt>Reply-To:</tt> adres als de <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 optie is ingesteld op <em>Expliciet adres</em>.
    
                 <p>Er zijn vele redenen om geen <tt>Reply-To:</tt>
                 adres toe te voegen of te overschrijven. Sommige afzenders
                 zijn afhankelijk van hun eigen <tt>Reply-To:</tt>
                 instelling om berichten op hun e-mailadres binnen te krijgen.
                 Een andere reden is dat het aanpassen van het <tt>Reply-To:</tt> adres
                 het veel moeilijker maakt om priv�-antwoorden te versturen. Zie <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">'Reply-To
                 Munging' Considered Harmful</a> voor een algemene bespreking van dit
                 onderwerp. Zie <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> voor een tegengestelde visie.
    
                 <p>Sommige maillijsten hebben beperkte verzendprivileges,
                 met een parallelle lijst bestemd voor discussies. Voorbeelden
                 zijn `patches' of checkin' lijsten, waar meldingen van
                 softwareveranderingen worden verzonden door een revisie
                 controle systeem, maar waarbij discussie over de veranderingen
                 wordt gevoerd via een ontwikkelaarsmaillijst. Om dit type
                 maillijsten te ondersteunen, moet u hier het expliciete
                 <tt>Reply-To:</tt> adres invoeren. U moet ook de optie
                 <tt>Expliciet adres</tt> aanvinken bij de
                 <tt>reply_goes_to_list</tt> instelling.
    
                 <p>Let op: als het oorspronkelijke bericht een
                 <tt>Reply-To:</tt> adres bevat, zal dit niet wordt gewijzigd.

en: Umbrella list settings
nl: Instellingen voor overkoepelende lijsten

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
nl: Verstuur wachtwoordherinneringen naar de lijstbeheerders in
                 plaats van naar het lijstadres.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
nl: Stel dit in op ja als de lijst uitsluitend bedoeld is om als
                 overkoepelende maillijst van andere maillijsten te fungeren.
                 Dit zorgt ervoor dat meta berichten - zoals bevestigingen en
                 wachtwoordherinneringen - worden gericht aan een adres
                 afgeleid van het betreffende lijstadres: het achtervoegsel
                 "umbrella_member_suffix" wordt toegevoegd.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
nl: Achtervoegsel als deze lijst gebruikt wordt als
                 overkoepelende lijst voor andere maillijsten, volgens de
                 hieraan voorafgaande "umbrella_list" instelling.

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
nl: Als "umbrella_list" zodanig is ingesteld dat deze lijst uitsluitend
                 andere maillijsten als leden heeft, dan kunnen administratieve
                 berichten zoals bevestigingen en wachtwoordbevestigingen beter
                 niet naar de lijstadressen worden gestuurd, maar naar de
                 beheerders van deze maillijsten. In dat geval zal de hier
                 ingevoerde waarde worden toegevoegd aan de betreffende
                 lijstadressen. `-owner' is de gangbare keuze. Deze instelling
                 heeft geen effect als de "umbrella_list" optie op "Nee" is gezet.

en: Send monthly password reminders?
nl: Verstuur maandelijkse wachtwoordherinneringen?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
nl: Zet dit aan als u wilt dat eens per maand wachtwoordherinneringen
                 aan uw leden worden verzonden. Leden kunnen desgewenst
                 deze wachtwoordherinneringen uitschakelen op hun
                 persoonlijke instellingenpagina.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
nl: Lijstspecifieke tekst toegevoegd aan het begin van het
                 welkomstbericht voor nieuwe leden.

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
nl: Deze tekst, indien ingevuld, zal aan het begin van het
                 welkomstbericht aan een nieuw lid worden toegevoegd. De
                 rest van het welkomstbericht beschrijft de voor de
                 maillijst belangrijke mail- en webadressen, dus u hoeft
                 dergelijk soort informatie niet zelf toe te voegen. De tekst              moet dus simpelweg het doel van uw maillijst beschrijven,
                 uw beleid toelichten t.a.v. het versturen van berichten via
                 de lijst, etc.
    
                 <p>Er zal terugloop in de tekst plaatsvinden volgens de
                 volgende regels:
                 <ul><li>Iedere alinea wordt zodanig gevuld dat geen enkele
                         regel langer is dan 70 lettertekens.
                     <li>Elke regel die begint met een spatie wordt niet gevuld.
                     <li>Een lege regel scheidt alinea's.
                 </ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
nl: Stuur een welkomstbericht naar nieuwe leden?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
nl: Zet dit uit als u van plan bent om personen handmatig aan te melden
                 zonder dat zij dat merken. Deze instelling is zeer nuttig
                 wanneer u lijsten onopgemerkt wilt laten verhuizen van een
                 ander maillijstprogramma naar Mailman.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
nl: Tekst die wordt verzonden naar personen die de lijst verlaten.
                 Als u dit veld leeg laat, zal geen speciale tekst worden
                 toegevoegd aan het afmeldingsbericht.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
nl: Verstuur een afmeldingsbericht aan leden als ze worden afgemeld?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
nl: Moeten de lijstmoderators onmiddelijk bericht krijgen van nieuwe
                 verzoeken, naast dagelijkse overzichten van alle wachtende
                 verzoeken?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
nl: Lijstmoderators (en lijstbeheerders) krijgen ter herinnering dagelijks
                 een bericht met een overzicht van de verzoeken die wachten
                 op goedkeuring, zoals aanmeldingen voor een gemodereerde lijst
                 of berichten die worden vastgehouden om bepaalde redenen. Het
                 activeren van deze optie zorgt ervoor dat tevens een bericht
                 wordt gestuurd zodra een nieuw verzoek binnenkomt.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
nl: Moet de beheerder bericht krijgen over aanmeldingen
                 en afmeldingen?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
nl: Een melding versturen naar de afzender als zijn/haar bericht wordt vastgehouden voor goedkeuring?

en: Additional settings
nl: Aanvullende instellingen

en: Emergency moderation of all list traffic.
nl: Noodmoderatie voor al het lijstverkeer.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
nl: Als de noodmoderatie-instelling is geactiveerd, zal al het lijstverkeer worden
                 vastgehouden voor moderatie. Zet deze optie aan als er op uw lijst
                 een zogenaamde flamewar (ruzie) aan de gang is en u een
                 afkoelperiode wilt instellen.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
nl: Standaardinstellingen voor nieuwe leden op deze lijst.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
nl: Als een nieuw lid wordt aangemeld op deze lijst, zal deze set van
                 opties automatisch worden overgenomen als initi�le
                 instellingen.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
nl: (Beheerfilter) Controleer berichten en onderschep de
                 berichten die beheerdersverzoeken lijken te zijn?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
nl: Beheertesten controleren de berichten op het feit of ze echt bedoeld
                 zijn als beheersverzoeken (zoals aanmeldingen,
                 afmeldingen, etc). Ze zorgen ervoor dat deze berichten
                 worden toegevoegd aan de lijst van wachtende verzoeken,
                 en dat de beheerder een melding krijgt dat een nieuw
                 verzoek is binnengekomen.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
nl: Maximale omvang van een bericht in kilobytes (KB).
                 Gebruik 0 als u geen limiet wilt instellen.

en: Maximum number of members to show on one page of the
                 Membership List.
nl: Maximum aantal leden dat wordt getoond op een pagina van de
                 ledenlijst.

en: Host name this list prefers for email.
nl: Hostnaam die voor deze lijst gewenst is m.b.t. e-mail.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
nl: De "host_name" is de voor e-mail benodigde hostnaam m.b.t. de
                 aan Mailman gerelateerde adressen, en is over
                 het algemeen het uitwisseladres van de mailhost,
                 mits dit is ingesteld. Deze instelling kan nodig zijn
                 indien uit meerdere hostnamen geselecteerd moet worden
                 bij een host met meerdere adressen.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
nl: Moeten berichten van deze maillijst
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers bevatten? <em>Ja</em>
                     wordt sterk aangeraden.

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
nl: RFC 2369 definieert een set van List-* headers die normaliter
                     worden toegevoegd aan elk bericht dat via de maillijst
                     wordt verzonden. Dergelijke headers zijn een grote hulp
                     voor eindgebruikers met mailprogramma's die volgens de
                     gangbare mailstandaarden werken. Deze optie dient
                     derhalve normaliter altijd te worden geactiveerd.
    
                     <p>Helaas zijn er nog mailprogramma's die niet met de
                     gangbare mailstandaarden werken. Als u een groot aantal
                     leden heeft dat dergelijke mailprogramma's gebruikt,
                     kunnen deze zich mogelijk irriteren aan deze headers.
                     U zou eerst moeten proberen uw leden de noodzaak van
                     van deze headers uit te leggen en hoe ze deze kunnen
                     verbergen in hun mailprogramma. In laatste instantie
                     zou u deze headers kunnen uitschakelen, maar dit wordt
                     niet aangeraden (en in feite zal de mogelijkheid om
                     deze headers uit te schakelen in de toekomst mogelijk
                     verdwijnen).

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
nl: Moeten berichten de <tt>List-Post:</tt> header bevatten?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
nl: De <tt>List-Post:</tt> header is een van de headers
                 aanbevolen door 
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 Echter, bij sommige zgn. <em>announce-only</em> maillijsten
                 mag alleen een select aantal personen berichten naar de
                 maillijst sturen; de algemene leden mogen doorgaans g��n
                 berichten sturen. Voor dit soort lijsten is de
                 <tt>List-Post:</tt> header misleidend. Kies <em>Nee</em> om
                 de toevoeging van deze header uit te schakelen. (Dit heeft
                 geen effect op de toevoeging van de andere
                 <tt>List-*:</tt>-headers.)

en: Should the <tt>Sender</tt> header be rewritten for this
                     mailing list to avoid stray bounces?  <em>Yes</em> is
                     recommended.
nl: Moet de <tt>Afzender</tt> header worden herschreven voor deze
                     maillijst om het verdwalen van bounces te voorkomen?  <em>Ja</em> is
                     aanbevolen.

en: <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2822.html">RFC
                     2822</a> defines the <tt>Sender</tt> header and defines it
                     as "the mailbox of the agent responsible for the actual
                     transmission of the message."  Mailman replaces this header
                     by default with the list's bounce address.
                     
                     <p>While it is debatable if Mailman is such an agent, setting
                     this header helps directing bounces from some broken MTAs to
                     the right destination.  On the other hand, some mail
                     readers show unexpected behaviour if this header is set (like
                     missing addresses in forwarded mails and copies sent to the
                     bounce address on reply-to-all), so it can be disabled 
                     here.
nl: "<a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2822.html">RFC
                     2822</a> definieert de <tt>Afzender</tt> header en definieert die
                     als "de mailbox van het gebruikersprogramma dat de feitelijke
                     verzending van het bericht verzorgt."  Mailman vervangt deze header
                     standaard door het bounce-adres van deze lijst.
                     
                     <p>Hoewel het discutabel is of Mailman een dergelijk programma is, helpt
                     het activeren van deze optie om bounces van defecte mailprogrammas naar
                     de juiste bestemming door te sturen.  Echter, omdat sommige mailprogrammas bij
                     het lezen onverwacht gedrag vertonen met de herschreven header (zoals
                     ontbrekende adressen in doorgestuurde berichten en copieen verzonden naar
                     het bounce-adres bij reply-to-all), kan de optie worden
                     geinactiveerd.

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
nl: Negeer vastgehouden berichten die ouder zijn dan dit
                aantal dagen. Gebruik 0 indien u berichten
                niet automatisch wilt negeren.

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
nl: <b>real_name</b> attribuut niet
                gewijzigd!  Het mag alleen in hoofdletters of kleine letters
                afwijken van de lijstnaam.

en: The <b>info</b> attribute you saved
    contains suspicious HTML that could potentially expose your users to cross-site
    scripting attacks.  This change has therefore been rejected.  If you still want
    to make these changes, you must have shell access to your Mailman server.
    This change can be made with bin/withlist or with bin/config_list by setting
    mlist.info.
nl: Het <b>info</b> attribuut dat u heeft bewaard
    bevat verdachte HTML die uw gebruikers mogelijkerwijs blootstelt aan cross-site
    scripting aanvallen.  Deze wijziging is daarom geweigerd.  Als u toch deze
    wijzigingen wilt aanbrengen, moet u  shell access hebben voor uw Mailman server.
    Deze wijziiging kan gemaakt worden met bin/withlist of met bin/config_list door het
    instellen van mlist.info.

en: <b>admin_member_chunksize</b> attribute not
                changed!  It must be an integer > 0.
nl: <b>admin_member_chunksize</b> attribuut niet
                veranderd!  Het moet een heel getal zijn > 0.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
nl: U kunt geen Reply-To: toevoegen aan een expliciet
                adres als dat adres leeg is.  Deze waarden worden gereset.

en: Language&nbsp;options
nl: Talen

en: Natural language (internationalization) options.
nl: Taalinstellingen (internationalisering).

en: Default language for this list.
nl: Standaardtaal voor deze lijst.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
nl: Dit is de standaardtaal voor deze maillijst.
                 Als er <a href="?VARHELP=language/available_languages">meer
                 dan ��n taal</a> wordt ondersteund dan kunnen gebruikers hun
                 voorkeurstaal kiezen als zij de maillijst gebruiken. Alle andere
                 handelingen vinden plaats in de standaardtaal. Dit geldt zowel
                 de webinterface als de door Mailman gegenereerde e-mailberichten,
                 maar niet de door lijstleden verstuurde berichten.

en: Languages supported by this list.
nl: Talen ondersteund door deze lijst:

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
nl: Dit zijn alle talen die ondersteund worden door deze lijst.
                 Let op dat de
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">standaardtaal</a>
                 aangevinkt dient te zijn.

en: Always
nl: Altijd

en: As needed
nl: Indien nodig

en: Never
nl: Nooit

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
nl: Codeer het
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">onderwerp-voorvoegsel</a>
                 ook al bestaat dit uit alleen ASCII tekens?

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
nl: Als de standaardtaal van uw maillijst een niet-ASCII
                 tekenset gebruikt en het voorvoegsel niet-ASCII tekens bevat,
                 zal het voorvoegsel altijd worden gecodeerd volgens de
                 de toepasselijke standaarden. Mocht uw voorvoegsel echter
                 alleen ASCII tekens bevatten, dan wilt u deze optie wellicht
                 op <em>Nooit</em> instellen om codering van het voorvoegsel
                 uit te schakelen. Dit kan de onderwerpheaders enigszins
                 leesbaarder maken voor gebruikers met mailprogramma's die
                 niet goed met niet-ASCII coderingen overweg kunnen.
    
                 <p>Let er op dat, als uw maillijst zowel gecodeerde als
                 ongecodeerde onderwerpheaders ontvangt, u ook kunt kiezen
                 voor <em>Indien nodig</em>. Door deze instelling te
                 gebruiken, zal Mailman ASCII voorvoegsels niet coderen als
                 de rest van de header alleen ASCII tekens bevat, en het
                 voorvoegsel w�l coderen als de oorspronkelijke header
                 niet-ASCII tekens bevat. Hiermee worden dubbelzinnigheden
                 in de standaarden vermeden, die in sommige mailprogramma's
                 kunnen leiden tot extra of ontbrekende spaties tussen het
                 voorvoegsel en de oorspronkelijke header.

en: Membership&nbsp;Management...
nl: Ledenbeheer

en: Membership&nbsp;List
nl: Ledenlijst

en: Mass&nbsp;Subscription
nl: Meerdere leden aanmelden

en: Mass&nbsp;Removal
nl: Meerdere leden afmelden

en: Non-digest&nbsp;options
nl: Reguliere mail

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
nl: Beleid m.b.t. de reguliere, direct verstuurde mail.

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
nl: Mogen leden ervoor kiezen om mail direct te ontvangen, in
                 plaats van gebundeld in verzamelmails?

en: Full Personalization
nl: Volledige verpersoonlijking

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
nl: Moet Mailman elk regulier bericht verpersoonlijken?
                     Dit is vaak nuttig bij zgn. announce-only lijsten,
                     maar lees de sectie <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">details</a>
                     voor een belangrijke toelichting m.b.t. hoe dit de
                     performance van uw site danig kan beinvloeden.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
nl: Normaliter verstuurt Mailman reguliere berichten in zgn. batches (i.e.
                     groepsgewijs) naar de mailserver. Dit is veel effici�nter
                     omdat het de hoeveelheid verkeer tussen Mailman en de
                     mailserver beperkt.
    
                     <p>Sommige lijsten kunnen echter profijt hebben van een
                     persoonlijkere aanpak. In dat geval zal Mailman een bericht
                     aanmaken voor elk lid apart lid. Het activeren van deze
                     optie kan de performance van uw site danig beinvloeden,
                     dus u dient goed te overwegen of het dat waard is,
                     of dat er andere manieren zijn om te bereiken wat u wilt.
                     U dient ook de belasting van uw systeem goed te controleren
                     om te kijken of deze acceptabel is.
    
                     <p>Kies <em>Nee</em> om verpersoonlijking uit te schakelen
                     en berichten aan leden in batches te verzenden. Kies
                     <em>Ja</em> om de ontvangst van verpersoonlijkte
                     berichten en de daarmee gepaard gaande vervangingen van
                     kopteksten en voetteksten toe te staan (zie hieronder).
                     Door <em>Volledige verpersoonlijking</em> te selecteren,
                     zal ook de <code>To</code> header van verzonden berichten
                     veranderd worden: in de header zal het adres van het lid
                     opgenomen worden i.p.v. het lijstadres.
    
                     <p>Als verpersoonlijking is geactiveerd, kunnen wat meer
                     variabelen worden opgenomen in de <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">koptekst</a>
                     en
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">voettekst</a>.
    
                     <p>Deze extra variabelen zijn beschikbaar voor uw kop- en
                     voetteksten, mits deze zijn geactiveerd:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - Het adres van het lid,
                             in kleine letters.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - Het adres van het lid,
                             in kleine en hoofdletters, zoals dit is aangemeld.
                         <li><b>user_password</b> - Wachtwoord van het lid.
                         <li><b>user_name</b> - Volledige naam van het lid.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - De url van de
                             persoonlijke instellingenpagina van het lid.
                     </ul>

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
nl: Als <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">verpersoonlijking</a> is geactiveerd
    voor deze lijst, kunnen wat meer variabelen worden opgenomen in uw kopteksten
    en voetteksten:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - Het adres van het lid,
            in kleine letters.
        <li><b>user_delivered_to</b> - Het adres van het lid,
            in kleine en hoofdletters, zoals dit is aangemeld.
        <li><b>user_password</b> - Wachtwoord van het lid.
        <li><b>user_name</b> - Volledige naam van het lid.
        <li><b>user_optionsurl</b> - De url van de
             persoonlijke instellingenpagina van het lid.
                     </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
nl: Koptekst toegevoegd aan reguliere berichten

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
nl: Tekst die aan het begin van elk direct verstuurd bericht
                 wordt geplaatst.

en: Footer added to mail sent to regular list members
nl: Voettekst toegevoegd aan reguliere berichten

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
nl: Tekst die aan het eind van elk direct verstuurd bericht
                 wordt geplaatst.

en: Scrub attachments of regular delivery message?
nl: Wilt u bijlagen van het te verzenden bericht <em>scrubben</em>?

en: When you scrub attachments, they are stored in the archive
                 area and links are made in the message so that the member can
                 access them via a web browser. If you want the attachments to
                 totally disappear, you can use content filtering options.
nl: Als u bijlagen van het bericht <em>scrubt</em>, zullen deze worden opgeslagen in
                 een archiefruimte en zullen links in het bericht worden geplaatst
                 die het lid kan bezoeken in zijn webbrowser. Als u bijlagen geheel
                 wilt doen verdwijnen, dient u de inhoudsfilter-opties te gebruiken.

en: Sibling lists
nl: Verwante lijsten

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 excluded from the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses appear in a To: or Cc: header.
nl: Andere maillijsten op deze site waarvan de leden zullen worden uitgesloten
                 van reguliere mail als deze lijstadressen opgenomen
                 zijn in een To: of Cc: header.

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Do not specify this list
                 address mutually in the exclude list configuration page of the
                 other list, or members of both lists won't get any message.
                 Note also that the site administrator may prohibit cross domain
                 siblings.
nl: De lijstadressen moeten vermeld worden middels het volledige
                 mailadres (b.v. mailman@example.com). Zorg ervoor dat het adres
                 van deze lijst niet tegelijkertijd opgenomen is als verwante lijst in de
                 instellingen van de andere lijst, want leden die lid zijn van beide
                 lijsten zullen hierdoor geen enkel bericht ontvangen.
                 Let op dat de systeembeheerder kan verbieden dat lijsten op andere
                 domeinen kunnen worden opgenomen als verwante lijst.

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 included in the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses don't appear in a To: or Cc: header.
nl: Andere maillijsten op deze site waarvan de leden de reguliere mail
                 zullen ontvangen als deze lijstadressen niet
                 opgenomen zijn in een To: of Cc: header.

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Note also that the site
                 administrator may prohibit cross domain siblings.
nl: De lijstadressen moeten vermeld worden middels het volledige
                 mailadres (b.v. mailman@example.com). Let op: de
                 systeembeheerder kan verbieden dat lijsten op andere
                 domeinen kunnen worden opgenomen als verwante lijst.

en: Passwords
nl: Wachtwoorden

en: Privacy options...
nl: Openbaarheid/moderatie/misbruik

en: Subscription&nbsp;rules
nl: Lidmaatschap en ledenlijst

en: Sender&nbsp;filters
nl: Moderatie en afzenderfilters

en: Recipient&nbsp;filters
nl: Ontvangerfilters

en: Spam&nbsp;filters
nl: Spamfilters

en: None
nl: Geen

en: Confirm
nl: Bevestiging

en: Require approval
nl: Goedkeuring vereist

en: Confirm and approve
nl: Bevestiging en goedkeuring

en: What steps are required for subscription?<br>
nl: Welke stappen zijn vereist voor een aanmelding?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
nl: Geen - geen verificatie stappen (<em>Niet
                               aanbevolen</em>)<br>
                               Bevestiging (*) - bevestigingsstap per e-mail
                               vereist<br>
                               Goedkeuring vereist - vereist goedkeuring door
                               de lijstbeheerder<br>
                               Bevestiging en goedkeuring - zowel goedkeuring
                               als bevestiging zijn vereist
                               <p>(*) Als iemand een aanmeldingsverzoek indient,
                               zal Mailman die persoon een bericht sturen met
                               een uniek aanmeldingsverzoeknummer, welke
                               beantwoord moet worden om zich aan te melden.<br>
    
                               Dit voorkomt misbruik door derden, die zich voor
                               zouden kunnen doen als de persoon in kwestie
                               en valse aanmeldingen zouden kunnen indienen.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
nl: Bevestiging (*) - er is een bevestigingsstap per e-mail vereist <br>
                               Goekeuring vereist - aanmelding vereist
                               goedkeuring door de lijstbeheerder <br>
                               Bevestiging en goedkeuring - zowel bevestiging
                               als goedkeuring vereist
                               
                               <p>(*) Als iemand een aanmeldingsverzoek indient,
                               zal Mailman die persoon een bericht sturen met
                               een uniek aanmeldingsverzoeknummer, welke
                               beantwoord moet worden om zich aan te melden.<br>
                               Dit voorkomt misbruik door derden, die zich voor
                               zouden kunnen doen als de persoon in kwestie
                               en valse aanmeldingen zouden kunnen indienen.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
nl: In deze sectie kunt u uw beleid instellen t.a.v. de
                aanname van nieuwe leden en de openbaarheid van uw
                ledenlijst. Tevens kunt u aangeven of de lijst een 'publieke
                lijst' is (i.e. of het bestaan van de lijst in de openbaarheid
                mag worden gebracht). Zie ook de sectie
                <a href="%(admin)s/archive">Archiefinstellingen</a> voor
                de privacy-instellingen van uw archief.

en: Subscribing
nl: Aanmelding

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
nl: Annonceer deze lijst wanneer men vraagt welke lijsten
                 beschikbaar zijn?

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
nl: Is goedkeuring van de lijstmoderator vereist voor
                 afmeldingsverzoeken? (<em>Nee</em> wordt aanbevolen)

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
nl: Als leden een lijst willen verlaten, zullen zij een
                 afmeldingsverzoek indienen, via het web of via e-mail.
                 Normaal gesproken kunt u beter toelaten dat gebruikers
                 zichzelf op een gemakkelijke manier kunnen afmelden van
                 maillijsten (ze kunnen zeer overstuur raken ze er niet
                 af kunnen komen!).
    
                 <p>Voor sommige lijsten echter zou het kunnen dat u
                 goedkeuring door de moderator wilt instellen. Een
                 voorbeeld van dergelijke lijsten zijn maillijsten van
                 bedrijven waar alle werknemers lid van moeten zijn.

en: Ban list
nl: Zwarte lijst

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
nl: Lijst van adressen die u wilt verbieden om lid te zijn van
                 deze maillijst.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
nl: Adressen in deze lijst worden nadrukkelijk geweerd van aanmelding
                 bij deze maillijst, zonder dat nadere moderatie noodzakelijk
                 is. Voeg per regel ��n adres toe; start de regel met een ^
                 teken om er de juiste reguliere uitdrukking van te maken.

en: Membership exposure
nl: Openbaarheid lidmaatschapsgegevens

en: Anyone
nl: Iedereen

en: List admin only
nl: Alleen de lijstbeheerder

en: List members
nl: Leden van de lijst

en: Who can view subscription list?
nl: Wie mag de ledenlijst inzien?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
nl: Als deze instelling op 'Leden van de lijst' of 'Alleen de
                 lijstbeheerder' is gezet, dan zal toegang tot de
                 ledenlijst worden afgeschermd m.b.v. de
                 wachtwoorden van de leden of de beheerder.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
nl: Toon de adressen van de leden op een manier dat ze niet
                 direct herkenbaar zijn als e-mailadressen?

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
nl: Activering van deze optie zorgt ervoor dat de e-mailadressen vervormd
                 worden afgebeeld op de webpagina's van de lijst (zowel in
                 tekst als qua link), zodat ze niet herkenbaar zijn als
                 gangbare e-mailadresen. Bedoeling is te voorkomen dat
                 de adressen door automatische webscanners worden 'geoogst'
                 t.b.v. spammers.

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "http://docs.python.org/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
nl: Als een bericht naar de lijst wordt gestuurd, wordt
                een aantal moderatiestappen ondernomen om uit te maken of
                het bericht eerst door een moderator goedgekeurd moet worden
                of niet. Deze sectie omvat de moderatie-instellingen voor
                berichten van zowel leden als niet-leden.
    
                <p>Berichten van leden worden vastgehouden voor moderatie als
                hun <b>moderatie-instelling</b> is geactiveerd. U kunt
                een standaard instelling defini�ren voor het wel of niet laten
                modereren van berichten van de leden.
    
                <p>Berichten van niet-leden kunnen automatisch worden
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >geaccepteerd</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">
                vastgehouden voor moderatie</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >geweigerd</a> (gebounced), of
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >genegeerd</a>,
                per individueel adres of als groep. Berichten van niet-leden
                die niet expliciet zijn geaccepteerd, geweigerd of genegeerd,
                zullen worden gefilterd volgens de
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">
                algemene regels voor niet-leden</a>.
    
                <p>In de onderstaande tekstvelden dient u per regel ��n adres
                in te vullen. Start de regel met een ^ teken om er de juiste
                <a href=
                "http://docs.python.org/library/re.html"
                >reguliere Python uitdrukking</a> van te maken. Bij gebruik
                van 'backslashes' (schuine strepen) kunt u deze invoeren alsof
                het Python raw strings zijn (m.a.w. in het algemeen gebruikt
                u slechts ��n backslash).
    
                <p>Ter aanvullende informatie: de filters voor individuele
                adressen worden als eerste toegepast.

en: Member filters
nl: Filters voor leden

en: By default, should new list member postings be moderated?
nl: Moeten, als standaardinstelling, berichten van nieuwe leden
                worden gemodereerd?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
nl: Elk lid heeft een <em>moderatie-instelling</em> die bepaalt
                 of berichten van het lid direct naar de lijst kunnen
                 worden doorgestuurd, of eerst goedgekeurd moeten worden door
                 de lijstmoderator.  Als moderatie is geactiveerd, moeten
                 de berichten eerst worden goedgekeurd. U kunt als
                 lijstbeheerder beslissen of berichten van een specifiek lid
                 moet worden gemodereerd of niet.
    
                 <p>Als een nieuw lid wordt aangemeld, zal bij aanvang de
                 moderatie-instelling worden overgenomen van hetgeen u hier
                 definieert. Zet deze optie op <em>Nee</em> om berichten van
                 leden standaard te accepteren. Zet deze optie op <em>Ja</em>
                 om berichten van leden eerst te laten modereren. Altijd kunt
                 u de moderatie-instelling van elk individueel lid handmatig
                 wijzigen in de <a href="%(adminurl)s/members">Ledenlijst</a>.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
nl: Te ondernemen actie als een gemodereerd lid
                 een bericht naar de lijst stuurt.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
nl: <ul><li><b>Vasthouden</b> -- dit houdt het bericht vast voor
                 goedkeuring door de lijstmoderators.
    
                 <p><li><b>Weigeren</b> -- dit weigert het bericht automatisch
                 en genereert een weigeringsmelding naar de afzender. De tekst
                 van de weigeringsmelding kunt u <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >zelf instellen</a>.
    
                 <p><li><b>Negeren</b> -- dit negeert het bericht volkomen,
                 zonder enige melding naar de afzender.
                 </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
nl: Tekst op te nemen in elke
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >weigeringsmelding</a>
                 naar gemodereerde leden als deze berichten naar de lijst sturen.

en: Non-member filters
nl: Filters voor niet-leden

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten
                 automatisch moeten worden geaccepteerd.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 accepted with no further moderation applied.  Add member
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.  A line consisting of
                 the @ character followed by a list name specifies another
                 Mailman list in this installation, all of whose member
                 addresses will be accepted for this list.
nl: Berichten van deze niet-leden worden automatisch
                 geaccepteerd zonder verdere moderatie. Voeg per regel één
                 adres toe; start de regel met een ^ teken om er de juiste
                 reguliere uitdrukking van te maken. Een regel bestaand uit
                 het @ teken gevolgd door een lijstnaam duidt naar een andere
                 lijst in deze Mailman install, waarvan alle leden geaccepteerd
                 zullen worden voor deze lijst.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten
                 onmiddellijk moeten worden vastgehouden voor moderatie.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
nl: Berichten van deze niet-leden zullen onmiddellijk
                 en automatisch worden vastgehouden voor moderatie door de
                 lijstmoderators. De afzenders zullen een melding ontvangen die
                 hen in staat stelt hun vastgehouden bericht te annuleren. Voeg
                 per regel ��n adres toe; start de regel met een ^ teken om er
                 de juiste reguliere uitdrukking van te maken.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten
                 automatisch moeten worden geweigerd.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
nl: Berichten van deze niet-leden zullen automatisch worden
                 geweigerd. M.a.w.: de berichten worden teruggezonden naar de
                 afzender met een melding van de automatische weigering. Deze
                 optie is niet geschikt voor bekende verzenders van spam; hun
                 berichten moeten
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatisch worden genegeerd.</a>.
    
                 <p>Voeg per regel ��n adres toe; start de regel met een ^
                 teken om er de juiste reguliere uitdrukking van te maken.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten
                 automatisch moeten worden genegeerd.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
nl: Berichten van deze niet-leden zullen automatisch worden
                 genegeerd. Dat houdt in dat het bericht wordt weggegooid
                 zonder verdere verwerking of meldingen. De afzender ontvangt
                 geen melding noch een bouncebericht, hoewel de lijstmoderators
                 indien gewenst <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >kopie�n kunnen ontvangen van automatisch genegeerde berichten.</a>.
    
                 <p>Voeg per regel ��n adres toe; start de regel met een ^
                 teken om er de juiste reguliere uitdrukking van te maken.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
nl: Te ondernemen actie voor berichten van niet-leden waarvoor
                 geen expliciete actie is gedefinieerd.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
nl: Als een bericht van een niet-lid is ontvangen, wordt de afzender
                 van het bericht vergeleken met de lijst van expliciet
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >geaccepteerde</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">vastgehouden</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >geweigerde</a> en
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >genegeerde</a> adressen. Als de afzender niet in deze
                 lijsten wordt aangetroffen, zal de hier gedefinieerde actie
                 worden uitgevoerd.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
nl: Moeten berichten van niet-leden die automatisch zijn genegeerd
                 worden doorgestuurd naar de lijstmoderator?

en: Text to include in any rejection notice to be sent to
                 non-members who post to this list. This notice can include
                 the list's owner address by %%(listowner)s and replaces the
                 internally crafted default message.
nl: Tekst op te nemen in elke weigeringsmelding naar
                niet-leden als deze berichten naar de lijst sturen. In deze
                tekst kan het adres van de lijsteigenaar opgenomen
                worden met de notatie %%(listowner)s en deze tekst zal
                de standaardtekst van de weigeringsmelding vervangen.

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
nl: In deze sectie kunt u diverse filters instellen m.b.t. de ontvangers
                van het bericht (geadresseerden).

en: Recipient filters
nl: Ontvangerfilters

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
nl: Moet de naam van de lijst opgenomen zijn in de To: of Cc:
                 bestemmingsvelden (of aanwezig zijn in de hieronder
                 gespecificeerde lijst van geaccepteerde aliasnamen)?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
nl: Veel (in feite de meeste) spamberichten vermelden niet expliciet
                 hun ontelbare bestemmingen als bestemmingsadres - vaak is
                 het in het To: veld vermelde adres zelfs volledig nep. De
                 beperking geldt alleen voor het gedeelte voor het '@' teken,
                 maar zal voldoende werken.
    
                 <p>Het nadeel is dat de lijst niet ongehinderd berichten
                 accepteert die zijn gerelayed vanaf andere adressen, tenzij
    
                 <ol>
                     <li>Het relay-adres dezelfde naam heeft, of
    
                     <li>De naam van het relay-adres is opgenomen in de
                     optie m.b.t. geaccepteerde aliasnamen voor de lijst.
    
                 </ol>

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
nl: Aliasnamen die voldoen als expliciete To: of Cc:
                 bestemmingsnaam voor deze lijst.

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
nl: Alternatieve adressen die worden geaccepteerd wanneer
                 `require_explicit_destination' is geactiveerd. Deze optie
                 vergelijkt een lijst van reguliere uitdrukkingen, ��n per regel,
                 met elke ontvangstadres dat in het bericht vermeld staat. Dit
                 gebeurt m.b.v. de functie re.match() van Python, wat inhoudt dat
                 ze worden verankerd in het begin van de string.
                 
                 <p>Vanwege compatibiliteit met de eerdere versie 1.1 van Mailman
                 zal, als de reguliere uitdrukking geen `@'-teken bevat, het
                 patroon worden vergeleken met het lokale deel van het
                 ontvangstadres. Als er geen match is, of als het patroon een
                 `@' bevat, dan wordt het patroon vergeleken met het volledige
                 ontvangstadres.
                 
                 <p>Het vergelijken met het lokale deel heeft inmiddels de status
                 'deprecated' (verouderd/niet geldig) gekregen; in toekomstige
                 versies van Mailman zal het patroon altijd met het volledige
                 adres worden vergeleken.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
nl: Het maximum aantal ontvangers dat geaccepteerd kan worden voor een bericht.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
nl: Als een bericht dit aantal of meer ontvangers heeft, zal
                 het bericht worden vastgehouden voor goedkeuring door
                 de beheerder. Gebruik 0 om geen limiet in te stellen.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
nl: In deze sectie kunt u diverse anti-spam filters instellen,
                die kunnen helpen om de hoeveelheid spam die u leden krijgen
                te verminderen.

en: Header filters
nl: Header-filters

en: Filter rules to match against the headers of a message.
nl: Filterregels toe te passen op de headers van een bericht.

en: Legacy anti-spam filters
nl: Anti-spamfilters van oudere Mailman versies (optioneel)

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
nl: Houd berichten vast met een headerwaarde die overeenkomt met een
                 gespecificeerde reguliere uitdrukking.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
nl: Gebruik deze instelling om berichten tegen te houden met specifieke
                 headerwaardes. De doelwaarde is een reguliere uitdrukking
                 die vergeleken zal worden met de gespecificeerde header.
                 Bij de vergelijking wordt geen onderscheid gemaakt tussen
                 hoofdletters en kleine letters. Letterregels die beginnen
                 met '#' worden genegeerd en beschouwd als opmerkingen.
    
                 <p>Bijvoorbeeld:<pre>to: .*@public.com </pre> betekent dat
                 alle berichten met een <em>To:</em> mailheader die
                 '@public.com' bevat worden vastgehouden.
    
                 <p>Let er op dat spaties aan het begin van de reguliere
                 uitdrukking worden weggehaald. Dit kan worden omzeild op
                 een aantal manieren, o.a. door 'escaping' of door het tussen
                 haakjes te plaatsen.

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
nl: Header-filterregels vereisen een patroon.
                    Incomplete filterregels worden genegeerd.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
nl: Het header-filterpatroon
                    '%(safepattern)s' is geen toegestane reguliere uitdrukking.
                    Deze regel zal worden genegeerd.

en: Topics
nl: Onderwerpen en onderwerpfilter

en: List topic keywords
nl: Sleutelwoorden voor lijstonderwerpen

en: Disabled
nl: Uit

en: Enabled
nl: Aan

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
nl: Moet de onderwerpfilter aan of uit staan?

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="http://docs.python.org/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
nl: De onderwerpfilter categoriseert elk binnengekomen e-mailbericht
                 volgens de <a
                 href="http://docs.python.org/library/re.html">reguliere
                 uitdrukkingsfilters</a> die u hieronder specificeert. Als de
                 <code>Subject:</code> (onderwerp) of <code>Keywords:</code>
                 (sleutelwoorden) headers van het bericht overeenkomen met
                 een onderwerpfilter, zal het bericht in een speciaal
                 <em>onderwerpbakje</em> worden geplaatst. Elke gebruiker
                 kan vervolgens kiezen om alleen berichten van de maillijst
                 te ontvangen uit ��n of meerdere onderwerpbakjes. Elk
                 bericht dat niet is gecategoriseerd in de door de gebruiker
                 geregistreerde onderwerpbakjes zal niet worden afgeleverd.
                 <p>Let op: deze mogelijkheid bestaat alleen bij ontvangst
                 van reguliere mail, en werkt niet bij verzamelmail.
    
                 <p>De bodytekst van het bericht kan eventueel ook worden
                 gecontroleerd op de aanwezigheid van <code>Subject:</code>
                 en <code>Keywords:</code> headers; dit is nader toegelicht
                 bij de <a href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a> instelling.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
nl: Hoeveel regels van de bodytekst moet de onderwerpvergelijker controleren?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
nl: De onderwerpvergelijker zal het aangegeven aantal regels van de
                 bodytekst van het bericht controleren op de aanwezigheid
                 onderwerpsleutelwoorden. De controle stopt wanneer het
                 aangegeven aantal regels is bekeken, of zodra een niet
                 op een header lijkende bodytekstregel wordt aangetroffen.
                 Door deze waarde op 0 te zetten, zullen geen
                 bodytekstregels worden onderzocht (m.a.w.: alleen de
                 <code>Keywords:</code> en <code>Subject:</code> headers
                 zullen worden gecontroleerd). Door deze waarde op een
                 negatief getal te zetten, zullen alle bodytekstregels
                 worden gecontroleerd totdat een niet op een header
                 lijkende regel wordt aangetroffen.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
nl: Sleutelwoorden voor onderwerpen, ��n per regel, voor vergelijking met elk bericht.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
nl: Elk sleutelwoord is eigenlijk een reguliere uitdrukking, die vergeleken
                 wordt met bepaalde delen van een mailbericht, en wel met name
                 de <code>Keywords:</code> en <code>Subject:</code> headers
                 van een bericht. Let op dat ook de eerste regels van de
                 bodytekst van het bericht <code>Keywords:</code> en
                 <code>Subject:</code> headers kunnen bevatten, waarop controle
                 kan worden verricht.

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
nl: Onderwerp-specificaties vereisen zowel een naam als een
                    patroon. Incomplete onderwerpen worden genegeerd.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
nl: Het onderwerp-patroon '%(safepattern)s' is geen geldige
                    reguliere uitdrukking. Het wordt genegeerd.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
nl: Berichtuitwisseling met Nieuwsgroep

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
nl: Berichtuitwisseling Maillijst-naar-Nieuwsgroep en Nieuwsgroep-naar-Maillijst.

en: News server settings
nl: Instellingen van de news server

en: The hostname of the machine your news server is running on.
nl: De hostnaam van de machine waarop uw news server draait.

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
nl: Deze waarde mag zowel de naam van uw news server zijn, of
                 optioneel, het format name:port hebben, waarbij port een
                 poortnummer is.
    
                 De news server is geen onderdeel van Mailman. U moet al
                 toegang hebben tot een NNTP server, en die NNTP server moet
                 de machine waarop uw maillijst draait herkennen als een
                 machine die nieuws kan lezen en verzenden.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
nl: De naam van de Usenet groep waaraan en/of waarvan berichten
                 moeten worden doorgegeven.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
nl: Moeten nieuwe berichten aan de maillijst naar de
                 nieuwsgroep worden verzonden?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
nl: Moeten nieuwe berichten aan de nieuwsgroep naar de
                 maillijst worden verzonden?

en: Forwarding options
nl: Doorstuuropties

en: Moderated
nl: Gemodereerd

en: Open list, moderated group
nl: Open lijst, gemodereerde groep

en: The moderation policy of the newsgroup.
nl: Het moderatiebeleid van de nieuwsgroep.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
nl: Deze instelling bepaalt het moderatiebeleid van de nieuwsgroep
                 en de interactie met het moderatiebeleid van de maillijst.
                 Dit heeft alleen betrekking op het doorsturen van berichten
                 <em>naar</em> de betreffende nieuwsgroep, dus als slechts
                 berichten van�f Usenet worden doorgegeven, of als de nieuwgroep
                 niet gemodereerd, dan zet u deze instelling op <em>Geen</em>.
    
                 <p>Als de nieuwsgroep gemodereerd wordt, kunt u deze
                 maillijst opzetten met het modereeradres van de nieuwsgroep.
                 Door <em>Gemodereerd</em> te selecteren, zullen berichten een
                 extra keer worden vastgehouden in het goedkeuringsproces.
                 Alle berichten aan de maillijst zullen moeten worden
                 goedgekeurd voordat ze worden doorgestuurd naar de nieuwsgroep
                 of de leden van de maillijst.
    
                 <p><em>Als het bericht een <tt>Approved</tt> header heeft
                 met daarin het lijstbeheerderswachtwoord, zal deze extra
                 stap worden overgeslagen. Op deze manier kunt u berichten
                 direct naar de lijst en de nieuwsgroep sturen.</em>
    
                 <p>Tot slot, als de nieuwsgroep wordt gemodereerd en u toch
                 een open verzendbeleid wilt hebben, kies dan voor <em>Open lijst,
                 gemodereerde groep</em>. Het resultaat hiervan is dat de
                 normale moderatievoorzieningen van Mailman worden gebruikt,
                 maar ook dat een <tt>Approved</tt> header wordt toegevoegd
                 aan alle berichten die naar Usenet worden doorgestuurd.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
nl: Voorvoegsel toevoegen aan <tt>Subject:</tt> headers van berichten
    die worden doorgestuurd naar de nieuwsgroep?

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
nl: Mailman kan een <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">aanpasbare
                 tekst</a> als voorvoegsel aan de <tt>Subject:</tt> headers
                 toevoegen, en normaliter zal dit voorvoegsel te zien zijn in
                 de berichten die naar Usenet worden doorgestuurd. U kunt
                 deze optie op <em>Nee</em> zetten om dit uit te schakelen.
                 Vanzelfsprekend zal, als u de reguliere <tt>Subject:</tt>
                 voorvoegsels hebt uitgeschakeld, �berhaupt geen voorvoegsel
                 aan doorgestuurde berichten worden toegevoegd.

en: Mass catch up
nl: Synchroniseren van alle berichten

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
nl: Moet Mailman een <em>synchronisatie-actie</em> op de
    nieuwsgroep uitvoeren?

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
nl: Als u Mailman opdracht geeft een synchronisatie-actie uit te
                 voeren op de nieuwsgroep, worden vanaf het eerstvolgende
                 bericht alle nieuwe berichten naar de maillijst doorgestuurd.
                 Alle eerdere berichten in de nieuwsgroep worden genegeerd.
                 Dit is alsof u zelf de nieuwsgroep leest en u alle huidige
                 berichten had gemarkeerd als <em>gelezen</em>. Door de
                 synchronisatie-actie zullen de leden van uw maillijstleden
                 geen van de eerdere berichten zien.

en: Mass catchup completed
nl: Synchronisatie-actie voltooid

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
nl: Om een gateway te activeren moet u zowel de
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server</a> als de
                    <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">nieuwsgroep</a>/n                defini�ren.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
nl: %(listinfo_link)s wordt beheerd door %(owner_link)s

en: %(realname)s administrative interface
nl: %(realname)s beheerdersinstellingen

en:  (requires authorization)
nl:  (alleen toegang met authorisatie)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
nl: Overzicht van alle maillijsten op %(hostname)s

en: <em>(1 private member not shown)</em>
nl: <em>(1 anoniem lid niet getoond)</em>

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
nl: <em>(%(num_concealed)d anonieme leden niet getoond)</em>

en: ; it was disabled by you
nl: ; het is door u uitgeschakeld

en: ; it was disabled by the list administrator
nl: ; het is uitgeschakeld door de lijstbeheerder

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
nl: ; het is uitgeschakeld vanwege een excessief aantal bounces. De
                laatste bounce werd ontvangen op %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
nl: ; het is uitgeschakeld om onbekende redenen

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
nl: Opmerking: uw mailontvangst is momenteel uitgeschakeld%(reason)s.

en: Mail delivery
nl: Mailontvangst

en: the list administrator
nl: de lijstbeheerder

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
nl: <p>%(note)s
    
                <p>U heeft de ontvangst van mail met opzet uitgeschakeld,
                of de uitschakeling is het gevolg van bounces vanaf uw
                e-mail adres. In beide gevallen moet u de onderstaande
                %(link)s optie wijzigen om de ontvangst van mail weer te
                activeren. Neem contact op met %(mailto)s als u vragen
                heeft of hulp nodig hebt.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
nl: <p>Wij hebben recentelijk een aantal bounces ontvangen vanaf uw
                adres. Uw huidige <em>bounce score</em> is %(score)s; de maximum
                score is %(total)s.  Wilt u s.v.p. goed controleren of het adres
                waaronder u bent aangemeld correct is, en dat er geen problemen
                zijn met de bezorging van mail op dit adres? Uw bounce score zal
                automatisch worden gereset als de problemen op korte termijn
                worden opgelost.

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
nl: (Opmerking - u meldt zich aan op een lijst van maillijsten, dus zal de
                %(type)s melding worden verstuurd naar het admin adres voor
                uw lidmaatschap, %(addr)s.)<p>

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
nl: U krijgt een e-mail toegezonden met het verzoek om uw aanmelding
                te bevestigen, ter voorkoming van valse aanmeldingen.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
nl: Dit is een besloten lijst, wat inhoudt dat voor uw lidmaatschap
                goedkeuring is vereist van de lijstmoderator. De beslissing van de
                moderator krijgt u per e-mail toegestuurd.

en: also
nl: tevens

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
nl: Om valse aanmeldingen tegen te gaan, krijgt u een e-mail
                toegezonden met het verzoek om de aanmelding te bevestigen.
                Na ontvangst van de bevestiging, zal de lijstmoderator uw
                aanmelding in beraad nemen.  De beslissing van de
                moderator krijgt u per e-mail toegestuurd.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
nl: Dit is %(also)seen besloten lijst, wat betekent
                dat de ledenlijst niet toegankelijk is voor niet-leden.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
nl: Dit is %(also)seen verborgen lijst, wat betekent
                dat de ledenlijst alleen toegankelijk is voor de lijstbeheerder.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
nl: Dit is %(also)seen publieke lijst, wat betekent
                dat de ledenlijst ook toegankelijk is voor niet-leden.

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
nl:  (maar wij vermommen de adressen zo dat ze niet
                    gemakkelijk herkenbaar zijn voor spammers).

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
nl: <p>(Let op: dit is een overkoepelende lijst, uitsluitend
                bedoeld om andere lijsten als lid te hebben. Dit houdt o.a.
                in dat uw aanmeldingsbevestiging zal worden verstuurd naar
                het `%(sfx)s' account van uw adres.)

en: <b><i>either</i></b>
nl: <b><i>of</i></b>

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
nl: Om u af te melden van %(realname)s, om uw wachtwoord toegestuurd te
            krijgen of om uw opties te wijzigen, vul %(either)suw
            e-mail adres in:
            <p><center>

en: Unsubscribe or edit options
nl: Afmelden of opties wijzigen

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
nl: <p>... <b><i>of</i></b> selecteer uw naam
                          uit de ledenlijst (zie boven).

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
nl:  Als u dit veld leeg laat, zal straks gevraagd worden om
            uw e-mailadres

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
nl: (<i>%(which)s is alleen toegankelijk voor
                    leden van de lijst.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
nl: (<i>%(which)s is alleen toegankelijk voor
                de lijstbeheerder.</i>)

en: Click here for the list of
nl: Klik hier voor een lijst van

en:  subscribers:
nl:  leden:

en: Visit Subscriber list
nl: Bekijk de ledenlijst

en: members
nl: leden

en: Address:
nl: Adres:

en: Admin address:
nl: Beheerdersadres:

en: The subscribers list
nl: De ledenlijst

en:  <p>Enter your
nl: <p>Vermeld uw

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
nl:  en wachtwoord om toegang te krijgen tot de ledenlijst: <p><center>

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Visit Subscriber List
nl: Bekijk de ledenlijst

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
nl: Maandelijks krijgt u uw wachtwoord toegemaild als herinnering.

en: The current archive
nl: Het huidige archief

en: %(realname)s post acknowledgement
nl: %(realname)s ontvangstbevestiging

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
nl: Uw dringende bericht aan de %(realname)s maillijst krijgt geen toestemming
    om te worden verzonden. Het originele bericht is hierbij gevoegd.

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
nl: Noodmoderatie in werking getreden: al het berichtverkeer
              wordt vastgehouden

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
nl: Uw bericht is niet in orde bevonden door de moderator.

en: Sender is explicitly forbidden
nl: Afzender-adres is nadrukkelijk niet toegestaan

en: You are forbidden from posting messages to this list.
nl: U is niet toegestaan berichten te versturen naar deze lijst.

en: Post to moderated list
nl: Bericht aan een gemodereerde lijst

en: Post by non-member to a members-only list
nl: Bericht van een niet-lid aan een besloten lijst

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
nl: Niet-leden mogen geen berichten versturen naar deze lijst.

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
nl: Voor berichten aan een besloten lijst door de afzender is goedkeuring nodig

en: This list is restricted; your message was not approved.
nl: Deze lijst is besloten; uw bericht is niet goedgekeurd.

en: Too many recipients to the message
nl: Te veel geadresseerden in het bericht

en: Please trim the recipient list; it is too long.
nl: Verminder het aantal geadresseerden; het is te hoog.

en: Message has implicit destination
nl: Bericht heeft een 'blinde' bestemming

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
nl: Het opnemen van geadresseerden in het Bcc: veld of
    andere 'blinde' bestemmingen zijn niet toegestaan. Stuur uw bericht
    nogmaals en plaats het lijstadres in het To: of Cc: veld.

en: Message may contain administrivia
nl: Bericht bevat wellicht administratieve opdrachten

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
nl: S.v.p. g��n administratieve verzoeken naar de maillijst
    versturen. Als u zich wilt aanmelden, bezoek %(listurl)s of stuur een
    bericht met het woord `help' naar %(request)s voor nadere instructies.

en: Message has a suspicious header
nl: Bericht heeft een verdachte header

en: Your message had a suspicious header.
nl: Uw bericht had een verdachte header.

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
nl: Bericht is te groot: %(size)d bytes. De limiet is
    %(limit)d KB

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
nl: Uw bericht was te groot; de omvang mag hooguit
    %(kb)d KB zijn.

en: Posting to a moderated newsgroup
nl: Berichten naar een gemodereerde nieuwsgroep

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
nl: Uw bericht aan %(listname)s wacht op goedkeuring door de moderator

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
nl: Voor berichten van %(sender)s aan %(listname)s is uw goedkeuring nodig

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
nl: Als u dit bericht beantwoordt en daarbij de onderwerpregel intact laat,
    zal Mailman het vastgehouden bericht negeren. Doe dit als het bericht een
    spambericht is. Als u dit bericht beantwoordt en in de onderwerpregel het
    woord <TT>Approved:</TT> en uw wachtwoord vermeldt, zal het bericht worden
    goedgekeurd voor doorzending naar de lijst. U mag het woord
    <TT>Approved:</TT> en uw wachtwoord ook vermelden op de eerste regel van
    de bodytekst van uw antwoord.

en: The message's content type was explicitly disallowed
nl: Het inhoudstype van uw bericht is expliciet niet toegestaan

en: The message's content type was not explicitly allowed
nl: Het inhoudstype van uw bericht is niet expliciet toegestaan

en: The message's file extension was explicitly disallowed
nl: Het bestandstype van het bericht is expliciet niet toegestaan

en: The message's file extension was not explicitly allowed
nl: Het bestandstype van het bericht is niet expliciet toegestaan

en: After content filtering, the message was empty
nl: Na controle door de inhoudsfilter, was het bericht leeg

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
nl: Het bijgevoegde bericht is gecontroleerd door de inhoudsfilter van
    de %(listname)s maillijst en tegengehouden. Het wordt niet
    doorgestuurd naar de leden van de lijst. U ontvangt hierbij het
    enig overgebleven exemplaar van het genegeerde bericht.

en: Content filtered message notification
nl: Melding dat berichtinhoud is gefilterd door de inhoudsfilter

en: You are not allowed to post to this mailing list, and your message has been
    automatically rejected.  If you think that your messages are being rejected in
    error, contact the mailing list owner at %(listowner)s.
nl: Het is u niet toegestaan om berichten naar deze maillijst te verzenden, en
    uw bericht is automatisch geweigerd. Als u vermoedt dat dit een vergissing
    is, neem dan contact op met de lijstbeheerder op %(listowner)s.

en: Auto-discard notification
nl: Melding van automatische negering

en: The attached message has been automatically discarded.
nl: Het bijgevoegde bericht is automatisch genegeerd.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
nl: Automatische beantwoording van uw bericht aan de "%(realname)s" maillijst

en: The Mailman Replybot
nl: De automatische beantwoorder van Mailman

en: An embedded and charset-unspecified text was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    URL: %(url)s
nl: Een ingesloten tekst met niet-gespecificeerde tekenset is gescrubt ...
    Naam: %(filename)s
    URL: %(url)s

en: HTML attachment scrubbed and removed
nl: HTML-bijlage gescrubt en verwijderd

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
nl: Een HTML-bijlage is gescrubt...
    URL: %(url)s

en: no subject
nl: geen onderwerp

en: no date
nl: geen datum

en: unknown sender
nl: onbekende afzender

en: An embedded message was scrubbed...
    From: %(who)s
    Subject: %(subject)s
    Date: %(date)s
    Size: %(size)s
    URL: %(url)s
nl: Een ingesloten bericht is gescrubt...
    Van: %(who)s
    Onderwerp: %(subject)s
    Datum: %(date)s
    Grootte: %(size)s
    URL: %(url)s

en: A non-text attachment was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    Type: %(ctype)s
    Size: %(size)d bytes
    Desc: %(desc)s
    URL: %(url)s
nl: Een niet-tekst bijlage is gescrubt...
    Naam: %(filename)s
    Type: %(ctype)s
    Grootte: %(size)d bytes
    Omschrijving: %(desc)s
    URL : %(url)s

en: Skipped content of type %(partctype)s
nl: Verwijderde inhoud van type %(partctype)s

en: -------------- next part --------------
nl: ------------- volgend deel ------------

en: The message headers matched a filter rule
nl: De bericht headers kwamen overeen met een spamfilterregel

en: Message rejected by filter rule match
nl: Bericht geweigerd vanwege overeenkomst met spamfilterregel

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
nl: %(realname)s Verzamelmail, Volume %(volume)d, Nummer %(issue)d

en: digest header
nl: verzamelmail-header

en: Digest Header
nl: Verzamelmail-header

en: Today's Topics:
nl: Onderwerpen van vandaag:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
nl: Onderwerpen van vandaag (%(msgcount)d berichten)

en: [Message discarded by content filter]
nl: [Bericht genegeerd door inhoudsfilter]

en: digest footer
nl: verzamelmail-voettekst

en: Digest Footer
nl: Verzamelmail-voettekst

en: End of
nl: Eind van

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
nl: Verzending van uw bericht met de titel "%(subject)s"

en: [No reason given]
nl: [Geen reden opgegeven]

en: Forward of moderated message
nl: Doorsturen van gemodereerd bericht

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
nl: Nieuw aanmeldingsverzoek aan lijst %(realname)s van %(addr)s

en: Subscription request
nl: Aanmeldingsverzoek

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
nl: Nieuw afmeldingsverzoek van %(realname)s door %(addr)s

en: Unsubscription request
nl: Afmeldingsverzoek

en: Original Message
nl: Oorspronkelijk bericht

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
nl: Verzoek aan maillijst %(realname)s geweigerd

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
nl: Uw bevesting is vereist om deel te kunnen nemen aan de %(listname)s maillijst

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
nl: Uw bevestiging is vereist voor afmelding van de %(listname)s maillijst

en:  from %(remote)s
nl:  van %(remote)s

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
nl: aanmeldingen bij %(realname)s vereisen goedkeuring door moderator

en: %(realname)s subscription notification
nl: %(realname)s aanmeldingsbericht

en: unsubscriptions require moderator approval
nl: afmeldingen vereisen goedkeuring door moderator

en: %(realname)s unsubscribe notification
nl: %(realname)s afmeldingsbericht

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
nl: aanmeldingen bij %(name)s vereisen goedkeuring door beheerder

en: Last autoresponse notification for today
nl: Laatste automatisch bericht voor vandaag

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
nl: Het bijgevoegde bericht is ontvangen als een bounce, maar noch het bounce
    format, noch het adres van het lid kon worden herkend. Deze maillijst is
    zodanig geconfigureerd dat alle onherkenbare bounce berichten aan de
    lijstbeheerder(s) worden verzonden.
    
    Voor meer informatie, zie:
    %(adminurl)s

en: Uncaught bounce notification
nl: Niet onderschepte bouncemelding

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
nl: Niet-tekst/gewone MIME onderdelen genegeerd

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
nl: De resultaten van uw e-mail opdracht zijn hieronder weergegeven.
    Bijgevoegd is uw oorspronkelijke bericht.

en: - Results:
nl: - Resultaten:

en: 
    - Unprocessed:
nl: 
    - Niet verwerkt:

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
nl: In dit bericht werden geen opdrachten aangetroffen.
    Voor nadere instructies, stuur een bericht dat alleen het woord "help" bevat.

en: 
    - Ignored:
nl: 
    - Genegeerd:

en: 
    - Done.
nl: 
    - Gedaan.

en: The results of your email commands
nl: De resultaten van uw e-mail opdrachten

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
nl: Bezorgd door Mailman<br>versie %(version)s

en: Mon
nl: Ma

en: Thu
nl: Do

en: Tue
nl: Di

en: Wed
nl: Wo

en: Fri
nl: Vr

en: Sat
nl: Za

en: Sun
nl: Zo

en: Mar
nl: Mrt

en: Oct
nl: Okt

en: Server Local Time
nl: Lokale tijd server

en: held message file
nl: bestand met vastgehouden berichten

en: Pending subscriptions:
nl: Wachtende aanmeldingen:

en: Pending unsubscriptions:
nl: Wachtende afmeldingen:
