mailman - en to sk translation catalogue (1181 entries)

en: size not available
sk: veľkosť neznáma

en:  %(size)i bytes
sk:  %(size)i bajtov

en:  at
sk:  na

en: Previous message:
sk: Predchádzajúci príspevok:

en: Next message:
sk: Nasledujúci príspevok:

en: thread
sk: vlákna

en: subject
sk: predmetu

en: author
sk: autora

en: date
sk: dátumu

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
sk: <P>Momentálne neexistujú žiadne archívy. </P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
sk: Gzip-komprimovaný text %(sz)s

en: Text%(sz)s
sk: Text %(sz)s

en: figuring article archives
sk: vytváram archív príspevkov

en: April
sk: Apríl

en: February
sk: Február

en: January
sk: Január

en: March
sk: Marec

en: July
sk: Júl

en: June
sk: Jún

en: May
sk: Máj

en: October
sk: Október

en: First
sk: Prvý

en: Fourth
sk: Štvrtý

en: Second
sk: Druhý

en: Third
sk: Tretí

en: %(ord)s quarter %(year)i
sk: %(ord)s štvrťrok %(year)i

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
sk: Týždeň začínajúci pondelkom %(day)i %(month)s %(year)i

en: Computing threaded index
sk: Vytváram index pre príspevky združené do vlákien

en: Updating HTML for article %(seq)s
sk: Aktualizujem HTML stránky pre príspevok %(seq)s

en: article file %(filename)s is missing!
sk: súbor %(filename)s obsahujúci príspevok nebol nájdený!

en: No subject
sk: Bez predmetu

en: Creating archive directory
sk: Vytváram priečinok archívu

en: Reloading pickled archive state
sk: Načítavam stav poškodeného archívu.

en: Pickling archive state into
sk: Ukladám stav archívu do

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
sk: Aktualizujem indexový súbor pre archív konferencie [%(archive)s]

en:   Thread
sk:   Vlákno

en: due to excessive bounces
sk: kvôli nedoručiteľnosti

en: by yourself
sk: na žiadosť používateľa

en: by the list administrator
sk: správcom konferencie

en: for unknown reasons
sk: z neznámych dôvôdov

en: disabled
sk: vypnuté

en: Bounce action notification
sk: Oznámenie o nedoručiteľnosti

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
sk:  Posledny príspevok, ktorý sa vrátil ako nedoručiteľný na vašu adresu má dátum: %(date)s

en: (no subject)
sk: (bez predmetu)

en: [No bounce details are available]
sk: [Podrobnosti o doručiteľnosti nie sú dostupné.]

en: Moderator
sk: Moderátor

en: Administrator
sk: Správca

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
sk: Neznáma konferencia <em>%(safelistname)s</em>.

en: Authorization failed.
sk: Autorizácia zlyhala.

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
sk: Vypli ste súčasne priame zasielanie príspevkov i zasielanie.
               súhrnných správ Toto nie je rozumné nastavenie, lebo
               vám neprídu žiadne správy. Ak máte záujem dostávať
               správy, musíte zapnúť aspoň jeden spôsob
               doručovania pošty do konferencie.

en: Warning:
sk: Pozor:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
sk: Pozor: Konferencia má účastníkov prijímajúcich súhrnné správy, odosielanie
           súhrnných správ je ale vypnuté. Pokiaľ ho nezapnete, títo účastníci
           nebudú dostávať poštu.%(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
sk: Pozor: Konferencia má účastníkov prijímajúcich príspevky priamo, ale
           priame odosielanie príspevkov je vypnuté. Pokiaľ ho nezapnete,
           títo účastníci nebudú dostávať poštu.%(rm)r

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
sk: Konferencie na serveri %(hostname)s - Správcovské linky

en: Welcome!
sk: Vitajte!

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
sk: <p>Na serveri %(hostname)s momentálne nie sú
              verejne prístupné konferencie spravované  %(mailmanlink)s.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
sk: <p>Tu sa nachádza zoznam verejne prístupných konferencií prevádzkovaných
                systémom %(mailmanlink)s na serveri %(hostname)s.  Kliknutím na
                názov konferencie sa dostanete na jej konfiguračné stránky.

en: right
sk: vpravo

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
sk: Pre konfiguráciu konferencie, ktorá nie je verejne prístupná
    	zadajte URL podobné tomuto, ale na koniec za „/“ pridajte
           názov %(extra)s konferencie.  Ak máte dostatočné práva,
           môžete <a href="%(creatorurl)s">založiť novú konferenciu</a>.
    
            <p>Všeobecné informácie o konferenciách sú na

en: the mailing list overview page
sk: informačnej stránke konferencie

en: <p>(Send questions and comments to
sk: <p>(Dotazy a pripomienky zasielajte na

en: List
sk: Konferencia

en: Description
sk: Popis

en: [no description available]
sk: [žiaden popis nie je k dispozícii]

en: No valid variable name found.
sk: Nenašiel som žiaden platný názov premennej

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
sk: Konferencia %(realname)s 
        <br>Pomocník k nastaveniu <em> %(varname)s</em>.

en: Mailman %(varname)s List Option Help
sk: Pomocník k premennej %(varname)s

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
sk: <em><strong>Pozor:</strong> ak zmeníte toto nastavenie,
        ostatné stránky s konfiguráciou konferencie budú neaktuálne. Musíte ich
        všetky obnoviť skôr, ako na nich budete robiť zmeny. Alternatívne môžete

en: return to the %(categoryname)s options page.
sk: prejsť späť na stránku volieb %(categoryname)s.

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
sk: Administrácia konferencie %(realname)s (%(label)s)

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
sk: Konfigurácia konferencie %(realname)s <br>%(label)s

en: Configuration Categories
sk: Kategórie konfigurácie

en: Other Administrative Activities
sk: Ďalšie administratívne úkony

en: Tend to pending moderator requests
sk: Prejsť na stránku čakajúcich požiadaviek moderácie.

en: Go to the general list information page
sk: Prejsť na stránku so všeobecnými informáciami o konferencii.

en: Edit the public HTML pages and text files
sk: Upraviť HTML šablóny pro verejne prístupné stránky konferencie.

en: Go to list archives
sk: Prejsť na archív konferencie

en: Delete this mailing list
sk: Zmazať túto konferenciu

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
sk:  (vyžaduje potvrdenie)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
sk: Odhlásiť

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
sk: Núdzová moderácia všetkých príspevkov do konferencie je povolená.

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
sk: Urobte potrebné zmeny
            a uložte ich kliknutím na tlačidlo <em>Uložiť zmeny</em> na konci stránky.

en: Additional Member Tasks
sk: Ďalšie úlohy účastníkov

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
sk: <li>Nastaviť každému nútenú moderáciu príspevkov, vrátane
                momentálne nezobrazených účastníkov

en: Off
sk: vypnuté

en: On
sk: zapnuté

en: Set
sk: Nastaviť

en: Value
sk: Hodnota

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
sk: Toto nastavenie nemá požadovaný formát:
     %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
sk: <em>Zadajte text, alebo...</em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
sk: <br><em>...vyberte súbor, ktorý bude odoslaný na server</em><br>

en: Topic %(i)d
sk: Téma č. %(i)d

en: Delete
sk: Zmazať

en: Topic name:
sk: Názov témy:

en: Regexp:
sk: Regulárny výraz (regexp):

en: Description:
sk: Popis:

en: Add new item...
sk: Pridať novú položku....

en: ...before this one.
sk: ... pred túto.

en: ...after this one.
sk: ... za túto.

en: Spam Filter Rule %(i)d
sk: Pravidlo spamového filtra č. %(i)d

en: Spam Filter Regexp:
sk: Regexp pravidlo spamového filtra:

en: Defer
sk: odložiť

en: Reject
sk: odmietnuť

en: Hold
sk: podržať

en: Discard
sk: zahodiť

en: Accept
sk: prijať

en: Action:
sk: Úkon:

en: Move rule up
sk: Posunúť pravidlo vyššie

en: Move rule down
sk: Posunúť pravidlo nižšie

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
sk: <br>(Upraviť <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
sk: <br>(Podrobnosti o <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
sk: <br><em><strong>Pozor:</strong>
            Zmena tejto hodnoty vyvolá okamžitú akciu, ale nezmení konfiguráciu konferencie.</em>

en: Mass Subscriptions
sk: Hromadné prihlásenie

en: Mass Removals
sk: Hromadné odhlásenie účastníkov

en: Membership List
sk: Zoznam účastníkov

en: (help)
sk: (pomocník)

en: Find member %(link)s:
sk: Nájsť účastníka %(link)s:

en: Search...
sk: Hľadať...

en: Bad regular expression:
sk: Chybný regulárny výraz:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
sk: Konferencia má %(allcnt)s účastníkov, %(membercnt)s je zobrazených

en: %(allcnt)s members total
sk: Spolu účastníkov: %(allcnt)s

en: unsub
sk: odhlásiť

en: member address<br>member name
sk: adresa účastníka<br>meno účastníka

en: hide
sk: skryť

en: mod
sk: moderovať

en: nomail<br>[reason]
sk: nomail<br>[dôvod]

en: ack
sk: potvrdenie

en: not metoo
sk: bez kópie

en: nodupes
sk: bez duplikátov

en: plain
sk: čistý text

en: digest
sk: súhrnná správa

en: language
sk: jazyk

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
sk: <b>odhlásiť</b> -- Kliknite sem pre odhlásenie účastníka.

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
sk: <b>moderovať</b> -- Používateľské nastavenie moderácie. Pokiaľ je
            zapnuté, tak všetky príspevky od tohto používateľa musia
            byť schválené moderátorom. Inak budú rozposielané bez obmedzení.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
sk: <b>skryť</b> -- Je účastník viditeľný v zozname účastníkov?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
sk: <b>nomail</b> -- Zakázané doručovanie príspevkov používateľovi.
            Ak je voľna nastavená, nasledovné skratky určujú dôvod vypnutého
            doručovania:
                <ul><li><b>U</b> -- Používateľ si vypol doručovanie na stránke
                        používateľských nastavení.
                    <li><b>A</b> -- Doručovanie bolo zakázané správcom
                        konferencie.
                    <li><b>B</b> -- Doručovanie bolo vypnuté systémom z dôvodu
                        súvislej nedoručiteľnosti pošty.
                    <li><b>?</b> -- Dôvod nie je známy.
                        Toto môže znamenať, že doručovanie bolo zakázané staršou
                        verziou systému Mailman.
                </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
sk: <b>potvrdenie</b> -- Dostáva účastník potvrdenie o prijatí
            príspevkov?

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
sk: <b>bez kópie</b> -- Praje si účastník dostávať kópiu vlastných
             príspevkov?

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
sk: <b>bez duplikátov</b> -- Želá si používateľ vyhnúť sa prijímaniu
            duplicitných verzií toho istého príspevku?

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
sk: <b>súhrnné správy</b> -- Dostáva účastník príspevky vo forme súhrnných správ?
            (V opačnom prípade sú doručované jednotlivé príspevky ihneď)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
sk: <b>čistý text</b> -- Pokiaľ účastník odoberá súhrnné správy, dostáva
            ich vo forme čistého textu? (inak bude text vo formáte MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
sk: <b>jazyk</b> -- Jazyk prednstavený účastníkom konferencie.

en: Click here to hide the legend for this table.
sk: Kliknutím sem skryjete popis tabuľky.

en: Click here to include the legend for this table.
sk: Kliknutím sem zobrazíte popis tabuľky.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
sk: <p><em>Pre zobrazenie ďalších účastníkov kliknite nižšie
            na segment, ktorý chcete zobraziť:</em>

en: from %(start)s to %(end)s
sk: od %(start)s do %(end)s

en: Subscribe these users now or invite them?
sk: Chcete týchto účastníkov prihlásiť ihneď alebo iba pozvať k účasti?

en: Invite
sk: Pozvať

en: Subscribe
sk: Prihlásiť

en: Send welcome messages to new subscribees?
sk: Zaslať novým účastníkom uvítaciu správu?

en: No
sk: nie

en: Yes
sk: áno

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
sk: Zasielať upozornenia o nových účastníkoch vlastníkovi konferencie?

en: Enter one address per line below...
sk: Zadajte adresy (každú na nový riadok)...

en: ...or specify a file to upload:
sk: ...alebo vyberte súbor, ktorý bude poslaný na server:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
sk: Zadajte text, ktorý bude pridaný na začiatok uvítacej alebo
        potvrdzovacej správy. Na konci nechajte aspoň jeden prázdny
        riadok, aby text ostal oddelený.

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
sk: Zaslať účastníkovi upozornenie o jeho odhlásení?

en: Send notifications to the list owner?
sk: Zasielať upozornenia vlastníkovi konferencie?

en: Change list ownership passwords
sk: Zmena hesla vlastníka konferencie

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
sk: <em>Správcovia konferencie</em> majú úplnú kontrolu nad konfiguráciou
    konferencie. Môžu prostredníctvom týchto stránok meniť všetky nastavenia
    a tiež rozhodovať o požiadavkách z administračnej databázy.
    
    <p><em>Moderátori</em> majú viac obmedzené práva. 
    Nemôžu síce meniť konfiguráciu, ale rozhodujú o prijatí alebo odmietnutí
    moderovaných príspevkov a žiadostiach o prihlásenie do konferencie.
    
    <p>Správcovia a moderátori sa určia vpísaním ich e-mailových adries
    do príslušných políčok na stránke <a href="%(adminurl)s/general">
    všeobecných nastavení</a> a zadaním hesla do nížšie uvedeného poľa.

en: Enter new administrator password:
sk: Zadajte nové správcovské heslo:

en: Confirm administrator password:
sk: Zopakujte správcovské heslo:

en: Enter new moderator password:
sk: Zadejte nové moderátorské heslo:

en: Confirm moderator password:
sk: Zopakujte moderátorské heslo:

en: Submit Your Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Moderator passwords did not match
sk: Moderátorské heslá nie sú rovnaké.

en: Administrator passwords did not match
sk: Správcovské heslá sa nezhodujú.

en: Already a member
sk: Je už účastníkom

en: &lt;blank line&gt;
sk: &lt;prázdny riadok&gt;

en: Bad/Invalid email address
sk: Neplatná e-mailová adresa

en: Hostile address (illegal characters)
sk: Neplatná adresa (obsahuje nepovolené znaky)

en: Banned address (matched %(pattern)s)
sk: Zakázaná adresa (vyhovuje vzoru %(pattern)s)

en: Successfully invited:
sk: Úspešne pozvaní:

en: Successfully subscribed:
sk: Úspešne prihlásení:

en: Error inviting:
sk: Chyba pri pozvaní:

en: Error subscribing:
sk: Chyba pri prihlasovaní:

en: Successfully Unsubscribed:
sk: Úspešne odhlásení:

en: Cannot unsubscribe non-members:
sk: Nemôžem odhlásiť niekoho, kto nie je účastníkom:

en: Bad moderation flag value
sk: Chybná hodnota nastavenia moderácie.

en: Not subscribed
sk: Nie je prihlásený

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
sk: Ignorujem zmeny prevedené u odhláseného účastníka: %(user)s

en: Successfully Removed:
sk: Úspešne zmazaní:

en: Error Unsubscribing:
sk: Chyba pri odhlasovaní

en: %(realname)s Administrative Database
sk: Konferencia %(realname)s -- administrácia

en: %(realname)s Administrative Database Results
sk: Konferencia %(realname)s -- výsledky zmeny databázy žiadostí

en: There are no pending requests.
sk: Žiadne žiadosti nečakajú na spracovanie.

en: Click here to reload this page.
sk: Kliknutím sem obnovíte obsah tejto stránky.

en: Detailed instructions for the administrative database
sk: Návod pre prácu s databázou požiadaviek

en: Administrative requests for mailing list:
sk: Administratívne požiadavky pre konferenciu:

en: Submit All Data
sk: Potvrdiť všetky zmeny

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
sk: Zahodiť všetky správy označené ako <em>Odložiť</em>

en: all of %(esender)s's held messages.
sk: všetky podržané správy od účastníka %(esender)s.

en: a single held message.
sk: jedna podržaná správa.

en: all held messages.
sk: všetky podržané príspevky.

en: Mailman Administrative Database Error
sk: Pri spravocaní databázy žiadostí (Admindb) došlo ku chybe.

en: list of available mailing lists.
sk: zoznam dostupných konferencií

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
sk: Musíte zadať názov konferencie, tu je odkaz %(link)s

en: Subscription Requests
sk: Žiadosti o prihlásenie

en: Address/name
sk: Adresa/meno

en: Your decision
sk: Vaše rozhodnutie

en: Reason for refusal
sk: Dôvod pre odmietnutie

en: Approve
sk: odsúhlasiť

en: Permanently ban from this list
sk: Trvale zakázať prístup do konferencie

en: User address/name
sk: adresa účastníka/meno účastníka

en: Unsubscription Requests
sk: Žiadosti o odhlásenie

en: Held Messages
sk: Podržané správy

en: From:
sk: Od:

en: Action to take on all these held messages:
sk: Čo sa má spraviť so všetkými podržanými správami:

en: Preserve messages for the site administrator
sk: Uschovať túto správu pre správcu servera

en: Forward messages (individually) to:
sk: Preposlať správy (jednotlivo) na:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
sk: Zrušiť tomuto účastníkovi nastavenie <em>moderovať</em>.

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
sk: <em>Odosielateľ je od teraz účastníkom konferencie.</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
sk: Pridať <b>%(esender)s</b> do jednoho z týchto filtrov odesielateľov:

en: Accepts
sk: Prijať

en: Discards
sk: Zahoďiť

en: Holds
sk: Podržať

en: Rejects
sk: Odmietnuť

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
sk: Trvalo zakazať účastníkovi <b>%(esender)s</b> prihlásenie do 
    tejto konferencie.

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
sk: Kliknite na číslo správy na jej zobrazenie
                alebo môžete

en: view all messages from %(esender)s
sk: zobraziť všetky správy od %(esender)s

en: Subject:
sk: Predmet:

en:  bytes
sk:  bajtov

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: not available
sk: nie je k dispozícii

en: Reason:
sk: Dôvod:

en: Received:
sk: Doručené:

en: Posting Held for Approval
sk: Príspevok bol podržaný do súhlasu moderátora

en:  (%(count)d of %(total)d)
sk:  (%(count)d z %(total)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
sk: <em>Príspevok s ID #%(id)d sa stratil.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
sk: <em>Príspevok s ID #%(id)d je poškodený.

en: Preserve message for site administrator
sk: Uchovať túto správu pre správcu servera

en: Additionally, forward this message to:
sk: Dodatočne preposlať túto správu na adresu:

en: [No explanation given]
sk: [Bez udania dôvodu]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
sk: Ak zamietnete tento príspevok, <br>napište prosím dôvod (nepovinné):

en: Message Headers:
sk: Hlavičky príspevku:

en: Message Excerpt:
sk: Výťažok zo správy:

en: Database Updated...
sk: Databáza bola aktualizovaná...

en:  is already a member
sk: už je účastníkom konferencie

en: %(addr)s is banned (matched: %(patt)s)
sk: %(addr)s je zakázaná (vyhovuje vzoru: %(patt)s)

en: Confirmation string was empty.
sk: Potvrdzovací reťazec bol prázdny.

en: <b>Invalid confirmation string:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Note that confirmation strings expire approximately
        %(days)s days after the initial subscription request.  If your
        confirmation has expired, please try to re-submit your subscription.
        Otherwise, <a href="%(confirmurl)s">re-enter</a> your confirmation
        string.
sk: <b>Neplatný potvrdzovací reťazec:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Nezabudnite, že potvrzovací reťazec prestane platiť približne 
        %(days)s dní po zaslaní žiadosti. Ak vám platnosť potvrdzovacieho reťazca vypršala,
        prihláste sa prosím znovu.
        V iných prípadoch href="%(confirmurl)s">zopakujte</a> zadanie potvrdzovacieho
        reťazca.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
sk: Adresa žiadajúca o odhlásenie nie je účastníkom
                    tejto konferencie. Možno už bola odhlásená
                    napr. správcom konferencie.

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
sk: Adresa žiadajúca o zmenu bola medzičasom
                        odhlásená. Žiadosť bola zrušená.

en: System error, bad content: %(content)s
sk: Systémová chyba, chybný obsah: %(content)s

en: Bad confirmation string
sk: Nesprávný potvrdzovací reťazec

en: Enter confirmation cookie
sk: Zadajte potvrdzovací reťazec

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
sk: Prosím, zadajte do políčka potvrdzovací reťazec
        (čiže <em>cookie</em>) ktorý ste obdržal e-mailom
        a kliknite na tlačidlo <em>Odoslať</em>, aby ste mohli pokračovať
        v prihlasovaní.

en: Confirmation string:
sk: Potvrdzovací reťazec:

en: Submit
sk: Odoslať

en: Confirm subscription request
sk: Potvrďiť žiadosť o prihlásenie

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
sk: Pre prihlásenie do konferencie <em>%(listname)s</em> je potrebný váš súhlas.
        Nastavenie prihlásenia nájdete nižšie. Po ich prípadnej úprave kliknite
        k ukončeniu prihlásenia na tlačitko <em>Prihlásiť</em>. Po prihlásení
        sa dostanete na stránku vašich osobných nastavení.
    
        <p>Pozor: heslo vám bude zaslané po potvredí prihlásenia. Môžete si ho
        zmeniť na stránke osobných nastavení.
    
        <p>Ak nemáte záujem prihlásiť sa do konferencie, kliknite na
        <em>Zrušiť žiadosť o prihlásenie</em>.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
sk: Pre prihlásenie do konferencie <em>%(listname)s</em> je potrebný váš súhlas.
        Nastavenie prihlásenia nájdete nižšie. Po ich prípadnej úprave kliknite
        k ukončeniu prihlásenia na tlačitko <em>Prihlásiť sa do konferencie...</em>.
        Po potvrdení žiadosti o prihlásenie musí moderátor schváliť alebo zamietnuť vašu    žiadosť. O výsledku budete informovaný.
    
        <p>Pozor: heslo vám bude zaslané po potvredí prihlásenia. Môžete si ho
        zmeniť na stránke osobných nastavení.
    
        <p>Alebo ak ste si to rozmyslel a nechcete sa prihlásiť do konferencie, kliknite na
        <em>Zrušiť žiadosť o prihlásenie</em>.

en: Your email address:
sk: Vaša e-mailová adresa:

en: Your real name:
sk: Vaše meno:

en: Receive digests?
sk: Prijímať príspevky vo forme súhrnných správ?

en: Preferred language:
sk: Prednastavený jazyk:

en: Subscribe to list %(listname)s
sk: Prihlásenie do konferencie %(listname)s

en: Cancel my subscription request
sk: Zrušiť žiadosť o prihlásenie

en: You have canceled your subscription request.
sk: Zrušili ste žiadosť o prihlásenie

en: Awaiting moderator approval
sk: Príspevok bol pozastavený do súhlasu moderátora

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
sk:             Úspešne ste potvrdili žiadosť o prihlásenie do konferencie
                %(listname)s. Vaša žiadosť bola odoslaná moderátorom
                na schválenie. O výsledku rozhodnutia budete informovaný.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
sk: Nesprávny overovací reťazec.
       Je možné, že sa odhlasujete z konferencie, z ktorej,
       ste sa už odhlásili.

en: You are already a member of this mailing list!
sk: V tejto konferenci už ste účastníkom!

en: You are currently banned from subscribing to
                this list.  If you think this restriction is erroneous, please
                contact the list owners at %(owneraddr)s.
sk: Emailová adresa, z ktorej sa prihlasujete, je zakázaná.
            Ak si myslíte, že toto obmedzenie nie je správne, môžete kontaktovať
            vlastníka konferencie na adrese %(owneraddr)s.

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
sk:             Do tejto konferencie ste neboli pozbaní. Pozvanie bolo zrušené
                a správcovia konferencie boli upovedomení.

en: Subscription request confirmed
sk: Žiadosť o prihlásenie bola potvrdená

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
sk:             Úspešne ste potvrdili žiadosť o prihlásenie adresy "%(addr)s"
                do konferencie %(listname)s. Na vašu e-mailovú adresu bola
                zaslaná správa o potvrdení obsahujúca heslo a iné užitočné
                informácie a odkazy.
    
                <p>Teraz môžete
                <a href="%(optionsurl)s">prejsť na stránku s vašimi osobnými
                nastaveniami</a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
sk: Zrušili ste žiadosť o odhlásenie.

en: Unsubscription request confirmed
sk: Žiadosť o odhlásenie bola potvrdená

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
sk:             Úspešne ste sa odhlásili z konferencie %(listname)s.
                Môžete pokračovať na <a href="%(listinfourl)s">hlavnú
                stránku s informáciami o konferencii</a>.

en: Confirm unsubscription request
sk: Potvrdiť žiadosť o odhlásenie

en: <em>Not available</em>
sk: <em>Nie je dostupné</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
sk: Na odhlásenie z konferencie <em>%(listname)s</em> je potrebný
        cáš súhlas. Momentálne ste prihlásený ako:
    
        <ul><li><b>Meno:</b> %(fullname)s
            <li><b>E-mailová adresa:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Kliknutím na tlačidlo <em>Odhlásiť</em> budete odhlásený.
    
        <p>Kliknutím na <em>Zrušiť</em> odhlásenie nebude uskutočnené.

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť

en: Cancel and discard
sk: Zrušiť

en: You have canceled your change of address request.
sk: Zrušili ste žiadosť o zmenu adresy.

en: %(newaddr)s is banned from subscribing to the
                %(realname)s list.  If you think this restriction is erroneous,
                please contact the list owners at %(owneraddr)s.
sk: E-mailová adresa %(newaddr)s má zakázané prihlásenie do konferencie
            %(realname)s.        Ak si myslíte, že toto obmedzenie nie je správne, kontaktujte
            správcu konferencie na adrese %(owneraddr)s.

en: Change of address request confirmed
sk: Zmena adresy bola potvrdená

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
sk:             Úspešne ste zmenili vašu adresu v konferencii %(listname)s
                z pôvodnej <b>%(oldaddr)s</b> na novú <b>%(newaddr)s</b>.  
                Môžete pokračovať na <a href="%(optionsurl)s">stránku s
                osobnými nastaveniami</a>.

en: Confirm change of address request
sk: Potvrďiť židosť o zmenu adresy

en: globally
sk: na všetkých konferenciách

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
sk: Na zmenu adresy v konferencii <em>%(listname)s</em> je
        potrebný váš súhlas. Momentálne ste prihlásený ako
    
        <ul><li><b>Meno:</b> %(fullname)s
            <li><b>Pôvodná e-mailová adresa:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        a žiadate zmeniť adresu %(globallys)s
    
        <ul><li><b>na novú adresu:</b> %(newaddr)s
    
        Kliknutím na tlačidlo <em>Zmeniť adresu</em> potvrdíte
        zmenu adresy.
        <p>Žiadosť zrušíte kliknutím na <em>Zrušiť</em>.

en: Change address
sk: Zmeniť adresu

en: Continue awaiting approval
sk: Pokračovať v čakaní na súhlas

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
sk: Dobre, moderátor konferencie bude stále mať možnosť
        odsúhlasiť alebo odmietnuť tento príspevok

en: Sender discarded message via web.
sk: Odosielateľ zrušil príspevok cez webové rozhranie.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
sk: Správa s predmetom: <em>%(subject)s</em> nebola nájdená. 
                Toto môže znamenať, že príspevok bol už schválený alebo
                odmietnutý moderátorom. Žiadosť o zrušenie príspevku prišla
                neskoro.

en: Posted message canceled
sk: Príspevok bol zrušený

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
sk:             Zrušili ste rozposlanie príspevku s predmetom
                <em>%(subject)s</em> do konferencie
                %(listname)s.

en: Cancel held message posting
sk: Zrušiť príspevok

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
sk: Príspevok, ktorý chtete zobraziť už bol vybavený moderátorom.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
sk: Na zrušenie vášeho príspevku do konferencie <em>%(listname)s</em> je
        potrebný súhlas:
    
        <ul><li><b>Odosielateľ:</b> %(sender)s
            <li><b>Predmet:</b> %(subject)s
            <li><b>Dôvod:</b> %(reason)s
    
        Kliknutím na <em>Zrušiť príspevok</em> bude príspevok zrušený.
    
        <p>Ak máte záujem naďalej čakať na súhlas moderátora, kliknite na
        <em>Pokračovať v čakaní na súhlas</em>

en: Cancel posting
sk: Zrušiť príspevok

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
sk: Zrušili ste žiadosť o obnovenie účasti. Pokiaľ
        budú príspevky na vašu adresu naďalej nedoručiteľné,
        adresa bude odhlásená z tejto konferencie.

en: Membership re-enabled.
sk: Účasť obnovená.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
sk:             Úspešne ste obnovili účasť na konferencii %(listname)s.
                Môžete pokračovať na <ahref="%(optionsurl)s">stránku vašich
                osobných nastavení</a>.

en: Re-enable mailing list membership
sk: Obnoviť účasť na konferenci

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
sk: Je nám to ľúto, ale boli ste odhlásený z tejto konferencie.
            Pokiaľ sa chcete znovu prihlásiť, <a href="%(listinfourl)s">
            navštívte informačnú stránku konferencie.</a>.

en: <em>not available</em>
sk: <em>nie je k dispozícii</em>

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
sk: Vaša účasť ma konferenci %(realname)s je pozastavená
        pretože nie je možné doručiť príspevky na vami uvedenú adresu.
        Ak chcete opäť dostávať príspevky, musíte obnoviť vašu účasť.
        Údaje o účastníkovi:
    
        <ul><li><b>Adresa účastníka:</b> %(member)s
            <li><b>Meno účastníka:</b> %(username)s
            <li><b>Posledný nedoručený príspevok zo dňa:</b> %(date)s
            <li><b>Približný počet dní do automatického odhlásenia z konferencie:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Po kliknutí na <em>Obnoviť účasť</em> budete opäť dostávať príspevky.
        Ak kliknete na <em>Zrušiť</em> systém bude naďalej čakať.

en: Re-enable membership
sk: Obnoviť účasť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Bad URL specification
sk: Nesprávne zadané URL

en: Return to the
sk: Naspäť na

en: general list overview
sk: informačnú stránku konferencie

en: <br>Return to the
sk: <br>Naspäť na

en: administrative list overview
sk: stránku s administráciou konferencie

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
sk: Názov konferencie nesmie obsahovať „@“: %(safelistname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
sk: Konferencia už existuje : %(safelistname)s

en: You forgot to enter the list name
sk: Zabudli ste zadať názov konferencie

en: You forgot to specify the list owner
sk: Zabudli ste zadať vlastníka konferencie

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
sk: Nechajte počiatočné heslo (a jeho potvrdenie) prázdne
                    ak chcete, aby Mailman vytvoril náhodné
                    heslá

en: Initial list passwords do not match
sk: Hesla pre zriadenie konferencie nesúhlasia

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
sk: Heslo pre konferenciu nemôže byť prázdne.<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
sk: Nemáte právo založit novú konferenciu.

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
sk: Neznámy virtuálny host: %(safehostname)s

en: Bad owner email address: %(s)s
sk: Neplatná adresa vlastníka: %(s)s

en: List already exists: %(listname)s
sk: Konferencia už existuje : %(listname)s

en: Illegal list name: %(s)s
sk: Neprípustný názov konferencie %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
sk: Počas vytvárania konferencia došlo k neznámej chybe
                    Prosím kontaktujte správcu servera.

en: Your new mailing list: %(listname)s
sk: Vaša nová konferencia: %(listname)s

en: Mailing list creation results
sk: Výsledky vytvorenia konferencie

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
sk: Práve ste úspešne založili konferenciu
            <b>%(listname)s</b>, správa bola zaslaná aj vlastníkovi na adresu:
            <b>%(owner)s</b>.  Teraz môžete:

en: Visit the list's info page
sk: Navštíviť informačné stránky o konferencii

en: Visit the list's admin page
sk: Navštíviť administratívne stránky konferencie

en: Create another list
sk: Vytvoriť ďalšiu konferenciu

en: Create a %(hostname)s Mailing List
sk: Vytvoriť konferenciu %(hostname)s

en: Error:
sk: Chyba:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
sk: Novú konferenciu môžete vytvoriť vyplnením tohto formulára.
        Názov konferencie bude použitý ako adresa, na ktorú sa budú posielať
        príspevky do konferencie, preto by mal obsahovať iba malé písmená.
        Po vytvorení konferencie už nemôžete jej názov zmeniť.
    
        <p>Naďalej musíte zadať e-mailovú adresu vlastníka konferencie. Na túto
        adresu bude zaslaná správa o vzniku konferencie a jej počiatočné heslo.
        Vlastník konferencie môže zmeniť toto heslo, pridať a odobrať
        vlastníkov konferencie.
    
        <p>Ak chcete, aby bolo počiatočné heslo vytvorené náhodne, vyberte
        príslušnú voľbu a nechajte polia s heslami prázdne.
    
        <p>Na založenie novej konferencie musíte mať oprávnenie. Každý systém má
        heslo pre <em>vytváranie konferencií</em>, ktoré musíte uviesť
        v spodnej časti formulára. Správcovské heslo môže byť na tento
        tento účel tiež použité.

en: List Identity
sk: Identita konferencie

en: Name of list:
sk: Názov konferencie:

en: Initial list owner address:
sk: Adresa prvého vlastníka konferencie:

en: Auto-generate initial list password?
sk: Vytvoriť počiatočné heslo náhodne?

en: Initial list password:
sk: Počiatočné heslo:

en: Confirm initial password:
sk: Zopakovať počiatočné heslo:

en: List Characteristics
sk: Charakteristika konferencie

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
sk: Majú byť noví účastníci držaní v karanténe? Ak odpoviete <em>áno</em> 
    všetky príspevky nových účastníkov budú vyžadovať súhlas moderátora,
    skôr ako budú rozposlané.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
sk: Zoznam podporovaných úvodných jazykov.  <p>Poznámka: ak nevyberiete
            aspoň jeden úvodný jazyk, konferencia použije prednastavený jazyk
            servera %(deflang)s

en: Send "list created" email to list owner?
sk: Zaslať vlastníkovi konferencie správu s oznámením o založení konferencie?

en: List creator's (authentication) password:
sk: Heslo pre vytvorenie konferencie:

en: Create List
sk: Vytvoriť konferenciu

en: Clear Form
sk: Vyčistiť formulár

en: General list information page
sk: Základná konfigurácia konferencie

en: Subscribe results page
sk: Výsledky prihlásení

en: User specific options page
sk: Špecifické používateľské nastavenia

en: Welcome email text file
sk: Textový súbor s uvítaciou správou

en: List name is required.
sk: Názov konferencie je vyžadovaný.

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
sk: Konferencia %(realname)s -- Upraviť HTML šablóny pre %(template_info)s

en: Edit HTML : Error
sk: Chyba pri úprave HTML šablón

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
sk: %(safetemplatename)s: chybná šablóna

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
sk: Konferencia %(realname)s -- Úprava HTML stránok

en: Select page to edit:
sk: Vyberte, ktorú šablónu chcete upraviť:

en: View or edit the list configuration information.
sk: Zobraziť alebo upraviť konfiguráciu konferencie.

en: When you are done making changes...
sk: Keď skončíte s úpravou....

en: Submit Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Can't have empty html page.
sk: Nie je možné mať prázdnu šablónu pre generovanie HTML stránok.

en: HTML Unchanged.
sk: HTML šablóny neboli zmenené

en: The page you saved contains suspicious HTML that could
    potentially expose your users to cross-site scripting attacks.  This change
    has therefore been rejected.  If you still want to make these changes, you
    must have shell access to your Mailman server.
sk: Stránka, ktorú ste uložili obsahuje podozrivý HTML kód, ktorý by mohol
    umožniť hackerom útočiť na Vaších používateľov pomocov cross-scriptingu
    Zmena bola z tohto dôvodu odmietnutá. Ak chcete napriek tomuto varovaniu
    urobiť túto zmenu, potrebujete shell prístup na Váš Mailman server.

en: See
sk: Pozri

en: Page Unchanged.
sk: Stránka nezmenená.

en: HTML successfully updated.
sk: HTML šablóny boly úspešne aktualizované.

en: %(hostname)s Mailing Lists
sk: Konferencie na serveri %(hostname)s

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
sk: <p>Momentálne tu nie sú žiadne verejne prístupné konferencie
                %(mailmanlink)s na serveri %(hostname)s.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
sk: <p>Toto je zoznam všetkých verejne prístupných konferencií
    na serveri %(hostname)s. Kliknutím na názov konferencie získate podrobnejšie informácie 
    o konferencii, bodete sa do nej môcť prihlásiť alebo zmeniť osobné
    nastavenia pre túto konferenciu

en: right
sk: Vpravo

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
sk:  Pre zobrazenie stránky so všeobecnými informáciami o neverejnej konferencii
            použijte URL podobné súčasnému, ale na koniec doplňte za „/“ %(adj)s
            názov konferencie.
            <p>Správcovia konferencie môžu použiť

en: the list admin overview page
sk: správcovské stránky

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
sk:  pre zobrazenie správcovského rozhrania vašej konferencie.
             <p>Pokiaľ máte problémy s používaním konferencie, kontaktujte

en: Edit Options
sk: Úprava vlastností

en: View this page in
sk: Zobraziť túto stránku po

en: CGI script error
sk: Chyba v CGI skripte

en: Invalid options to CGI script.
sk: Neplatné parametre cgi skriptu.

en: No address given
sk: Nebola uvedená adresa

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
sk: Neplatná e-mailová adresa: %(safeuser)s

en: No such member: %(safeuser)s.
sk: Neznámy účastník: %(safeuser)s.

en: Your unsubscription request has been
                        forwarded to the list administrator for approval.
sk: Vaša žiadosť o odhlásenie bola preposlaná
                        správcovi konferencie na spracovanie.

en: The confirmation email has been sent.
sk: Správa s potvrdením bola odoslaná.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
sk: Správa s vašim heslom vám bola zaslaná.

en: Authentication failed.
sk: Autentifikácia zlyhala.

en: The list administrator may not view the other
                subscriptions for this user.
sk: Správca konferencie nemôže vidieť ostatné
        konferencie, do ktorých je účastník prihlásený.

en: Note:
sk: Poznámka:

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
sk: Zoznam konferencií, v ktorých je prihlásený používateľ %(safeuser)s na serveri %(hostname)s

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
sk: Pre zobrazenie nastavení konferencie kliknite na jej názov.

en: The list administrator may not change the names
                or addresses for this user's other subscriptions.  However, the
                subscription for this mailing list has been changed.
sk: Správca konferencie nemôže meniť mená alebo adresy
                tohto účastníka v iných konfernciách, v ktorých je prihlásený.
                Údaje pre túto konferenciu boli zmenené.

en: Addresses did not match!
sk: Adresy nesúhlasia!

en: You are already using that email address
sk: Túto e-mailoú adresu už používate

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
sk: Požadovaná nová adresa %(newaddr)s už je prihlásená v konferencii
    %(listname)s. Požiadali ste ale aj o globálnu zmenu adresy, takže
    budú po potvrdení zmenené adresy v ostatných konferenciách, kde je
    účastník %(safeuser)s prihlásený.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
sk: Nová adresa je v konferenci už prihlásená: %(newaddr)s

en: Addresses may not be blank
sk: Adresy nemôžu zostať prázdne

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
sk: Správa s potvrdením bola zaslaná na adresu %(newaddr)s

en: Bad email address provided
sk: Chybná e-mailová adresa

en: Illegal email address provided
sk: Neplatná emailová adresa

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
sk: %(newaddr)s je už prihlásený v konferencii.

en: %(newaddr)s is banned from this list.  If you
                          think this restriction is erroneous, please contact
                          the list owners at %(owneraddr)s.
sk: E-mailová adresa %(newaddr)s je na zozname zakázaných adries,
       ktoré sa nemôžu prihlásiť do tejto konferencie. Ak si myslíte,
       že je to neprávom, kontaktujte správcu konferencie na adrese %(owneraddr)s.

en: Member name successfully changed.
sk: Meno bolo úspešne zmenené.

en: Passwords may not be blank
sk: Heslá nemôžu byť prázdné.

en: Passwords did not match!
sk: Heslá nesúhlasia!

en: The list administrator may not change the
                password for this user's other subscriptions.  However, the
                password for this mailing list has been changed.
sk: Správca konferencie nemôže meniť heslá tohto účastníka
                v iných konferenciách. Heslo pre túto konferenciu
                bolo zmenené.

en: Password successfully changed.
sk: Heslo bolo úspešne zmenené.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
sk: Odhlásenie je potrebné potvrdiť. 
                    Zaškrtnite políčko pod tlačidlom <em>Odhlásiť</em>.
                    Momentálne ešte nie ste odhlásený!

en: Unsubscription results
sk: Výsledky odhlásenia

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
sk: Váša žiadosť o odhlásenie bola prijatá a odovzdaná moderátorovi na schválenie
                O výsledku budete informovaný.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
sk: Úspešne ste sa odhlásili z konferencie %(fqdn_listname)s. Ak ste prijímali príspevky
                formou súhrnných správ, môžete dostať ešte jednu súhrnnú správu. S otázkami ohľadom
                odhlásenia kontaktujte správcu konferencie na adrese:
                %(owneraddr)s.

en: The list administrator may not change the
                    options for this user's other subscriptions.  However the
                    options for this mailing list subscription has been
                    changed.
sk: Správca konferencie nemôže meniť nastavenia tohto používateľa
                    v ostatných konferenciách. Nastavenia pre túto
                    konferenciu boli zmenené.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
sk: Správca nepovolil odoberanie príspevkov vo forme
                súhrnných správ pre túto konferenciu, takže nastavenie formy
                doručovania nebolo zmenené.
                Zmeny ostatných nastavení boli akceptované.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
sk: Správca nepovolil pre túto konferenciu priame odoberanie príspevkov,
                takže nastavenie formy doručovania nebolo zmenené. Zmeny
                ostatných nastavení boli akceptované.

en: You have successfully set your options.
sk: Vaše nastavenia boli úspešne zmenené.

en: You may get one last digest.
sk: Ešte vám môže byť doručený jedna posledná súhrnná správa.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
sk: <em>Áno, naozaj sa chcem odhlásiť</em>

en: Change My Password
sk: Zmeniť heslo

en: List my other subscriptions
sk: Zobraziť moje ďalšie konferencie.

en: Email My Password To Me
sk: Zaslať heslo e-mailom

en: password
sk: heslo

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Submit My Changes
sk: Uskutočniť zmeny

en: days
sk: dni

en: day
sk: deň

en: Change My Address and Name
sk: Zmeniť adresu a meno

en: <em>No topics defined</em>
sk: <em>Žiadne témy nie sú definované</em>

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
sk: 
    Do tejto konferencie ste prihlásený s adresou, v ktorej sa rozlišuje veľkosť
    písmen
    <em>%(cpuser)s</em>.

en: %(realname)s list: member options login page
sk: Konferencia %(realname)s: prihlásenie účastníka pre úpravu nastavení

en: email address and
sk: e-mailová adresa a

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
sk: Konferencia  %(realname)s: používateľské nastavenia pre %(safeuser)s

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
sk: Na zmenu vašich nastavení je potrebné sa prihlásiť.
        Ak si nepamätáte %(extra)s heslo, môžete si ho dať zaslať kliknutím na
        príslušné tlačidlo.
        Ak sa chcete odhlásiť, musíte kliknúť na tlačidlo <em>Odhlásiť</em> a
        bude vám doručený potvrdzovací e-mail.
    
        <p><strong><em>Pozor:</em></strong> Od tohoto momentu musíte mať
        vo vašom prehliadači aktivované cookies, inak žiadna z vašich zmien
        nebude uložená.

en: Email address:
sk: E-mailová adresa:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Log in
sk: Prihlásiť

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
sk: Po kliknutí na tlačidlo <em>Odhlásiť</em> bude na vašu e-mailovú adresu
        poslaná žiadosť o potvrdenie. Bude obsahovať odkaz, kliknutím na ktorý
        sa definitívne odhlásite. Alternatívne sa môžete odhlásiť aj pomocou
        e-mailu (návod nájdete v potvrdzujúcom e-maili).

en: Password reminder
sk: Pripomienka hesla

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
sk: Kliknutím na tlačidlo <em>Poslať heslo</em> vám bude zaslané vaše heslo.

en: Remind
sk: Poslať heslo

en: <missing>
sk: <chýba>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
sk: Požadovaná téma neexistuje: %(topicname)s

en: Topic filter details
sk: Parametre filtra tém

en: Name:
sk: Meno:

en: Pattern (as regexp):
sk: Pravidlo (regulárny výraz):

en: Private Archive Error
sk: Chyba súkromného archívu

en: You must specify a list.
sk: Musíte zadať konferenciu.

en: Private archive - "./" and "../" not allowed in URL.
sk: V URL súkromného archívu nie sú povolené znaky „./“ a „../“

en: Private Archive Error - %(msg)s
sk: Chyba v súkromnom archíve - %(msg)s

en: Private archive file not found
sk: Súbor súkromného archivu nebol nájdený.

en: You're being a sneaky list owner!
sk: Ste lstivý správca konferencie!

en: You are not authorized to delete this mailing list
sk: Nemáte právo zrušiť túto konferenciu

en: Mailing list deletion results
sk: Výsledok zmazania konferencie

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
sk: Zmazali ste konferenciu:
        <b>%(listname)s</b>.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
sk: Nepodarilo sa zmazať konferenciu <b>%(listname)s</b>.
    Kontaktujte správcu servera %(sitelist)s pre ďalšie informácie.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
sk: Trvalo zmazať konferenciu <em>%(realname)s</em>

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
sk: Táto stránka umožňuje vlastníkovi konferencie jej trvalé
        zmazanie z tohoto systému. <strong>Túto akciu nemožno vrátit späť
        </strong> a mali by ste ju uskutočniť iba s absolútnou istotou,
        že táto konferencia už nie je potrebná.
    
        <p>Účastníkom konferencie nebude zaslané žiadne upozornenie a po tejto
        akcii budú všetky správy adresované do tejto konferencie odmietnuté.
    
        <p>Máte možnosť odstrániť aj archívy konferencie. Odporúčame ale, aby
        ste archívy <strong>neodstránili</strong>, lebo môžu obsahovať
        užitočné informácie.
    
        <p>Z bezpečnostných dôvodov budete vyzvaný zadať pre potvrdenie
        heslo konferencie.

en: List password:
sk: heslo pre konferenciu:

en: Also delete archives?
sk: Zmazať archívy?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
sk: <b>Zrušiť</b> a vrátiť sa na stránku administrácie konferencie

en: Delete this list
sk: Zmazať túto konferenciu

en: Invalid options to CGI script
sk: Neplatné parametre CGI skriptu.

en: %(realname)s roster authentication failed.
sk: %(realname)s - nepodarilo sa prihlásiť.

en: Error
sk: Chyba

en: You must supply a valid email address.
sk: Musíte zadať platnú e-mailovú adresu.

en: You may not subscribe a list to itself!
sk: Nemôžete prihlásiť konferenciu do konferencie!

en: If you supply a password, you must confirm it.
sk: Ak zadáte heslo, musíte ho zadať pre potvrdenie dvakrát.

en: Your passwords did not match.
sk: Vaše heslá sa nezhodujú.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
sk: Dostali sme vašu žiadosť o prihlásenie do konferencie, ktorá bude v blízkej
    dobe spracovaná. Podľa konfigurácie tejto konferencie môže byť potrebné
    účasť potvrdiť e-mailom alebo schváliť moderátorom konferencie.
    Ak je potrebné potvrdenie e-mailom, dostanete v krátkej dobe správu
    s ďalšími inštrukciami.

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
sk: E-mailová adresa, z ktorej sa prihasujete je zakázaná
            Ak si myslíte, že je to neprávom, môžete kontaktovať správcu
            konferencie na adrese %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
sk: Zadaná e-mailová adresa je neplatná. (Napr. neobsahuje @)

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
sk: Neboli ste prihlásený, pretože zadaná e-mailová adresa nie je bezpečná.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
sk: Pre prihlásenie je potrebné potvrdenie zaslané z vašej e-mailovej adresy,
    aby nikto nemohol prihlásiť druhé osoby bez ich vedomia. Na adresu %(email)s
    boli poslané potrebné inštrukcie

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
sk: Prihlásenie bolo <em>pozastavené</em> z dôvodu: %(x)s.  
    Vaša žiadosť musí byť schválená moderátorom konferencie.
    O rozhodnutí moderátora budete informovaný e-mailom.

en: You are already subscribed.
sk: Už ste prihlásený.

en: Mailman privacy alert
sk: Upozornenie na možné porušenie súkromia

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
sk: Niekto sa pokúsil prihlásiť vašu adresu do konferencie
    %(listaddr)s. Do tejto konferencie ste ale už prihlásený.
    
    Táto konferencia nie je verjná a tak je možné, že sa niekto pokúša
    zistiť, či ste jej účastníkom. Týmto by mohlo byť porušené vaše súkromie.
    
    Ak ste zaslali žiadosť vy (napriek tomu že ste už účastníkom),
    môžete túto správu ignorovať. Ak máte podozrenie, že sa jedná o nekalé
    praktiky, môžete kontaktovať správcu konferencie na adrese
    %(listowner)s.

en: This list does not support digest delivery.
sk: Táto konferencia nepodporuje doručovanie formou súhrnných správ.

en: This list only supports digest delivery.
sk: Táto konferencia podporuje iba doručovanie formou súhrnných správ.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
sk: Úspešne ste sa prihlásili do konferencie %(realname)s.

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
sk: 
         confirm <potvrdzovací reťazec>
          Potvrdiť akcu. Potvrdzovací reťazec je vyžadovaný a dostanete ho
          obsiahnutý vo výzve k potvrdeniu.

en: Usage:
sk: Spôsob používania:

en: Invalid confirmation string.  Note that confirmation strings expire
    approximately %(days)s days after the initial subscription request.  If your
    confirmation has expired, please try to re-submit your original request or
    message.
sk: Neplatný reťazec pre potvrdenie prihlásenia
                vytvorený reťazec je platný %(days)s dní po
                 zaslání žiadosti o prihlásenie.
    
                Prosíme, prihláste sa znova.

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
sk: Váša žiadosť bola zaslaná moderátorovi na odsúhlasenie.

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
sk: Momentálne nie ste účastníkom.  Nedošlo k odhláseniu alebo zmene
    e-mailovej adresy?

en: You are currently banned from subscribing to this list.  If you think this
    restriction is erroneous, please contact the list owners at
    %(owneraddr)s.
sk: E-mailová adresa, ktorú ste použili je na zozname zakázaných adries,
    ktoré sa nemôžu prihlásiť do tejto konferencie. Ak si myslíte, že to je
    neprávom, kontaktuje správcu konferencie na adrese %(owneraddr)s.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
sk: Neboli ste pozvaný do tejto konferencie. Pozvanie bolo zrušené a správca konferencie bol informovaný.

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
sk: Nesprávne heslo, správy označené ako Odlož budú naďalej odložené.

en: Confirmation succeeded
sk: Potvrdenie úspešné

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
sk: 
         echo [argumenty]
           vráti naspäť reťazec zadaný za týmto príkazom. Argumenty nebudú zmenené.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
sk: 
         end
          Ukončiť spracovanie správy. Užitočné napr. Ak váš poštový program
          pridáva na koniec správ automatickú signatúru.

en: 
        help
            Print this help message.
sk: 
         help
          Vráti túto správu s pomocou.

en: You can access your personal options via the following url:
sk: K vašim osobným nastaveniam sa dostanete cez tento odkaz:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
sk: 
         info
           Vráti informácie o tejto konferencii.

en: n/a
sk: nie je známe

en: List name:    %(listname)s
sk: Konferencia:    %(listname)s

en: Description:  %(description)s
sk: Popis:  %(description)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
sk: Príspevky na adresu:  %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
sk: Adresa robota s pomocou: %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
sk: Správcovia konferencie:  %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
sk: Ďalšie informácie: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
sk: Príkaz „join“ je synonymom príkazu „subscribe“.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
sk: Príkaz „leave“ je synonymom príkazu „unsubscribe“.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
sk: 
         lists
            Zobraiť zoznam konferencií na tomto serveri.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
sk: Verejne prístupné konferencie na %(hostname)s:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
sk: %(i)3d. Konferencia:   %(realname)s

en:      Description: %(description)s
sk:      Popis: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
sk:      Požiadavky na adresu: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
sk: 
        password [<staré heslo> <nové heslo>] [address=<adresa>]
            Vráti alebo zmení heslo účastníka. Ak je použité bez parametrov
             tak zašle aktuálne heslo. Ak je uvedené staré heslo i nové heslo,
             tak je heslo zmenené.
             Pokiaľ zasielate požiadavku z inej adresy, ako tá, z ktorej ste prihlásený,
             môžete svoju účastnícku adresu uviesť v parametre address,
             nové heslo bude zaslané iba na adresu, z ktorej ste prihlásený
             a nie na adresu odosielateľa.

en: Your password is: %(password)s
sk: Vaše heslo je: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
sk: Nie ste účastníkom konferencie %(listname)s.

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
sk: Nezadali jste platné pôvodné heslo, takže heslo nebolo zmenené. Ak
    svoje heslo nepoznáte, pošlite príkaz bez parametrov a terajšie heslo
    Vám bude zaslané. Potom môžete skúsiť opätovne zmeniť heslo.

en: 
    Usage:
sk: 
    Spôsob používania:

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
sk: Príkaz „remove“ je synonymom príkazu „unsubscribe“.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
sk: 
        set <option> <on|off> <heslo>
            Upravuje nastavenia vašej účasti.
            Ak zašlete príkaz „set help“ (bez úvodzoviek),
            získate zoznam nastavení, ktoré je možné zmeniť.
            Príkazom „set show“ (bez úvodzoviek) získate aktuálne hodnoty,
            na ktoré máte jednotlivé voľby nastavené.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
sk: 
        set help
            Zobraziť tohto podrobného pomocníka.
    
        set show [address=<adresa>]
            Zobraziť aktuálne nastavenia. 
            Ak je príkaz zaslaný z inej adresy ako z tej, z ktorej ste prihlásený,
            uveďte vašu účastnícku adresu ako parameter za „address=“
    
        set authenticate <heslo> [address=<adresa>]
            Pre zmenu nastavení je potrebné uviesť tento príkaz ako prvý spolu
            s vaším účastníckym heslom.
            Ak je príkaz zaslaný z inej adresy ako z tej, z ktorej ste prihlásený,
            uveďte vašu účastnícku adresu ako parameter za „address=“
    
        set ack on
        set ack off
            Ak aktivujete voľbu ack (on), budete dostávať potvrdenie o poslaní
            každého vášho príspevku do konferencie.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            Nastavenia režimu súhrnných správ. Ak je „digest off“, dostanete každú správu
            jednotlivo. V prípade „digest plain“ dostanete súhrnné správy (správy obsahujúce
            viac správ) vo formáte čistého textu. Pri „digest mime“ vo formáte MIME.
        set delivery on
        set delivery off
           Vypnúť alebo zapnúť doručovanie príspevkov. Táto voľba
           sa používa pokiaľ nechcete istý čas dostávať príspevky,
           ale nechcete sa odhlásiť. Druhý častý prípad je, že potrebujete
           do konferencie prispievať z viacerých adries, ale nechcete dostávať každý príspevok
           niekoľkokrát. Potom si na ostatných adresách nastavíte „delivery off“. Samozrejme
           toto je potrebné iba pri konferenciách, ktoré neprijímajú príspevky od neprihlásených
           účastníkov.
    
        set myposts on
        set myposts off
            Zapína nebo vypína to, či dostanete kópiu vlastného
            príspevku. Ak používate súhrnné správy, táto voľba je bez účinku.
    
        set hide on
        set hide off
            Voľbou „set hide on“ nastavíte, aby ste neboli viditeľný v zozname účastníkov.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Voľbou „set duplicates off“ nastavíte, aby Mailman pred
            distribúciou príspevkov preveril polia to: a cc: a ak tam budete
            explicitne uvedený, vynechá vás z distribúcie. To vedie ku zníženiu
            počtu príspevkov, ktoré dostanete duplicitne. (Napr. ak autor
            odpovie priamo vám a zároveň kópiu zašle do konferencie.)
    
        set reminders on
        set reminders off
            Voľbou „set reminders off“ vypnete, aby ste dostávali každý mesiac pripomienku
            s heslom.

en: Bad set command: %(subcmd)s
sk: Chybný parameter v príkaze set: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
sk: Vaša aktuálne nastavenia:

en:     digest plain
sk:     súhrnné správy, čistý text

en:     digest mime
sk:     súhrnné správy, formát MIME

en:     digest off
sk:      súhrnné správy sú vypnuté

en: delivery on
sk: Doručovánie pošty zapnuté

en: delivery off
sk: Doručovánie pošty vypnuté

en: by you
sk: Vami

en: by the admin
sk: správcom konferencie

en: due to bounces
sk: kvôli nedoručiteľnosti

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
sk:     %(status)s (%(how)s dňa %(date)s)

en: You did not give the correct password
sk: Zadali jste nesprávne heslo.

en: Bad argument: %(arg)s
sk: Chybný argument: %(arg)s

en: Not authenticated
sk: Neprihlásený

en: ack option set
sk: zapnuté potvrdzovanie

en: digest option set
sk: doručovanie pošty ako súhrnné správy je aktivované

en: delivery enabled
sk: doručovanie pošty zapnuté

en: delivery disabled by user
sk: doručovanie pošty zakázané účastníkom

en: myposts option set
sk: Zapnuté doručovánie vlastných príspevkov

en: hide option set
sk: Nezobrazenie účastníka zapnuté

en: duplicates option set
sk: Zapnuté rozpoznávanie duplicítnych príspevkov

en: reminder option set
sk: Povolené zasielanie pripomienok s heslom

en: stop is synonymous with the end command.
sk: stop je synonymom pre príkaz end.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
sk: 
        subscribe [heslo] [digest|nodigest] [address=<adresa>]
            Prihlásiť sa do konferencie. Heslo je potrebné pri odhlásení alebo
            pri zmenách vašich osobných nastavení. Ak heslo nezadáte, bude vám
            vytvorené náhodné heslo. Heslo zvykne byť periodicky zasielané
            na začiatku mesiaca.
            Ďalším argumentom môže byť „nodigest“ alebo „digest“ (bez úvodzoviek)
            Ak sú súhrnné správy zapnuté, príspevky vám budú doručované iba raz denne
            vo forme súhrnných správ. Ak tento parameter nezadáte, bude použitá
            hodnota prednastavená správcom konferencie.
            Ak sa chcete prihlásiť z inej adresy ako je tá, z ktorej posielate
            žiadosť, použite parameter address=. Zaň napíšte adresu, ktorú
            chcete prihlásiť, bez úvodzoviek a zátvoriek, napr.
            address=pepa@freemail.fr

en: Bad digest specifier: %(arg)s
sk: Nesprávne nastavenie súhrnných správ: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
sk: Nebola nájdená žiadna platná adresa pre prihlásenie

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
sk: E-mailová adresa, ktorú ste použili, je na zozname zakázaných adries,
    ktoré sa nesmú prihlásiť do konferencie. Ak si myslíte, že je to neprávom,
    kontaktujte správcu konferencie na adrese %(listowner)s.

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
sk: Tato e-mailová adresa nie je platná alebo nevyhovuje kontrolným
    pravidlám (napr. neobsahuje @).

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
sk: Neboli ste prihlásený, pretože
    Vami zadaná e-mailová adresa nie je bezpečná.

en: You are already subscribed!
sk: Už ste prihlásený!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
sk: Nie je možné prihlásiť sa do tejto konferencie v režime súhrnných správ.

en: This list only supports digest subscriptions!
sk: Táto konferencia podporuje iba režim súhrnných správ.

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
sk: Vaša žiadosť o prihlásenie bola odovzdaná na spracovanie správcovi
    konferencie na adresu %(listowner)s.

en: Subscription request succeeded.
sk: Žiadosť o prihlásenie bola úspešná.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
sk: 
        unsubscribe <heslo> [address=<adresa>] 
            Odhlásenie z konferencie. Heslo je vyžadované. Ak ho nepoznáte, môžete
            si ho dať zaslať z webového rozhrania konferencie. Ak sa odhlasujete
            z inej adresy, ako tej, ktorú máte v konferencii, zadajte ju ako
            ďalší argument za heslo, napr. vo forme adress=pepe@freemail.fr

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
sk: %(address)s nie je účastníkom konferencie %(listname)s

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
sk: Vaša žiadosť o prihlásenie bola odovzdaná správcovi konferencie na spracovanie.

en: You gave the wrong password
sk: Zadali ste nesprávne heslo.

en: Unsubscription request succeeded.
sk: Žiadosť o odhlásenie bola úspešná.

en: 
        who
            See the non-hidden members of this mailing list.
        who password
            See everyone who is on this mailing list. The password is the
            list's admin or moderator password.
sk: 
        who
            Vráti zoznam viditeľných účastníkov konferencie.
        who heslo
            Vráti zoznam všetkých účastníkov konferencie. Je potrebné použiť
            heslo správcu alebo moderátora konferencie

en: 
        who password [address=<address>]
            See the non-hidden members of this mailing list.  The roster is
            limited to list members only, and you must supply your membership
            password to retrieve it.  If you're posting from an address other
            than your membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!). If you provide the list's admin or moderator password,
            hidden members will be included.
sk: 
        who heslo [address=<adresa>]
          Zaslať zoznam viditeľných účastníkov konferencie. Zoznam je dostupný
          iba pre účastníkov konferencie, takže musíte zadať Vaše heslo.
          Ak zasielate požiadavku z inej adresy, ako tá, ktorú máte prihlásenú
          v konferencii, musíte ako parameter zadať i túto adresu
          `address=<address>' (bez uvdzoviek a zátvoriek). Ak uvediete heslo
          správcu alebo moderátora konferencie, budú v zozname obsiahnutí
          aj skrytí účastníci.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
sk: 
         who heslo
            Zaslať zoznam ľudí v konferenci. Ak je na zobrazenie zoznamu účastníkov
            vyžadované heslo, musíte ho zadať.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
sk: Nemáte právo zobrazit zoznam účastníkov.

en: This list has no members.
sk: Táto konferencie nemá žiadneho účastníka.

en: Non-digest (regular) members:
sk: Účastníci s priamym rozposielanám:

en: Digest members:
sk: Účastnící odoberajúci v režime súhrnných správ:

en: Arabic
sk: Arabsky

en: Catalan
sk: Katalánsky

en: Czech
sk: Česky

en: Danish
sk: Dánsky

en: German
sk: Nemecky

en: English (USA)
sk: Anglicky (USA)

en: Spanish (Spain)
sk: Španielsky (Spain)

en: Estonian
sk: Estónsky

en: Finnish
sk: Fínsky

en: French
sk: Francúzsky

en: Hebrew
sk: Hebrejsky

en: Croatian
sk: Chorvátsky

en: Hungarian
sk: Maďarsky

en: Italian
sk: Taliansky

en: Japanese
sk: Japonsky

en: Korean
sk: Kórejsky

en: Lithuanian
sk: Litovsky

en: Dutch
sk: Holandsky

en: Norwegian
sk: Nórsky

en: Polish
sk: Poľsky

en: Portuguese
sk: Portugalsky

en: Portuguese (Brazil)
sk: Brazílskou portugalčinou

en: Romanian
sk: Rumunsky

en: Russian
sk: Rusky

en: Slovak
sk: Slovensky

en: Slovenian
sk: Slovinsky

en: Serbian
sk: Srbsky

en: Swedish
sk: Švédsky

en: Turkish
sk: Turecky

en: Ukrainian
sk: Ukrajinsky

en: Vietnamese
sk: Vietnamsky

en: Chinese (China)
sk: Čínsky (Čína)

en: Chinese (Taiwan)
sk: Čínsky (Taiwan)

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
sk: (Toto je konferencia, ktorá obsahuje iba iné konferencie. Pripomienky hesiel budú zasielané na správcovskú adresu: %(addr)s).

en:  (Digest mode)
sk:  (režim súhrnných správ)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
sk: Vitajte v konferencii „%(realname)s“! %(digmode)s

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
sk: Odhlásený z konferencie „%(realname)s“

en: %(listfullname)s mailing list reminder
sk: Konferencia %(listfullname)s -- pripomienka hesla

en: No reason given
sk: Bez udania dôvodu

en: Hostile subscription attempt detected
sk: Neoprávnený pokus o prihlásenie bol zistený.

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
sk: Používateľ %(address)s bol pozvaný do inej konferencie,
    a pokúsil sa potvrdiť svoju účasť v tejto konferencii.
    Toto je iba upozornenie, na ktoré nie je potrebné reagovať.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
sk: Používateľ %(address)s bol pozvaný do tejto konferencie,
    ale pokúsil sa potvrdiť účasť v inej konferencii.
    Toto je iba upozornenie, na ktoré nie je potrebné reagovať.

en: %(listname)s mailing list probe message
sk: Konferencia %(listname)s -- testovacia správa

en: For some unknown reason
sk: Z neznámych dôvodov

en: Your message was rejected
sk: Váš príspevok bol odmietnutý

en: Archiving Options
sk: Nastavenia archivácie

en: List traffic archival policies.
sk: Spôsob archivácie príspevkov.

en: Archive messages?
sk: Archivovať príspevky?

en: private
sk: súkromný

en: public
sk: verejný

en: Is archive file source for public or private archival?
sk: Je archívny súbor zdrojom verejného alebo súkromného archívu?

en: Monthly
sk: mesačne

en: Quarterly
sk: štvrťročne

en: Yearly
sk: ročne

en: Daily
sk: denne

en: Weekly
sk: týždenne

en: How often should a new archive volume be started?
sk: Ako často má byť vytvorený nový archív?

en: Auto-responder
sk: Automatický odpovedač

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
sk: Použitie automatického odpovedača.<p>
    
    V nasledujúcich textových poliach sú použité štandardné zámeny jazyka Python s použitím nasledujúcich dvojíc kľúč/hodnota:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>názov konferencie</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>URL stránky s informáciami o konferencii</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>adresa konferencie pre požiadavky</em>
        <li><b>adminemail</b> - <em>adresa správcu konferencie</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>adresa vlastníka konferencie</em>
    </ul>
    
    <p>Pre každú položku môžete zadať text buď priamo do poľa alebo
    ho môžete nahrať zo súboru na disku.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
sk: Má Mailman zasielať automatické odpovede autorom príspevkov?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
sk: Text, ktorý bude zaslaný autorovi príspevku.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
sk: Má Mailman zasilať automatické odpovede na poštu adresovanú na
                 adresu vlastníkov konferencie (-owner)?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
sk: Text, ktorý je automaticky zasielaný v odpovedi na poštu vlastníkom.

en: Yes, w/discard
sk: Áno; so zahodením

en: Yes, w/forward
sk: Áno; s preposlaním

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
sk: Má Mailman automaticky odpovedať na poštu adresovanú na adresu požiadaviek
                 (-request)? Ak áno, zvoľte, či má byť originálny mail zahodený
                 alebo preposlaný k spracovaniu ako normálny príkaz.

en: Auto-response text to send to -request emails.
sk: Text, ktorý je automaticky zasielaný v odpovedi na požiadavky.

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
sk: Počet dní, počas ktorých nebude opäť posielaná automatická odpoveď na tú istú adresu.
                 Nastavenie na 0 znamená, že odpoveď bude posielaná na každú správu.
                 (Voľba pre správcovské -admin a vlastnícke -owner adresy).

en: Bounce processing
sk: Rozpoznávanie nedoručiteľných príspevkov

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
sk: Tieto pravidlá nastavujú rozpoznávanie nefunkčných adries. Krátky popis, ako
    to funguje:
    
    <p>Ak sa vráti príspevok ako nedoručiteľný, Mailman sa pokúsi nájsť
    v ňom dve informácie. Adresu, na ktorú nie je možné doručiť
    a dôvod pre neúspešné doručenie. Dôvod môže byť buď <em>trvalý</em>
    alebo <em>dočasný</em>.
    Ak nie je možné určiť typ chyby, problém sa považuje za trvalý.
    
    <p>Ak sa nepodarí zistiť na akú adresu sa príspevok nepodarilo doručiť, bude chybová
    správa zahodená.
    
    <p>Ak je možné zistiť, ktorému účastníkovi nie je možné poštu doručiť, je mu priradené
    <em>skóre nedoručiteľnosti</em>. Toto sa s každým ďalším vráteným príspevkom zvýši. Pokiaľ
    je nemožnosť doručiť vyhodnotená ako trvalá, je zvýšené o 1, pri dočasnom
    probléme je zvýšené o 0,5. K zvýšeniu dojde iba raz denne bez ohľadu
    na to, koľko príspevkov sa za deň vráti ako nedoručiteľných. 
    
    <p>Ak prekročí skóre hodnotu nastavenú v premennej
    <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold"> maximálne skóre</a>, účasť na konferencii je pozastavená.
    Na adresu už nie sú zasielané žiadne ďalšie príspevky. Dostáva iba
    upozornenia o pozastavení účasti a o tom, že je potrebné ju obnoviť.
    Postup pre obnovenie účasti je popísaný v týchto upozorneniach.
    
    <p>Môžete nastaviť 
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">počet
                zasielaných upozornení</a>, ktoré budou účastníkovi zaslané a tiež
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frekvenciu</a>, ako často majú upozornenia byť posielané.
    
                <p>Posledný dôležitý bod konfigurácie je nastavenie doby po ktorej
                bude skóre resetované, ak sa nevráti žiaden príspevok ako nedoručiteľný.
                Nazýva sa <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">doba vypršania
                pozastavenia</a>. Túto hodnotu musíte zosúladiť s objemom komunikácie
                v konferencii. Spolu s maximálnym skóre určuje ako rýchlo budú zakázaní
                účastníci, ktorí nemajú funkčnú e-mailovú adresu.

en: Bounce detection sensitivity
sk: Citlivosť rozpoznávania nefunkčných adries

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
sk: Má Mailman rozpoznávať nefunkčnosť doručovania na e-mailové adresy?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
sk: Ak nastavíte tuto hodnotu na <em>Nie</em>, zakážete automatické
                 rozpoznávanie nefunkčných adries účastníkov. Chybové správy
                 o nedoručení budú zahodené a správca nimi nebude obťažovaný.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
sk: Maximálne skóre, po dosiahnutí ktorého je účastníkovi pozastavená účasť.
    Môže to byť akékoľvek kladné reálne číslo.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
sk: Každý účastník konferencie má priradené číslo, ktoré sa zvyšuje, ak sa
                nepodarí doručiť príspevky na jeho adresu. Pokiaľ je doručovacia
                chyba trvalá, skóre sa zvýši o 1, pokiaľ dočasná o 0,5.
                Počíta sa iba jedna chyba za deň bez ohľadu na to, koľko sa
                vráti príspevkov (skóre je zvýšene o max. 1 za deň).
                Ak hodnota dosiahne maximálne skóre, ktoré je tu nastavené,
                ďalšie zasielanie príspevkov je prerušené, účastník ale
                nie je odhlásený z konferencie.

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
sk: Počet dní, po uplynutí ktorých je skóre vynulované, ak v ich priebehu nevznikne žiadna chyba pri doručení.
    Musí to byť celé číslo.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
sk: Koľko upozornení typu <em>Vaša účasť je pozastavená</em> je zaslaných
                 účastníkovi pred vyradením zo zoznamu účastníkov. Ak nastavíte 0
                 adresa bude odstránená hneď ako bude dosaiahnuté maximálne skóre.
                 Musí to byť celé číslo.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
sk: Počet dní medzi zaslaním dvoch upozornení typu <em>vaša účasť je pozastaveá</em> 
    Musí to byť celé číslo.

en: Notifications
sk: Notifikácie

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
sk: Má Mailman zasielať správcovi konferencie vrátené príspevky, ktoré
    nemohly byť automaticky spracované? Odporúčame nastaviť <em>Áno</em>.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
sk: Napriek tomu, že je rozpoznávanie nedoručitelných príspevkov v Mailmane
    značne robustné, je nemožné rozpoznať každý typ správy o nedoručiteľnosti.
    Tento parameter by ste mali ponechať nastavený na <em>Áno</em>
    z dvoch dôvôdov:
    1)
    Ak skutočne ide o adresu, na ktorú nie je a nebude možné doručovať poštu
    mali by ste ju odstrániť z konferencie manuálne, a 
    2)
    Uvítali by sme, keby ste správu poslali vývojárom Mailmanu, aby mohli
    začleniť aj tento neznámy formát do budúcich verzií programu.
    
                 <p>Ak si naozaj neželáte byť obťažovaný prevádzkou konferencie,
                 nastavte hodnotu na <em>Nie</em> a všetky správy o nedoručiteľnosti,
                 ktoré nebudú systémom rozpoznané, budú zahodené.
    
    <p><b>Pozor:</b> Toto nastavenie ovplyvní všetky správy, ktoré budú zaslané na
    admininistrátorskú adresu konferencie. Táto adresa by sa už nemala používať, 
    ale občas sa nájdu jednotlivci, ktorí na ňu posielajú rôzne dotazy a iné. 
    Pri nastavení <em>Nie</em> budú aj tieto správy zahodené a Vy ich neuvidíte.
    Z tohoto dôvodu budete možno chcieť nastaviť
    <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">automatickú odpoveď</a>
     pre vlastnícke (-owner) a správcovské (-admin) adresy.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
sk: Má Mailman upozorniť vlastníka konferencie, ak je účastníkovi
    pozastavené zasielanie príspevkov, pretože sú nedoručiteľné?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
sk: Ak vyberiete <em>Nie</em>, nebude správca konferencie dostávať
    správy o zákaze doručovania účastníkom, na adresy ktorých nie je možné
    doručovať príspevky. Účastníkovi sa ale Mailman pokúsi poslať správu
    o dôvode pozastavenia účasti v každom prípade.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
sk: Má Mailman informovať vlastníka konferencie o odhlásení účastníka
    z dôvodu automatického rozpoznávania nedoručiteľných príspevkov?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
sk: Ak vyberiete <em>Nie</em>, nebude správca konferencie dostávať
    správy o odhlásení účastníka, na adresu ktorého dlhodobo nie je možné
    doručovať príspevky. Účastníkovi sa ale Mailman pokúsi poslať správu
    o dôvode odhlásenia v každom prípade.

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
sk: Neplatná hodnota premennej <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s">%(property)s</a>: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
sk: Filtrovanie&nbsp;obsahu

en: Forward to List Owner
sk: preposlať vlastníkovi konferencie

en: Preserve
sk: zachovať

en: Policies concerning the content of list traffic.
    
                <p>Content filtering works like this: when a message is
                received by the list and you have enabled content filtering, the
                individual attachments are first compared to the
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter
                types</a>.  If the attachment type matches an entry in the filter
                types, it is discarded.
    
                <p>Then, if there are <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types</a>
                defined, any attachment type that does <em>not</em> match a
                pass type is also discarded.  If there are no pass types defined,
                this check is skipped.
    
                <p>After this initial filtering, any <tt>multipart</tt>
                attachments that are empty are removed.  If the outer message is
                left empty after this filtering, then the whole message is
                discarded.
    
                <p> Then, each <tt>multipart/alternative</tt> section will
                be replaced by just the first alternative that is non-empty after
                filtering if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> is enabled.
    
                <p>Finally, any <tt>text/html</tt> parts that are left in the
                message may be converted to <tt>text/plain</tt> if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is enabled and the site is
                configured to allow these conversions.
sk: Pravidlá pre filtrovanie obsahu príspevkov.
    
                <p>Filtrovanie obsahu pracuje takto: Ak máte filtrovanie povolené,
                budú najprv všetky prílohy príspevku porovnané so zoznamom
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">Odstrániť prílohy správ,
                ktoré obsahujú tento MIME typ</a>.  Ak je prípona prílohy v tomto zozname,
                je automaticky zahodená.
    
                <p>Potom, ak je nastavená voľba <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">Prepustiť tieto prílohy</a>,
                budú zahodené všetky prílohy, ktorých MIME typ <em>nie je</em> v zozname.
                V prípade prázdneho zoznamu je táto kontrola preskočená. 
    
                <p>Po tomto prvom prefiltrovaní sú odstránené všetky
                <tt>multipart</tt> prílohy, ktoré sú teraz prázdné. Ak po prefiltrovaní
                zostane prázdny celý príspevok, bude celý zahodený.
                Potom sú prehľadané všetky <tt>multipart/alternative</tt> sekcie
                a ak obsahujú iba jednu časť, budú nahradené touto časťou.
    
                <p>Nakonec všetky <tt>text/html</tt> časti, ktoré v príspevku
                zostali, budú konvertované na časti typu <tt>text/plain</tt> pokiaľ je
                aktívna voľba <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >konvertovať HTML na čistý text</a> a server je nakonfigurovaný tak, 
                že túto konverziu dovoľuje.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
sk: Má Mailman filtrovať obsah príspevkov do konferencie podľa nižšie
    nastavených pravidiel?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
sk: Odstráňiť prílohy správ, ktoré majú odpovedajúci MIME typ.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
sk: Použitím tejto voľby môžete odstrániť tie časti príspevkov, ktorých
                 MIME typ vyhovuje jednému zo zoznamu.
                 Každý riadok musí obsahovať reťazec v tvare <tt>type/subtype</tt>,
                 napr.  <tt>image/gif</tt>.  Ak subtype neuvediete, budú odstránené
                 všetky časti s typom odpovedajúcim danému typu, napr.
                 <tt>image</tt>.
    
                 <p>Prázdne riadky sú ignorované.
    
                 <p>Pozrite tiež zoznam typov ktoré sú povolené vo voľbe
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass_mime_types</a>.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
sk: Prepustiť tieto prílohy. Nechajte pole prázdne, ak nechcete prílohy filtrovať.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
sk: Použitím tejto voľby môžete odstrániť všetky prílohy okrem tých,
                 ktorých typ je uvedený v tomto zozname. Syntax je rovnaká s voľbou
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Pozor:</b> Ak do tohto zoznamu uvediete nejaké položky
                 a neuvediete v ňom položku <tt>multipart</tt> budú filtrom zamietnuté
                 všetky príspevky, ktoré obsahujú akúkoľvek prílohu.

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
sk: Odstraňiť prílohy správ, ktoré obsahujú súbor so odpovedajúcou
                 príponou.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
sk: Odstrániť prílohy, ktoré neobsahujú súbor so odpovedajúcou príponou.
                 Nechajte pole prázdne, ak nechcete prílohy filtrovať.

en: Should Mailman collapse multipart/alternative to its
                 first part content?
sk: Má Mailman u multipart/alternative správ odosielať iba prvnú časť?

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
sk: Má Mailman konvertovať <tt>text/html</tt> na čistý text?
                 Táto konverzia je prevedená až po odstránení prípadných
                 MIME príloh.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
sk: Úkon, ktorý bude vykonaný, keď príspevok vyhovie testu
                 na filtrovanie obsahu.

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
sk: Jedna z nasledujúcich akcií je prevedená s príspevkom, ktorého
                 hlavný content type vyhovel pravidlám filtra 
                  <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, alebo
                 <strong>nevyhovel</strong> pravidlám
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, prípadne zostal po
                 po filtrovaní obsahu prázdny.
    
                 <p>Upozornenie: v prípade, že po filtrovaní v príspevku zostala
                 nejaká časť, sa tento úkon na neho nevzťahuje
                 a príspevok bude rozposlaný.
    
                 <p>Ak je správa zahodená, do logových súborov sa zaznamená
                 jej Message-ID. Ak je správa odmietnutá alebo preposlaná moderátorovi
                 je jej autorovi zaslané oznámenie, ktoré obsahuje dôvod odmietnutia. 
                 Ak je správa zachovaná, je uložená do zvláštnej fronty, kde čaká na
                 rozhodnutie správcu. Ten správu buď zmaže alebo povolí jej
                 rozposlanie. Posledná voľba nemusí být dostupná, ak ju správca serveru
                 nepovolil.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
sk: Zlý MIME typ bol ignorovaný: %(spectype)s

en: Digest options
sk: Nastavenie doručovania súhrnných správ

en: Batched-delivery digest characteristics.
sk: Vlastnosti režimu doručovania súhrnných správ.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
sk: Môže si účastník zvoliť zasielanie správ vo forme súhrnných správ?

en: Digest
sk: Súhrnné správy

en: Regular
sk: Normálna pošta

en: Which delivery mode is the default for new users?
sk: Aký režim doručovánia je automaticky nastavený u nového účastníka?

en: Plain
sk: čistý text

en: When receiving digests, which format is default?
sk: Aký je štandardný formát pri odbere pošty v režime súhrnných správ?

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
sk: Má byť súhrnná správa odoslaná každý deň i pri neprekročení maximálnej veľkosti?

en: Header added to every digest
sk: Hlavička, ktorá bude pridaná do každej súhrnnej správy

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
sk: Text, ktorý bude pripojený ku každej súhrnnej správe (ako text ešte pred obsahom súhrnnej správy).

en: Footer added to every digest
sk: Päta pridávaná ku každej súhrnnej správe

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
sk: Text, ktorý bude pripojený ku každej súhrnnej správe (ako text za samotnou súhrnnou správou).

en: How often should a new digest volume be started?
sk: Ako často sa má zakladať nová súhrnná správa?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
sk: Ak je začatá nová súhrnná správa, jej číslo sa zvýši o 1
         a číslo vydania sa nastaví na 1.

en: Should Mailman start a new digest volume?
sk: Má Mailman začať novú súhrnnú správu?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
sk: Zapnutie tejto voľby spôsobí odoslanie správ pripravených k doručeniu vo forme súhrnnej správy
    a nové správy budú odoslané až vďalšej súhrnnej správe.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
sk: Má Mailman odoslať správy, ktoré sú teraz v súhrnnej správe? (Ak je súhrnná správa
    prázdna, nič sa neodošle.)

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
sk: Nasledujúca súhrnná správa sa odošle ako vydanie
                %(volume)s, číslo %(number)s

en: A digest has been sent.
sk: Súhrnná správa bola odoslaná.

en: There was no digest to send.
sk: Žiadne súhrnné správy nečekajú na odoslanie.

en: Invalid value for variable: %(property)s
sk: Chybná hodnota premennej: %(property)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
sk: Chybná e-mailová adresa pre parameter %(property)s: %(error)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
sk: Boli nájdené nasledujúce neplatné substitúcie v
                    <code>%(property)s</code> neplatná hodnota:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Pokiaľ nebude problém vyriešený, konferencia nemusí fungovať.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
sk: Vaša premenná <code>%(property)s</code> obsahovala
                        zlé hodnoty, ktoré systém nahradil prednastavenými.
                        Prosím skontrolujte, či tieto hodnoty zodpovedajú tomu, 
                        aké ste chceli nastaviť.

en: General Options
sk: Všeobecné nastavenia

en: Conceal the member's address
sk: Skryť adresu účastníka

en: Acknowledge the member's posting
sk: Potvrdzovať príspevok účastníka

en: Do not send a copy of a member's own post
sk: Nezasielať účastníkovi kópiu jeho vlastných príspevkov

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
sk: Filtrovať duplicitné príspevky, ak to je možné

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
sk: Základná charakteristika konferencie, vrátane popisu a všeobecných informácií.

en: General list personality
sk: Informačná stránka konferencie

en: The public name of this list (make case-changes only).
sk: Názov konferencie (je možné meniť iba veľkosť písmen).

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
sk: Zmena veľkosti písmen. Nový názov bude použitý ako
    e-mailová adresa v komunikácii (napr. v potvrdení prihlásenia) a
    <em>nemal</em> by byť zmenený inak. Ak bude názov zmenený, pošta nebude
    môcť byť doručená a spracovaná

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
sk: E-mailová adresa správcu konferencie. Ak potrebujete zadať viac adries, uveďte každú na nový riadok.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
sk: Každá konferencia môže byť spravovaná správcami a moderátormi.
                 <em>Moderátor</em> môže povoliť alebo zamietnuť príspevky,
                 prijať alebo odmietnuť nových účastníkov a spravovať odložené
                 príspevky.
                 <em>Správca</em> môže všetko, čo moderátor a navyše
                 má úplnú kontrolu nad nastaveniami konferencie cez webové.
                 stránky.
                 <p>Aby ste mohli využiť obidva typy správcov, musíte nastaviť
                 <a href="passwords">moderátorské heslo</a>, a tiež zapísať
                 adresy moderátorov do <a href="?VARHELP=general/moderator
                 >zoznamu adries moderátorov</a>. Pozor, tu meníte e-mailovú
                 adresu správcov.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
sk: E-mailová adresa moderátora konferencie. Ak potrebujete zadať viac adries, uveďte každú na nový riadok.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
sk: Každá konferencia môže byť spravovaná správcami a moderátormi.
                 <em>Moderátor</em> môže povoliť alebo zamietnuť príspevky,
                 prijať alebo odmietnuť nových účastníkov a spravovať odložené
                 príspevky.
                 <em>Správca</em> môže všetko, čo moderátor a navyše
                 má úplnú kontrolu nad nastaveniami konferencie cez webové.
                 stránky.
                 <p>Aby ste mohli využiť obidva typy správcov, musíte nastaviť
                 <a href="passwords">moderátorské heslo</a>, a tiež zapísať
                 adresy moderátorov do <a href="?VARHELP=general/moderator
                 >zoznamu adries moderátorov</a>. Pozor, tu meníte e-mailovú
                 adresu moderátorov.

en: A terse phrase identifying this list.
sk: Krátky výraz identifikujúci konferenciu

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
sk: Tento popis bude zobrazený v zozname konferencií, v hlavičkách a na
                    iných miestach. Mal by byť čo najkratší, ale stále                obsahovať dostatočnú identifikáciu konferencie.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
sk: Niekoľko slov o konferencii. Tento text bude zobrazený ako HTML stránka na 
                 začiatku stránky listinfo. Konce riadkov budú zmenené na HTML
                 značky odstavcov. Pre viac informácií pozri podrobnosti.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
sk: Tento text bude interpretovaný ako HTML. <em>Okrem</em> novýc riadkov,
    n             ktoré budou zmenené na HTML tagy odstavcov. Môžete používať
                 odkazy, predformátovaný text atď, ale použite nové riadky iba
                 ak chcete začať nový odstavec.

en: Prefix for subject line of list postings.
sk: Predpona, ktorá bude pridaná do predmetu každého rozposielaného príspevku.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
sk: Tento text bude pridaný do predmetu každej správy poslanej do
                 konferencie a umožní používateľovi v e-mailovej schránke
                 ľahko rozpoznať správy z konferencie. Text by mal byť krátky,
                 ale zároveň dostatočne výrečný, aby sa podľa neho dala ľahko
                 a jednoznačne identifikovať konferencia.
                 Text môže obsahovať poradové čísla pomocou substitúcie %%d
                 napr.; [názov konferencie %%d] -> [názov konferencie 123]
                                (názov konferencie %%05d) -> (názov konferencie 00123)

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
sk: Skryť pôvodného autora príspevku a nahraďiť ho adresou konferencie. (Vzťahuje sa na adresy v hlavičkách From, Sender a Reply-To.)

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
sk: Prečistiť hlavičku <tt>Reply-To:</tt>

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
sk: Má byť pred pridaním vlastnej hlavičky <tt>Reply-To:</tt> (podľa nastavení)
                odstránená existujúca hlavička <tt>Reply-To:</tt>?

en: Explicit address
sk: Na inú adresu

en: Poster
sk: Prispievateľovi

en: This list
sk: Do tejto konferencie

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
sk: Kam majú byť adresované odpovede na príspevky do konferencie?
                 Pre väčšinu konferencií <em>výrazne</em> odporúčame
                 použiť voľbu <tt>Prispievateľovi</tt>.

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
sk: Toto nastavenie určuje, ako sa bude Mailman chovať ku hlavičke
                 <tt>Reply-To:</tt>.
                 Ak je nastavená na <em>Prispievateľovi</em>, nie je hlavička
                 <tt>Reply-To:</tt> ku správe pridaná a ak už existuje, nie je
                 nijako zmenená. Nastavením <em>Do tejto konferencie</em> alebo
                 <em>Na inú adresu</em> bude do konferencie pridaná ďalšia
                 hlavička. Ak je tak nastavené, tak bude pôvodná hlavička 
                 <tt>Reply-To:</tt>
     odstránená (Možnosť <em>Na inú adresu</em>
                  použije adresu z políčka <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address"
                 >Adresa pre odpoveď</a>).
    
                 <p>Je veľa dôvodov, prečo by sa nemali odstrániť pôvodné
                 hlavičky <tt>Reply-To:</tt>. Jedným z nich je, že prispievateľ
                 môže vyžadovať hlavičku na to, aby mu mohli prísť odpovede.
                 Iným dôvodom je, že po zmene <tt>Reply-To:</tt> je výrazne
                 skomplikovaná možnosť súkromne odpovedať na príspevky. Pre
                 viac informácií, ako sa má táto hlavička používať navštívte <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html"
                 >„Reply-To“ Munging Considered Harmful</a>. Alternatívny názor
                 nájdete na stránke <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml"
                 >Reply-To Munging Considered Useful</a>.
    
                 <p>Niektoré konferencie majú prispievanie obmedzené a majú
                 zriadenú ďalšiu konferenciu pre diskusie k príspevkom. Príkladom
                 sú vývojárske konferencie, kam sa zasielajú informácie zo systému
                 pre správu verzií alebo bezpečnostné a chybové hlásenia. Pre
                 podporu tohto typu konferencií vyberte možnosť
                 <tt>Na inú adresu</tt> a nastavte túto adresu pre hlavičku
                 <tt>Reply-To:</tt> nižšie.

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
sk: Adresa pre hlavičku <tt>Reply-To:</tt>.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
sk: Toto je adresa, na ktorú je nastavená hlavička <tt>Reply-To:</tt>, 
                 ak je aktivované nastavenie pre odpoveď na 
                 <a href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list"
                 >Do tejto konferencie</a> alebo <em>Na inú adresu</em>.
    
                 <p>Je veľa dôvodov, prečo by sa nemali odstrániť pôvodné
                 hlavičky <tt>Reply-To:</tt>. Jedným z nich je, že prispievateľ
                 môže vyžadovať hlavičku na to, aby mu mohli prísť odpovede.
                 Iným dôvodom je, že po zmene <tt>Reply-To:</tt> je výrazne
                 skomplikovaná možnosť súkromne odpovedať na príspevky. Pre
                 viac informácií, ako sa má táto hlavička používať navštívte <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html"
                 >„Reply-To“ Munging Considered Harmful</a>. Alternatívny názor
                 nájdete na stránke <a
                 href="http://www.metasystema.net/essays/reply-to.mhtml"
                 >Reply-To Munging Considered Useful</a>.
    
                 <p>Niektoré konferencie majú prispievanie obmedzené a majú
                 zriadenú ďalšiu konferenciu pre diskusie k príspevkom. Príkladom
                 sú vývojárske konferencie, kam sa zasielajú informácie zo systému
                 pre správu verzií alebo bezpečnostné a chybové hlásenia. Pre
                 podporu tohto typu konferencií vyberte možnosť
                 <tt>Na inú adresu</tt> a nastavte túto adresu pre hlavičku
                 <tt>Reply-To:</tt> nižšie.

en: Umbrella list settings
sk: Konfigurácia zastrešovacej konferencie

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
sk: Zasielať pripomienky hesiel na adresu „-owner“ namiesto
                 priameho zaslania účastníkovi?

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
sk: Nastavte túto položku, ak táto konferencia zastrešuje ďalšie podradené
                 konferencie. Upozornenia ako napr. potrdenia a pripomienky hesla
                 budú zasielané priamo na adresu odvodenú z adresy účastníka.
                 budú mať hodnotu z poľa „zastrešovacia prípona“ pripojenú za
                 meno účastníka.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
sk: Prípona, ktorá bude pridaná k menu účastníka, keď je konferencia použitá
                 ako zastrešovacia konferencia pre iné konferencie.

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
sk: Ak je nastavené, že konferencia je „zastrešovacia“, znamená to, že jej
                 účastníkmi sú iba iné konferencie. Všetky správy, ktoré súvisia
                 so správou účastnickych nastavení nie sú zasielané na adresu
                 účastníka konferencie, ale na adresu, ktorá vznikne pridaním tu
                 uvedeného reťazca adrese účastníka. Takmer výhradne sa používa
                 reťazec -owner. Ak toto nie je zastrešovacia konferencia, táto
                 voľba nemá účinok.

en: Send monthly password reminders?
sk: Zasielať každý mesiac pripomienky na heslá?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
sk: Ak túto voľbu vyberiete, budú účastníci konferencie dostávať
                 raz mesačne upozornenie obsahujúce ich heslá a zoznam
                 konferencií, do ktorých sú prihlásení. Zasielanie týchto správ
                 si môžu individuálne vypnúť v osobných nastaveniach účastníka.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
sk: Text, ktorý bude na začiatku uvítacej správy do konferencie.

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
sk: Tento text bude pridaný na začiatok uvítacej správy, ktorá je zaslaná
                účastníkovi konferencie po prihlásení. Zvyšok uvítacej správy
                obsahuje URL adresy konferencie a pokyny pre prácu s Mailmanom.
                Tento text by mal skôr obsahovať popis konferencie, prípadne
                pravidlá prispievania a iné.
    
                <p>Upozornenie - text bude mať zalomené riadky podľa
                nasledujúcich pravidiel:
                 <ul><li>Každý odstavec je upravený tak, aby riadky nemali
                         viac ako 70 znakov.
                     <li>Riadok ktorý začína medzerou nie je upravený.
                     <li>Prázdny riadok oddeľuje odstavce.
                 </ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
sk: Poslať novým účastníkom úvítaciu správu?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
sk: Túto možnosť vypnite iba v prípade, že mienite účastníkov prihlasovať
                 manuálne a nechcete aby vedeli, že ste ich prihlásili. Táto
                 voľba je užitočná napr. pri prekladaní konferencií z iného
                 programu ako Mailman.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
sk: Text, ktorý bude zaslaný účastníkom, ktorí sa odhlásujú z konferencie.
                 Ak je pole prázdne, žiaden ďalší text k odhlasovacej
                 správe pripojený nebude.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
sk: Poslať pri odhlásení správu na rozlúčenie?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
sk: Majú byť správcovi zasielané administratívne požiadavky ihneď alebo iba raz denne?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
sk: Moderátorom (a správcom) konferencie sú pravidelne zasielané
                 upozornenia o nevybavených žiadostiach, ako napríklad
                 prihlásenia do moderovaného listu alebo príspevky
                 čakajúce na schválenie. Zapnutie tejto možnosti spôsobí,
                 že upozornenia o nových požiadavkách budú zasielané okamžite.
                 Inak budú posielané raz denne.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
sk: Má byť správca informovaný o prihlasovaní a odhlasovaní účastníkov?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
sk: Informovať prispievateľa o pozastavení jeho príspevku a o jeho podstúpení
    na schválenie správcovi?

en: Additional settings
sk: Ďalšie voľby konfigurácie

en: Emergency moderation of all list traffic.
sk: Núdzová moderácia všetkých príspevkov do konferencie.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
sk: Ak je táto možnosť aktivovaná, všetky príspevky do konferencie sú
                 automaticky pozastavené a čakajú na schválenie moderátorom.
                 Odporúča sa použiť, keď v konferencii dojde k neželanej výmene
                 názorov a túto je potrebné na istý čas pozastaviť.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
sk: Prednastavené hodnoty pre účastníkov, ktorí sa prihlásia do tejto
                konferencie.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
sk: Keď sa do konferencie prihlási nový účastník,
              východzie hodnoty jeho nastavení budú
              nastavené podľa týchto premenných.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
sk: (Administrivia filter) Kontrolovať, či v príspevkoch zaslaných do
                 konferencie nejde omylom o príkazy pre Mailman?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
sk: Tento filter kontroluje príspevky na obsah administratívnych príkazov (napr.
                 prihlásenie alebo odhlásenie), aby ich zaradil medzi nevybavené
                 administratívne žiadosti a informoval o tom správcu.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
sk: Maximálna veľkosť príspevku v KB. Ak veľkosť nemá byť obmedzená, nastavte
    hodnotu na 0.

en: Maximum number of members to show on one page of the
                 Membership List.
sk: Maximálny počet účastníkov, ktorý sa má zobraziť na stránke so
                 zoznamom účastníkov.

en: Host name this list prefers for email.
sk: Meno servera uvázdané v e-maili.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
sk: Meno servera je doména pre e-mailové adresy týkajúce sa Mailmana. Táto voľba
                 by mala byť nastavená na doménu, na ktorej bežia služby
                 elektronickej pošty (MX). Toto nastavenie má význam, ak má
                 viac domén alebo používa separátnu doménu pre e-mail.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
sk: Majú príspevky rozosielané cez túto konferenciu obsahovať hlavičky podľa 
                     <a href="http://www.faqs.org/rfc/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (<tt>List-*</tt>)? Veľmi odporúčame voľbu <em>Áno</em>

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
sk: RFC 2369 definuje sadu hlaviček, ktoré sú pridané ku každému rozposlanému
                     príspevku. Ak účastník používa inteligentný klientský
                     program pre e-mail, môže sa pomocou informácií z týchto
                     hlaviček do konferencie prihlásiť, odhlásiť alebo navštíviť
                     jej archívy.
    
                     <p>Žiaľ nie všetky klientské programy podporujú tieto
                     hlavičky. Ak sa budú účastníci sťažovať, je potrebné im
                     vysvetliť ako tieto hlavičky skryť, aby ich nevideli a až
                     v prípade nutnosti tieto hlavičky vypnúť.

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
sk: Majú príspevky obsahovať hlavičku <tt>List-Post:</tt>?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
sk: Hlavička <tt>List-Post:</tt> je jednou z hlavičiek odporučených normou
                 <a href="http://www.faqs.org/rfc/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 Niektoré konferencie <em>určené iba na rozposielanie</em>
                 oznamov, do ktorých účastníci nemôžu sami prispievať, môžu túto
                 hlavičku vypnúť (toto nastavenie neovplyvní ostatné
                 <tt>List-*:</tt> hlavičky).

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
sk: Zahodiť podržané správy, ktoré čakajú dlhšie než tento počet dní?
          Ak nastavíte 0, správy sa automaticky zahadzovať nebudú.

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
sk: Atribút <b>real_name</b> nebol zmenený. Od názvu konferencie sa môže odlišovať
                iba vo veľkosti písmen.

en: The <b>info</b> attribute you saved
    contains suspicious HTML that could potentially expose your users to cross-site
    scripting attacks.  This change has therefore been rejected.  If you still want
    to make these changes, you must have shell access to your Mailman server.
    This change can be made with bin/withlist or with bin/config_list by setting
    mlist.info.
sk: Atribút <b>info</b>, ktorý ste si uložili
    obsahuje podozrivý HTML kód ktorý by mohol umožniť hackerom ohroziť Vaších
    používateľov pomocou cross-scriptingu. Zmena bola z tohto dôvodu odmietnutá.
    Ak napriek tomuto varovaniu chcete urobiť túto zmenu, potrebujete shell prístup
    na Váš Mailman server. Zmenu môžete urobiť v bin/withlist a bin/config_list
    nastavením mlist.info.

en: <b>admin_member_chunksize</b> attribute not
                changed!  It must be an integer > 0.
sk: <b>počet účastníkov na stránku</b> nebol zmenený!
                Musí to byť kladné celé číslo > 0.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
sk: Nemôžete nastaviť hlavičku Reply-To: na inú adresu,
                keďže ste žiadnu adresu nezadali. Vracia sa pôvodné nastavenie .

en: Language&nbsp;options
sk: Podpora&nbsp;lokalizácie

en: Natural language (internationalization) options.
sk: Nastavenia internacionalizácie - komunikácie v národných jazykoch

en: Default language for this list.
sk: Prednastavený jazyk pre túto konferenciu.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
sk: Toto je prednastavený jazyk používaný pre komunikáciu s konferenciou.
                 Ak je v poli <a href="?VARHELP=language/available_languages">jazyky k dispozícii
                 </a>  vybraných viac volieb, budú mať účastníci možnosť vybrať
                 si jazyk zo zoznamu jazykov. Tam, kde úkon nie je viazaný na
                 konkrétneho účastníka, bude komunikácia prebiehať v
                 štandardnom jazyku. To sa týka správ na webe aj správ posielaných
                 v emailoch, ale nie správ posielaných členmi konferencií.

en: Languages supported by this list.
sk: Jazyky, ktoré bude táto konferencia podporovať.

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
sk: Toto je zoznam jazykov, z ktorého vybrané môžu účastníci konferencie
                 používať. Nezabudnite, že
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">prednastavený
                 jazyk</a> musí byť tiež vybraný.

en: Always
sk: Vždy

en: As needed
sk: Podľa potreby

en: Never
sk: Nikdy

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
sk: Kódovať 
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">prefix hlavičky
                 predmet (subject)</a> aj ak obsahuje iba ASCII znaky?

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
sk: Ak prevádzkujete konferenciu v jazyku, ktorý nepoužíva kódovanie ASCII
                 a prefix pridaný k poľu Predmet obsahuje znaky, ktoré nespadajú
                 pod ASCII kódovanie, bude celý Predmet zakódovaný podľa
                 príslušńých štandardov. Ak prefix obsahuje iba ASCII znaky
                 môžete nastaviť voľbu na <em>Nikdy</em>,
                 čo zaistí, že sa Predmet nebude nikdy kódovať. To môže
                 zaručiť, že správa bude lepšie čitateľná pre tých, ktorí majú
                 starších klientov, ktorí nevedia správne čítať národné znaky.
    
                 <p>Ak ale rozposielate príspevky, ktoré môžu v Predmete
                 obsahovať národné znaky, zvoľte voľbu  <em>Podľa
                 potreby</em>. To zaručí, že Mailman bude kódovať celý Predmet,
                 ak bude obsahovať aspoň jeden národný znak. Toto zabráni
                 dvojznačnosti v štandardoch, ktorá by mohla spôsobiť, že
                 niektoré poštové klientské programy by zobrazili alebo
                 vynechali medzery medzi prefixom a Predmetom.

en: Membership&nbsp;Management...
sk: Správa&nbsp;účastníkov...

en: Membership&nbsp;List
sk: Zoznam&nbsp;účastníkov

en: Mass&nbsp;Subscription
sk: Hromadné&nbsp;prihlásenie

en: Mass&nbsp;Removal
sk: Hromadné&nbsp;odhlásenie účastníkov

en: Non-digest&nbsp;options
sk: Parametre&nbsp;priameho doručovania príspevkov

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
sk: Pravidlá vzťahujúce sa na príspevky, ktoré sú ihneď rozposielané

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
sk: Môžu si účastníci zvoliť priame rozposielanie namiesto súhrnných správ?

en: Full Personalization
sk: Plná personifikácia príspevkov

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
sk: Má Mailman personifikovať každú odoslanú správu (okrem súhrnnej správy)?
                     Toto môže byť užitočné pre konferencie, kde sa rozosielajú
                     iba oznámenia, <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">prečítajte si v návode</a>
                     dôležité informácie o vplyve na rýchlosť doručovania.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
sk: Za normálnych okolností odovzdáva Mailman poštovému serveru na doručenie
                     príspevky s celými blokmi adries. Toto je najefektívnejšia
                     metóda, lebo minimalizuje komunikáciu medzi Mailmanom a
                     SMTP serverom.
    
                     <p>Niektoré konferencie ale chcú použiť osobnejší prístup.
                     V tomto prípade Mailman vytvorí samostatnú správu pre
                     každého účastníka konferencie. Zapnutím tejto voľby môžete
                     znížiť výkonnosť vášho systému a preto treba zvážiť,
                     či to potrebujete.
    
                     Voľbou <em>Nie</em> vypnete personifikáciu a príspevky sa budú
                     odosielať viacerým účastníkom naraz. Voľbou <em>Áno</em>
                     zapnete personifikáciu doručovanej pošty a umožníte použitie individuálnych
                     premenných v hlavičke a päte (pozri nižšie). Ak dodatočne
                     zapnete voľbu <em>Plná personifikácia príspevkov</em>, bude
                     v hlavičke <code>To</code> adresa príjemcu namiesto adresy
                     konferencie.
    
                     <p>Pri zapnutej personifikácii môžu byť použité ďalšie
                     premenné v <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">hlavičke</a> a v<a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">päte</a> správ.
    
                     <p>Nasledovné ďalšie premenné budú dostupné pre hlavičku a
                     pätu vašich správ:
    
                     <ul><li><b>user_address/b> - adresa používateľa prevedená na
                     malé písmená
                         <li><b>user_delivered_to/b> - adresa používateľa v
                             pôvodnom znení, aké používateľ udal pri prihlásení
                         <li><b>user_password</b> - heslo používateľa
                         <li><b>user_name</b> - meno (a priezvisko) používateľa
                         <li><b>user_optionsurl</b> - odkaz na stránku s
                             osobnými nastaveniami používateľa.
                     </ul>

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
sk: Keď je zapnutá pre túto konferenciu <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personifikácia</a>, je možné používať ďalšie premenné v hlavičkách a
    pätách správ:
    
    <ul><li><b>user_address/b> - adresa používateľa prevedená na
            malé písmená
        <li><b>user_delivered_to/b> - adresa používateľa v pôvodnom znení,
            aké užívateľ udal pri prihlásení
        <li><b>user_password</b> - heslo používateľa
        <li><b>user_name</b> - meno (a priezvisko) používateľa
        <li><b>user_optionsurl</b> - odkaz na stránku s osobnými nastaveniami
            používateľa.
    </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
sk: Hlavička pridávaná do príspevkov účastníkom s priamym odberom správ.

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
sk: Text pridaný na začiatok každej ihneď rozosielaných správ.

en: Footer added to mail sent to regular list members
sk: Päta pridaná do príspevkov účastníkom s priamym odberom správ.

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
sk: Text pridaný na koniec ihneď rozosielaných správ.

en: Scrub attachments of regular delivery message?
sk: Vyňať prílohy z bežných (nie súhrných) správ?

en: When you scrub attachments, they are stored in the archive
                 area and links are made in the message so that the member can
                 access them via a web browser. If you want the attachments to
                 totally disappear, you can use content filtering options.
sk: Ak vyjmete prílohy, budú uložené do archívu
                 a do správ budú vložené odkazy umožňujúce používateľom ich
                 stiahnutie pomocou ebového prehliadača. Ak chcete, aby boli
                 prílohy odstránené bez uloženia musíte použiť obsahové filtre.

en: Sibling lists
sk: Sesterské konferencie

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 excluded from the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses appear in a To: or Cc: header.
sk: Iné konferencie na tomto serveri, ktorých účastníci sú
                 vyňatý z bežného doručovania pošty (nie súhrnných správ), ak sa
                 adresy týchto konferencií nachádzajú v hlavičkách To: alebo Cc:.

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Do not specify this list
                 address mutually in the exclude list configuration page of the
                 other list, or members of both lists won't get any message.
                 Note also that the site administrator may prohibit cross domain
                 siblings.
sk: Adresy konferencií majú byť zadané v plnom formáte
                 (napr. mailman@example.com). Neuvádzajte adresu tejto
                 konferencie zároveň aj v nastavenich sesterskej konferencie,
                 lebo nebudú účastníkom ani jednej z konferencií doručené
                 správy. Poznámka: Správca môže zakázať sesterské
                 konferencie, ktoré nemajú rovnakú doménu.

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 included in the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses don't appear in a To: or Cc: header.
sk: Iné konferencie na tomto serveri, ktorých účastníkom je
                 bežne doručovaná pošta (nie v režime súhrnných správ), ak sa
                 adresa týchto konferencií nachádzajú v hlavičkách To: alebo Cc:.

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Note also that the site
                 administrator may prohibit cross domain siblings.
sk: Adresy konferencií majú byť zadané v plnom formáte
                 (napr. mailman@example.com). Poznámka: Správca môže
                 zakázať sesterské konferencie, ktoré nemajú rovnakú doménu.

en: Passwords
sk: Heslá

en: Privacy options...
sk: Nastavenia súkromia...

en: Subscription&nbsp;rules
sk: Pravidlá&nbsp;pre&nbsp;prihlasovanie

en: Sender&nbsp;filters
sk: Filre&nbsp;odosielateľov

en: Recipient&nbsp;filters
sk: Filtre&nbsp;adresátov

en: Spam&nbsp;filters
sk: Spamové&nbsp;filtre

en: None
sk: žiadne

en: Confirm
sk: potvrďiť

en: Require approval
sk: vyžadovať súhlas

en: Confirm and approve
sk: potvrdiť a odsúhlasiť

en: What steps are required for subscription?<br>
sk: Aké kroky sú vyžadované pre prihlásenie nového účastníka?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
sk: Žiadne - overenie nie je vyžadovené (<em>Neodporúčame!</em>)<br>
                               Potvrdiť (*) - potvrdenie e-mailom je vyžadované<br>
                               Vyžadovať súhlas - moderátor konferencie
                               musí účastníka schváliť <br>
                               Potvrdiť a odsúhlasiť - obidve metódy spolu
                               <p>(*) ak niekto požiada o prihlásenie,
                               Mailman mu pošle upozornenie s unikátnym
                               číslom žiadosti o prihlásenie, na ktoré musí
                               účastník odpovedať, aby sa prihlásil.<br>
    
                               Toto zabráni neželanému prihlasovaniu cudzích
                               účastníkov bez ich vôle.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
sk: Potvrdiť (*) - potvrdenie e-mailom je vyžadované <br>
                               Vyžadovať súhlas - moderátor konferencie
                               musí účastníka schváliť <br>
                               Potvrdiť a odsúhlasiť - obidve metódy spolu
                               <p>(*) ak niekto požiada o prihlásenie,
                               Mailman mu pošle upozornenie s unikátnym
                               číslom žiadosti o prihlásenie, na ktoré musí
                               účastník odpovedať, aby sa prihlásil.<br>
                               Toto zabráni neželanému prihlasovaniu cudzích
                               účastníkov bez ich vôle.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
sk: Táto sekcia Vám umožnuje nastaviť zverejňovanie prihlasovania a zoznamu
                účastníkov. Môžete tu tiež nastaviť, či je konferencia verejná
                alebo nie. Pozrite <a
                href="%(admin)s/archive">nastavenia archivácie</a> pre
                nastavenia súkromia a prístupu ku archívom príspevkov.

en: Subscribing
sk: Prihlasovanie

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
sk: Zobraziť túto konferenciu v zozname konferencií na tomto serveri?

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
sk: Je potrebný súhlas moderátora na odhlásenie účastníkov?
                  (odporúčame nastaviť <em>Nie</em>)

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
sk: Ak sa chce účastník odhlásiť z konferencie, musí poslať žiadosť buď
                 e-mailom a nebo prostredníctvom webového rozhrania. Za bežných
                 okolností je to všetko, čo je na odhlásenie potrebné a účastník
                 sa môže kedykoľvek sám odhlásiť z konferencie.
                 <p>Niektoré konferencie môžu ale vyžadovať súhlas moderátora na
                 odhlásenie účastníkov. Príkladom sú firemné konferencie, kde je
                 povinná účasť všetkých zamestnancov.

en: Ban list
sk: Zoznam zakázaných adries

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
sk: Zoznam adries, ktoré nemajú povolené prihlásiť sa do tejto konferencie.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
sk: Adresy v tomto zozname majú trvalo zakázané prihlásenie do konferencie.
                 Ich prípadné žiadosti sú zamietnuté bez toho, aby o nich musel
                 moderátor rozhodovať. Ak chcete do zoznamu umiestniť regulárny
                 výraz, napíšte na daný riadok ako prvý znak ^.

en: Membership exposure
sk: Zobrazenie účastníkov

en: Anyone
sk: každý

en: List admin only
sk: iba správca konferencie

en: List members
sk: účastníci konferencie

en: Who can view subscription list?
sk: Kto si môže prezerať zoznam účastníkov?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, zoznam účastníkov je chránený používateľským alebo
                 správcovským heslom.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
sk: Zobrazovať e-mailové adresy účastníkov tak, aby neboli ľahko
                 rozpoznateľné ako e-mailové adresy?

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
sk: Nastavenie tejto položky spôsobí, že adresy účastníkov budú na webových
                 stránkach zobrazené v zmenenom formáte, ktorý nevyzerá ako
                 e-mailová adresa. Týmto zabránite vyhľadávačom adries pre spam
                 nájsť a použiť tieto adresy.

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "http://docs.python.org/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
sk: Po zaslaní príspevku do konferencie je uskutočnených niekoľko testov, ktoré
                určia, či je potrebné odsúhlasenie príspevku moderátorom. Táto
                sekcia obsahuje nastavenia pre moderáciu príspevkov zaslaných
                účastníkmi alebo od cudzích prispievateľov.
                <p>Príspevky od účastníkov sú podržané, ak je ich <b>nastavenie
                moderácie</b> zapnuté. Môžete nastaviť, či je potrebné príspevky
                účastníkov moderovať štandardne.
                <p>Príspevky od cudzích prispievateľov môžu byť automaticky
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >prijaté</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">
                podržané na moderáciu</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >odmietnuté</a> (vrátené naspäť), alebo
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >zahodené</a>,
                a to individuálne alebo v skupinách. Každý príspevok z cudzej
                adresy, ktorý nie je explicítne prijatý, odmietnutý alebo
                zahodený, bude filtrovaný podľa
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action"
                >všeobecných pravidiel pre cudzie príspevky</a>.
    
                <p>V nižšie uvedených textových poliach zadajte jednu adresu
                na riadok. Ak chcete použiť <a href=
                "http://docs.python.org/library/re.html"
                >regulárny výraz Python</a>, začnite riadok znakom ^. Ak
                vkladáte backslash, urobte ako pri reťazcoch Python (spravidla
                použijete jeden backslash).
    
                <p>Poznámka: vzory bez regulárnych výrazov majú vždy prednosť

en: Member filters
sk: Účastnícke filtre

en: By default, should new list member postings be moderated?
sk: Vyžaduje sa schválenie príspevkov nových účastníkov moderátorom?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
sk: Každý účastník konferencie má vlastné <em>nastavenie moderácie</em>, ktoré
                 určuje, či budú jeho príspevky priamo rozoslané alebo či ich
                 musí najprv schváliť moderátor. Toto umožnuje rozhodovať
                 o príspevkoch jednotlivých používateľov.
                 <p>Keď sa prihlási nový účastník, jeho počiatočné nastavenie
                 moderácie bude nastavené na túto hodnotu. Vypnutím tejto voľby
                 nebudú príspevky od nových účastníkov vyžadovať moderáciu.
                 Každému účastníkovi môžete ručne nastaviť moderáciu pomocou
                 <a href="%(adminurl)s/members">stránok správy používateľov</a>.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
sk: Čo sa má urobiť s príspevkom zaslaným do konferencie moderovaným
                 účastníkom.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
sk: <ul><li><b>Podržať</b> -- príspevok je pozastavený a čaká na odsúhlasenie
                 moderátorom.
    
                 <p><li><b>Odmietnuť</b> -- vráti správu odisielateľovi. Bude k
                 nej priložený vysvetľujúci text, ktorý može byť vami nastavený
                 na <a href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >tejto stránke</a>.
    
                 <p><li><b>Zahodiť</b> -- jednoducho zahodí správu a autor nedostane
                 žiadnu odpoveď
                 </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
sk: Text, ktorý bude priložený ku každej
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >správe o zamietnutí príspevku</a>,
                 ktorá sa pošle autorovi správy.

en: Non-member filters
sk: Filtre pro cudzích prispievateľov

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
sk: Zoznam adries (ktoré nie sú účastníkmi konferencie), z ktorých budú
                 automaticky akceptované príspevky.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 accepted with no further moderation applied.  Add member
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.  A line consisting of
                 the @ character followed by a list name specifies another
                 Mailman list in this installation, all of whose member
                 addresses will be accepted for this list.
sk: Príspevky od týchto všetkých odosielateľov (nie sú účastníkmi konferencie)
                 budú automaticky akceptované bez potreby ďalšej moderácie.
                 Zadajte na každý riadok jednu adresu. Ak chcete vložiť
                 regulárny výraz, začnite riadok znakom ^. Riadok obsahujúci
                 znak @, po ktorom následuje názov konferencie, predstavuje inú
                 konferenciu na tomto serveri, ktorej účastnícke adresy budú
                 akceptované pre túto konferenciu.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
sk: Zoznam adries (ktoré nie sú účastníkmi konferencie), z ktorých budú
                 príspevky zaradené na odsúhlasenie moderátorom.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
sk: Príspevky od týchto všetkých odosielateľov (nie sú účastníkmi konferencie)
                 budú automaticky pozastavené a odovzdané moderátorovi na
                 odsúhlasenie. Odosielateľ dostane správu s upozornením, ktorá
                 mu umožní zrušiť svoj čakajúci príspevok. Zadajte na každý
                 riadok jednu adresu. Ak chcete vložiť regulárny výraz, začnite
                 riadok znakom ^.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
sk: Zoznam adries (ktoré nie sú účastníkmi konferencie), z ktorých budú
                 príspevky automaticky zamietnuté.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
sk: Príspevky od týchto všetkých odosielateľov (nie sú účastníkmi konferencie)
                 budú automaticky zamietnuté. Odosielateľ dostane správu o
                 zamietnutí práspevku. Táto voľba nie je vhodná pre prevenciu
                 proti spamu. Odosielatelia takých správ by mali byť v zozname 
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automaticky zahodených</a> odosielateľov.
    
                 <p>Zadajte na každý riadok jednu adresu. Ak chcete vložiť
                 regulárny výraz, začnite riadok znakom ^.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
sk: Zoznam adries (ktoré nie sú účastníkmi konferencie), z ktorých budú
                 príspevky automaticky zahodené.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
sk: Príspevky od týchto všetkých odosielateľov (nie sú účastníkmi konferencie)
                 budú automaticky zahodené. Odosielateľ nedostane žiadnu správu
                 naspäť, ale moderátori konferencie môžu dostať 
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >kópiu automaticky odmietnutých správ</a>.
    
                 <p>Zadajte na každý riadok jednu adresu. Ak chcete vložiť
                 regulárny výraz, začnite riadok znakom ^.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
sk: Čo sa má štandardne urobiť s príspevkom od cudzieho prispievateľa,
                 ak nie je určené inak.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
sk: Keď Mailman obdrží príspevok od cudzieho prispievateľa, odosielateľ správy
                 je porovnaný so zoznamami automaticky:
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >akceptovaných</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers"
                 >podržaných</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >odmietnutých</a> (vrátených) a
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >zahodených</a> adries. Ak sa odosielateľ nenájde v žiadnom
                 z týchto zoznamov, použije sa na príspevok tento úkon.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
sk: Majú byť príspevky od cudzích prispievateľov, ktoré sú automaticky zahodené,
                 preposlané moderátorovi?

en: Text to include in any rejection notice to be sent to
                 non-members who post to this list. This notice can include
                 the list's owner address by %%(listowner)s and replaces the
                 internally crafted default message.
sk: Text vložený do každej správy odoslanej cudzím prispievateľom, ak bol
                 jeho príspevok zamietnutý. Správa môže obsahovať adresu
                 vlastníka konferencie %%(listowner)s. Ak je pole prázdne,
                 bude použitý text prednastavený systémom.

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
sk: Táto sekcia umožnuje nastaviť rôzne filtre založené na adresátoch príspevkov.

en: Recipient filters
sk: Filter adresátov

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
sk: Musia príspevky obsahovať adresu konferencie v poliach (to, cc) príjemcu
                 (alebo byť v zozname aliasov nižšie)?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
sk: Väčšina spamových správ neuvádza príjemcu priamo v hlavičke - vo väčšine
                 prípadov obsahuje pole To: skomolenú adresu. Toto obmedzenie
                 sa vzťahuje iba na časť adresy pred znakom „@“, ale napriek
                 tomu odchytí väčšinu týchto neželaných správ.
                 <p>Na druhej strane konferencia neprijme neobmedzene akékoľvek
                 príspevky preposlané z iných adries, pokiaľ
    
                 <ol>
                     <li>Preposielaná adresa má ten istý názov, alebo
                     <li>Preposielaná adresa je v zozname aliasov prijateľných
                     pre konferenciu.
    
                 </ol>

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
sk: Aliasy (napísané regulárnymi výrazmi), ktoré ukazujú na túto
                 konferenciu.

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
sk: Alternatívne adresy, ktoré sú prijateľné ako adresy konferencie, ak je
                 nastavená voľba „vyžadovať konkrétnu adresu príjemcu“. Táto
                 voľba obsahuje zoznam regulárnych výrazov, každý na samostatnom
                 riadku. Adresy sú porovnané pomocou Python funkcie re.match().
    
                 Pre spätnú kompatibilitu s Mailmanom 1.1 ak regulárny výraz
                 neobsahuje znak „@“, výraz je porovnaný iba z prvou časťou
                 e-mailovej adresy adresáta. Ak je toto porovnanie neúspešné,
                 alebo ak výraz neobsahuje znak „@“ bude výraz porovnaný s
                 úplnou e-mailovou adresou adresáta.
    
                 <p>V budúcich vydaniach Mailmana sa bude porovnávať už iba
                 s úplnou e-mailovou adresou adresáta.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
sk: Maximálny počet adresátov, ktorý môže mať jeden príspevok.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
sk: Ak má príspevok rovnako alebo viac adresátov, ako je tu uvedené,
                 bude pozastavený do rozhodnutia moderátora. Hodnota 0 znamená
                 rozoslanie každého príspevku bez tohto obmedzenia.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
sk: Táto sekcia Vám umožní nastaviť filtre proti spamu
                a tým obmedziť počet nevyžiadanej pošty, ktorá príde do
                konferencie.

en: Header filters
sk: Filter hlavičiek

en: Filter rules to match against the headers of a message.
sk: Filtrovacie pravidlá pre hlavičky správ.

en: Legacy anti-spam filters
sk: Filtre proti spamu

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
sk: Pozastaviť rozoslanie príspevkov, ktoré obsahujú v hlavičke tieto
                 reťazce.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
sk: Použite túto voľbu na obmedzenie príspevkov podľa obsahu v ich hlavičke.
                 Zadajte regulárne výrazy, jeden na každý riadok. Riadky
                 začínajúce znakom # sú ignorované ako komentáre. Pri hľadaní
                 nie je rozlišovaná veľkosť písmen.
                 <p>Príklad:<pre>to: .*@public.com </pre> 
                 spôsobí podržanie všetkých príspevkov, ktoré majú v hlavičke
                 <em>to</em> reťazec „@public.com“.
    
                 <p>Poznámka: medzery na začiatku riadku sú ignorované, čo
                 môže byť obídené rôznymi spôsobmi, napr. použitím zátvoriek.

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
sk: Pravidlá pre filtrovanie hlavičky vyžadujú zadanie vzoru.
                    Nekompletné pravidlá budú ignorované.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
sk: Zadaný vzor pre hlavičku: „%(safepattern)s“ nie je platným
                    regulárnym výrazom a nebude použitý.

en: Topics
sk: Témy

en: List topic keywords
sk: Zobraziť kľúčové slová pre triedenie podľa tém?

en: Disabled
sk: vypnuté

en: Enabled
sk: zapnuté

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
sk: Má byť povolený tematický filter?

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="http://docs.python.org/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
sk: Tematický filter zatriedi každú prijatú správu s použitím <a
                href="http://docs.python.org/library/re.html">regulárnych
                 výrazov</a>, ktoré uvediete nižšie. Ak správa obsahuje v hlavičke 
                 <code>Subject:</code> alebo <code>Keywords:</code> výraz nájdený
                 v zozname tém, je zaradená do príslušnej <em>skupiny</em>.
                 Každý účastník si môže vybrať, z ktorých skupín si praje odoberať príspevky.
    
                 <p>Pozor, túto voľbu majú iba používatelia prijímajúci správy priamo,
                 odberatelia súhrnných správ túto možnosť nemajú.
    
                 <p>V závislosti na nastavení premennej <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">Koľko riadkov z tela príspevku sa kontrolovať pri hľadaní kľúčových slov?</a> sa tiež môžu vyhľadávať hlavičky <code>Subject:</code> alebo <code>Keyword:</code>.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
sk: Koľko riadkov z tela príspevku má sa má prezerať pri hľadaní
                 kľúčových slov?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
sk: Tematický filter prehľadá tu nastavený počet riadkov z tela správy.
                 Prehľadávanie tela skončí, keď bol prejdený tento počet riadkov
                 alebo je nájdený riadok, ktorý sa nepodobá hlavičke. Nastavením
                 tejto hodnoty na 0 telo správy prehľadávané nebude (budú
                 prehľadané iba hlavičky <code>Keywords:</code> a
                 <code>Subject:</code>). Ak nastavíte hodnotu na negatívne
                 číslo, bude prehľadané celé telo správy, pokiaľ nebude nájdený
                 riadok, ktorý sa nepodobá na hlavičku.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
sk: Kľúčové slová pre tematický filter. Napíšte jedno slovo na riadok. Slová
                 sa budú hľadať v príspevkoch.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
sk: Každá položka tematického filtra je vlastne regulárny výraz, ktorý sa
                 vyhľadáva v určitých častiach správy, konkrétne v hlavičkách
                 <code>Keywords:</code> a <code>Subject:</code>. Tieto sa
                 môžu vyskytovať aj na začiatku správy, kde sú tiež hľadané.

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
sk: Definícia témy vyžaduje zadanie názvu a vzoru pre porovnávanie.
                    Nekompletné definície budú ignorované.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
sk: Zadaný vzor: „%(safepattern)s“ nie je platným
                    regulárnym výrazom a nebude použitý.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
sk: Brána medzi Mail&lt;-&gt;News

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
sk: Brána medzi elektronickou poštou a elektronickými novinkami.

en: News server settings
sk: Konfigurácia News serveru

en: The hostname of the machine your news server is running on.
sk: Adresa servera, na ktorom beží Váš news server.

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
sk: Hodnota môže byť buď meno News servera alebo kombinácia hostname:port,
                 kde port je vyjadrený číslom portu.
                 News server nie je súčasťou Mailmanu. Musíte mať prístup na
                 nejaký News server, mať právo ho čítať a na neho prispievať.
                 Server musí mať vytvorenú Newsovú skupinu pre prepojenie s
                 konferenciou.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
sk: Meno NNTP skupiny, s ktorou je konferencia prepojená

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
sk: Majú sa príspevky zaslané do konferencie preposielať do NEWS?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
sk: Majú byť príspevky zaslané do News preposlané aj do konferencie?

en: Forwarding options
sk: Nastavenie preposielania

en: Moderated
sk: moderovať

en: Open list, moderated group
sk: verejná konferencia, moderovaná skupina

en: The moderation policy of the newsgroup.
sk: Pravidlá pre moderovanie newsovej skupiny.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
sk: Toto nastavenie určuje vzťah mezi pravidlami moderovania NEWS a konferencie.
                 Platí iba pre príspevky, ktoré zasielate <em>do</em> NEWS.
                 Ak iba odoberáte príspevky z NEWS alebo ak ich preposielate do
                 nemoderovanej skupiny, nastavte túto voľbu na <em>Nie</em>.
    
                 <p>Ak je skupina moderovaná, môžete nastaviť adresu tejto konferencie
                 ako adresu moderátora konferencie. V tom prípade zvoľte voľbu
                 <em>Moderovaná</em>, a všetky príspevky budú pozastavené do
                 rozhodnutia moderátora. Schválené príspevky budú rozoslané ako do
                 konferencie, tak aj do NEWS.
    
                 <p><em>Pozor: Ak má príspevok hlavičku <tt>Approved</tt>
                 s platným heslom pre moderáciu, je táto kontrola preskočená a príspevok
                 je rozoslaný do konferencie i do NEWS, čo umožňuje privilegovaným
                 prispievateľom zasielať príspevky bez obmedzenia..</em>
    
                 <p>Nakoniec, ak je NEWS skupina moderovaná, ale konferencia otvorená,
                 použite voľbu <em>Otvorená konferencia, moderovaná skupina</em>.
                 To zabezpečí, že do každého príspevku preposlaného do NEWS bude pridaná hlavička  <tt>Approved</tt>
                 s platným heslem moderátora, tak aby príspevok prešiel do NEWS.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
sk: Pridávať predponu do <tt>Subject:</tt> i do príspevkov preposielaných
                 do NEWS?

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
sk: Mailman pridáva na začiatok hlavičky<tt>Subject:</tt>
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text, ktorý si môžete
                 sami vybrať</a> a bežne sa tento text pridáva aj do príspevkov
                 preposlaných do NEWS (Usenet). Ak túto voľbu nastavíte na <em>Nie</em>
                 nebudú príspevky preposlané do NEWS túto predponu obsahovať.Samozrejme môžete
                 vypnúť predponu hlavičky <tt>Subject:</tt> globálne a vtedy nebude
                 pridávaná ani do bežne rozosielaných príspevkov.

en: Mass catch up
sk: Hromadná synchronizácia

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
sk: Má sa Mailman <em>synchronizovať</em> so skupinou NEWS?

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
sk: Ak nastavíte, aby Mailman synchronizoval príspevky s NEWS, bude preposielať
                 do konferencie iba nové príspevky. Staré príspevky na NEWS
                 skupine budú ignorované. Toto funguje tak, ako keby ste pri
                 čítaní NEWS označili staré príspevky ako <em>prečítané</em>.
                 Účastníci vašej konferencie o týchto príspevkoch nebudú vedieť.

en: Mass catchup completed
sk: Hromadná synchronizácia príspevkov dokončená

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
sk: Nemôžete zapnúť bránu pre NNEWS pokiaľ nemáte vyplnené polia
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">Server NEWS</a> a
                    <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">Skupina
                    NEWS</a>.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
sk: Konferenciu %(listinfo_link)s spravuje(-jú) %(owner_link)s

en: %(realname)s administrative interface
sk: Administrácia konferencie %(realname)s

en:  (requires authorization)
sk:  (vyžaduje prihásenie)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
sk: Prehľad všetkých konferencií na serveri %(hostname)s

en: <em>(1 private member not shown)</em>
sk: <em>(1 skrytý účastník nezobrazený)</em>

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
sk: <em>(%(num_concealed)d skrytých účastníkov nezobrazených)</em>

en: ; it was disabled by you
sk: ; vypnuté Vami

en: ; it was disabled by the list administrator
sk: ; vypnuté správcom konferencie

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
sk: ; bolo vypnuté, pretože sa príspevky vracali ako nedoručiteľné. 
           Posledný príspevok sa vrátil dňa: %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
sk: ; vypnuté z neznámych dôvodov

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
sk: POZOR - nedostáváte príspevky z nasledujúcich dôvôdov: %(reason)s.

en: Mail delivery
sk: Doručovanie pošty

en: the list administrator
sk: správcu konferencie

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
sk: <p>%(note)s
    
                <p>Doručovanie príspevkov ste si mohli vypnúť sám, alebo bolo
                vypnuté automaticky z dôvodu nedoručiteľných príspevkov, ktoré
                sa z vašej adresy vracali. Ak chcete opätovne zapnúť doručovanie
                príspevkov, kliknite na odkaz: %(link)s. Ak máte otázky alebo
                potrebujete pomôcť, kontaktujte %(mailto)s.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
sk: <p>Príspevky zasielané na vašu adresu sa nám vracajú ako nedoručiteľné.
                Vaše aktuálne <em>skóre nedoručiteľnosti</em> je %(score)s, čo
                je viac ako povolené maximum: %(total)s. Prosíme vás, aby ste si
                overili, či je vaša adresa správna a či nemáte problémy s doručovaním
                pošty na túto adresu. Ak sa podarí doručovať príspevky bez problémov,
                bude vaše skóre nedoručiteľnosti automaticky vynulované.

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
sk: (Pozor - prihlásili ste sa do konferencie, ktorej účastníkmi sú ďalšie konferencie. %(type)s bude zaslaný správcovi na adresu:  %(addr)s.)<p>

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
sk: Bude Vám zaslaný e-mail so žiadosťou o potvrdenie prihlásenia, aby sa
                nemohlo stať, že Vás bez Vášho súhlasu prihlási niekto iný.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
sk: Táto konferencia je uzavretá. To znamená, že vaše prihlásenie musí byť
                schválené moderátorom konferencie. O rozhodnutí moderátora
                budete informovaný e-mailom.

en: also
sk: tiež

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
sk: Bude vám zaslaná žiadosť o potvrdenie prihlásenia, aby vás niekto iný
                nemohol prihlásiť bez vašeho súhlasu. Po prijatí potvrdenia bude
                vaša žiadosť preposlaná moderátorovi na schválenie. O rozhodnutí
                moderátora budete informovaný e-mailom.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
sk: Táto konferencia je %(also)s uzavretá. Toto okrem iného znamená,
                že zoznam účastníkov nie je prístupný pre tretie osoby.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
sk: Táto konferencia je %(also)s skrytá. Zoznam účastníkov je dostupný iba
                pre správcu konferencie.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
sk: Táto konferencia je %(also)s verejná. Zoznam účastníkov je dostupný
                pre každého.

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
sk:  (adresy sú modifikované, aby nemohli byť ľahko použiteľné na rozosielanie
                    spamu.)

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
sk: <p>(Pozor, táto konferencia je zastrešujúca a mala by mať ako účastníkov
                iba iné konferencie. Okrem iného bude vaša žiadosť o potvrdenie
                prihlásenia zaslaná na adresu „%(sfx)s“ a nie na adresu vami
                zadanú

en: <b><i>either</i></b>
sk: <b><i>buď</i></b>

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
sk: Ak sa chcete odhlásiť z konferencie %(realname)s, dať si
            zaslať heslo alebo zmeniť vaše nastavenia, %(either)s zadajte adresu,
            pod ktorou ste prihlásený:
            <p><center>

en: Unsubscribe or edit options
sk: Odhlásiť alebo upraviť nastavenia

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
sk: <p>... <b><i>alebo</i></b> vyberte svoju adresu zo zoznamu účastníkov.

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
sk: Ak toto pole nevyplníte, budete vyzvaný zadať e-mailovú adresu.

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
sk: <i>%(which)s je dostupný iba pre účastníkov konferencie.</i>

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
sk: <i>%(which)s je dostupný iba pre správcu konferencie.</i>

en: Click here for the list of
sk: Tu kliknite pre zoznam

en:  subscribers:
sk:  účastníkov:

en: Visit Subscriber list
sk: Zobraziť zoznam účastníkov

en: members
sk: účastníci

en: Address:
sk: E-mail:

en: Admin address:
sk: E-mail správcu:

en: The subscribers list
sk: Zoznam účastníkov

en:  <p>Enter your
sk: <p>Zadajte

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
sk:  a heslo pre prístup k zoznamu účastníkov: <p><center>

en: Password:
sk: Heslo:

en: Visit Subscriber List
sk: Zobraziť zoznam účastníkov

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
sk: Raz mesačne Vám bude pripomenuté heslo e-mailom.

en: The current archive
sk: Aktuálny archív

en: %(realname)s post acknowledgement
sk: Konferencia %(realname)s - potvrdenie o prijatí príspevku

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
sk: Vaša urgentná správa do konferencie %(realname)s nebola autorizovaná na
    rozoslanie (neobsahovala heslo). Originálnu správu vám vraciame v prílohe.

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
sk: Núdzová moderácia všetkých správ je aktívna

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
sk: Váš príspevok bol moderátorom posúdený ako neprijateľný.

en: Sender is explicitly forbidden
sk: Odosielateľ je explicitne zakázaný

en: You are forbidden from posting messages to this list.
sk: Máte zakázané prispievať do tejto konferencie.

en: Post to moderated list
sk: Príspevok do moderovanej konferencie

en: Post by non-member to a members-only list
sk: Príspevok do konferencie obmedzenej iba pre účastníkov

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
sk: Do tejto konferencie môžu prispievať iba jej účastníci.

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
sk: Do konferencie nie je možné prispievať bez súhlasu moderátora

en: This list is restricted; your message was not approved.
sk: Táto konferencia nie je verejne prístupná, Váš príspevok nebol prijatý.

en: Too many recipients to the message
sk: Správa obsahuje príliš veľa príjemcov

en: Please trim the recipient list; it is too long.
sk: Prosíme, skrátte zoznam príjemcov, je príliš dlhý.

en: Message has implicit destination
sk: Správa neobsahuje korektného (žiadneho) príjemcu

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
sk: Slepé kópie a iní implicitní príjemcovia sú zakázaní. Pokúste sa opätovne
    zaslať Váš príspevok tak, aby bola v poliach To: alebo Cc: obsiahnutá adresa
    konferencie.

en: Message may contain administrivia
sk: Správa pravdepodobne obsahuje príkazy pre listserver

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
sk: Prosíme nezasielajte administratívne požiadavky na adresu konferencie.
    Ak sa chcete prihlásiť, navštívte stránky konferencie na adrese: %(listurl)s
    alebo pošlite pre získanie ďalších informácií správu obsahujúcu v predmete
    (Subject:) slovo „help“ na adresu %(request)s.

en: Message has a suspicious header
sk: Príspevok má neplatnú hlavičku.

en: Your message had a suspicious header.
sk: Váš príspevok má neplatnú hlavičku.

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
sk: Telo správy je príliš veľké: %(size)d bajtov, limit je %(limit)d KB.

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
sk: Vaša správa je príliš veľká, prosím skráťte ju tak, aby bola menšia ako
    %(kb)d KB.

en: Posting to a moderated newsgroup
sk: Príspevok do moderovanej konferencie

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
sk: Váš príspevok do konferencie %(listname)s čaká na schválenie moderátorom

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
sk: Príspevok od %(sender)s do konferencie %(listname)s vyžaduje schválenie

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
sk: Ak odpoviete na túto správu a necháte jej predmet (Subject:) bez zmeny,
    Mailman správu zahodí. Urobte takto ak ide o spam. Ak odpoviete na správu a
    pridáte hlavičku Approved: obsahujúcu heslo konferencie, príspevok bude
    rozoslaný. Hlavičku Approved: môžete pridať aj ako prvý riadok do tela
    správy.

en: The message's content type was explicitly disallowed
sk: Content type v tejto správe bol explicítne zakázaný

en: The message's content type was not explicitly allowed
sk: Content type v tejto správe nebol explicítne povolený

en: The message's file extension was explicitly disallowed
sk: Prípona súboru v tejto správe bola explicítne zakázaná

en: The message's file extension was not explicitly allowed
sk: Prípona souboru v tejto správe nebola explicítne povolená

en: After content filtering, the message was empty
sk: Po prefiltrovaní obsahu zostala prázdna správa

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
sk: Priložená správa nebola rozoslaná do konferencie %(listname)s, pretože
    filtre na obsah správ označili správu za neprijateľnú. Vracia sa Vám
    jediná kópia zahodenej správy. Správa nebola uložená na serveri.

en: Content filtered message notification
sk: Správa o filrovaní obsahu príspevku

en: You are not allowed to post to this mailing list, and your message has been
    automatically rejected.  If you think that your messages are being rejected in
    error, contact the mailing list owner at %(listowner)s.
sk: Nemáte povolené prispievať do tejto konferencie a tak bol Váš príspevok automaticky
    zamietnutý. Ak si myslíte, že Váš príspevok bol zamietnutý neprávom, môžete
    kontaktovať správcu konferencie na adrese %(listowner)s.

en: Auto-discard notification
sk: Upozornenie o automatickom zahodení príspevku

en: The attached message has been automatically discarded.
sk: Priložená správa bola automaticky zahodená.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
sk: Automatická odpoveď na správu zaslanú do konferencie „%(realname)s“

en: The Mailman Replybot
sk: Mailman Replybot

en: An embedded and charset-unspecified text was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    URL: %(url)s
sk: Vložený text, ktorý neobsahoval definíciu znakovej sady, bol odstránený...
    Meno: %(filename)s
    URL: %(url)s

en: HTML attachment scrubbed and removed
sk: HTML príloha bola vyňatá a odstránená

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
sk: HTML príloha bola vyňatá...
    URL: %(url)s

en: no subject
sk: bez predmetu

en: no date
sk: bez dátumu

en: unknown sender
sk: neznámy odosielateľ

en: An embedded message was scrubbed...
    From: %(who)s
    Subject: %(subject)s
    Date: %(date)s
    Size: %(size)s
    URL: %(url)s
sk: Vložená správa bola vyňatá...
    Od: %(who)s
    Predmet: %(subject)s
    Dátum: %(date)s
    Veľkosť: %(size)s
    URL: %(url)s

en: A non-text attachment was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    Type: %(ctype)s
    Size: %(size)d bytes
    Desc: %(desc)s
    URL: %(url)s
sk: Netextová príloha bola vyňatá...
    Meno: %(filename)s
    Typ: %(ctype)s
    Veľkosť: %(size)d bytes
    Popis: %(desc)s
    URL: %(url)s

en: Skipped content of type %(partctype)s
sk: Preskočený obsah typu: %(partctype)s

en: -------------- next part --------------
sk: ------------- ďalšia časť ---------------

en: The message headers matched a filter rule
sk: Hlavičky správy vyhovovali filtrovaciemu pravidlu

en: Message rejected by filter rule match
sk: Správa bola zamietnutá filtrovacím pravidlom

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
sk: %(realname)s Súhrnná správa, vydanie %(volume)d, číslo %(issue)d

en: digest header
sk: hlavička súhrnnej správy

en: Digest Header
sk: Hlavička súhrnnej správy

en: Today's Topics:
sk: Dnešné témy:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
sk: Dnešné témy (%(msgcount)d správ):

en: [Message discarded by content filter]
sk: [Správa bola zahodené filtrom obsahu]

en: digest footer
sk: päta súhrnnej správy

en: Digest Footer
sk: Päta súhrnnej správy

en: End of
sk: Koniec:

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
sk: Vaša správa s predmetom „%(subject)s“

en: [No reason given]
sk: [Bez udania dôvodu]

en: Forward of moderated message
sk: Preposlanie moderovanej správy

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
sk: Nová žiadosť o prihlásenie do konferencie %(realname)s od %(addr)s

en: Subscription request
sk: Žiadosť o prihlásenie

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
sk: Nová žiadosť o odhlásenie z konferencie %(realname)s od %(addr)s

en: Unsubscription request
sk: Žiadosť o odhlásenie

en: Original Message
sk: Pôvodná správa

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
sk: Požiadavka do konferencie %(realname)s bola zamietnutá

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
sk: Konferencia „%(listname)s“ bola založená prostredníctvom webového rozhrania.
    Aby bolo možné zasielať príspevky, musíte aktualizovať príslušný súbor s
    aliasmi (/etc/aliases). Pravdepodobne bude potrebné spustiť aj príkaz
    „newaliases“.

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
sk: Aby bolo možné zasielať príspevky, musíte pridať do súboru s aliasmi
    (/etc/aliases) nasledujúce riadky (pravdepodobne bude potom potrebné spustiť
    príkaz newaliases):

en: ## %(listname)s mailing list
sk: ## %(listname)s maiing list

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
sk: Žiadosť o vytvorenie konferencie %(listname)s

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
sk: Konferencia „%(listname)s“ bola zrušená cez webové rozhranie. Teraz je
    potrebné upraviť súbor s aliasmi (/etc/aliases). Pravdepodobne bude potom
    potrebné spustiť príkaz newaliases.
    
    Tu sú riadky, ktoré by mali byť vymazané z /etc/aliases:

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
sk: 
    Teraz je potrebné odstrániť zo súboru s aliasmi (/etc/aliases) nasledovné
    riadky (pravdepodobne bude potom potrebné spustiť program newaliases):
    
    ## %(listname)s mailing list

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
sk: Žiadosť o zrušenie konferencie %(listname)s

en: checking permissions on %(file)s
sk: overujem práva na súbor %(file)s

en: %(file)s permissions must be 066x (got %(octmode)s)
sk: práva na súbor %(file)s musia byť 066x (teraz sú %(octmode)s)

en: (fixing)
sk: (opravujem)

en: checking ownership of %(dbfile)s
sk: overujem majiteľa súboru %(dbfile)s

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
sk: súbor %(dbfile)s patrí používateľovi %(owner)s (musí ho vlastniť
    používateľ %(user)s)

en: %(dbfile)s permissions must be 066x (got %(octmode)s)
sk: práva na súbor %(dbfile)s musia byť 066x (teraz sú %(octmode)s)

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
sk: Pre prihlásenie do konferencie %(listname)s je potrebné overenie

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
sk: Pro odhlásenie z konferencie %(listname)s je potrebné overenie.

en:  from %(remote)s
sk: od %(remote)s

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
sk: prihlásenia do konferencie %(realname)s vyžadjú súhlas moderátora

en: %(realname)s subscription notification
sk: %(realname)s upozornenie o prihlásení.

en: unsubscriptions require moderator approval
sk: odhlásenie z konferencie vyžaduje súhlas moderátora

en: %(realname)s unsubscribe notification
sk: %(realname)s upozornenie o odhlásení

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
sk: prihlásenie do konferencie %(name)s vyžaduje súhlas moderátora

en: Last autoresponse notification for today
sk: Posledná automatická odpoveď pre dnešok

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
sk: Priložený príspevok bol vrátený ako nedoručiteľný, ale
    automatický systém pre detekciu neplatných adries v ňom nedokázal
    nájsť adresu, ktorá nie je platná a spôsobila vrátenie príspevku.
    Táto konferencia je nakonfigurovaná tak, že takéto chybové hlášky
    preposiela správcovi.
    
    Ďalšie informácie nájdete na URL:
    %(adminurl)s

en: Uncaught bounce notification
sk: Nerozpoznané oznámenie o nedoručiteľnosti

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
sk: Ignorujem MIME časti iného typu než text/plain

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
sk: Výsledok príkazov, ktoré ste zaslali nájdete nižšie.
    Vaša pôvodná správa je priložená.

en: - Results:
sk: - Výsledky:

en: 
    - Unprocessed:
sk: 
     Nespracované:

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
sk: V tejto správe neboli nájdené žiadne príkazy.
    Ak potrebujete návod, zašlite správu obsahujúcu iba slovo „help“ na
    samostatnom riadku.

en: 
    - Ignored:
sk: 
     Ignorované:

en: 
    - Done.
sk: 
     Dokončené.

en: The results of your email commands
sk: Výsledky príkazov zaslaných e-mailom

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
sk: Doručené Mailmanom<br>verzia %(version)s

en: Gnu's Not Unix
sk: GNU Nie je Unix

en: Mon
sk: Pon

en: Thu
sk: Št

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Fri
sk: Pia

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: Jun
sk: Jún

en: Jul
sk: Júl

en: Oct
sk: Okt

en: Server Local Time
sk: Miestny čas servera

en: %(wday)s %(mon)s %(day)2i %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s %(year)04i
sk: %(wday)s, %(day)2i. %(mon)s %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s %(year)04i

en: Already a member: %(member)s
sk: %(member)s už je účastníkom.

en: Bad/Invalid email address: blank line
sk: Neplatná e-mailová adresa: prázdny riadok

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
sk: Neplatná e-mailová adresa: %(member)s

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
sk: Neplatná adresa (obsahuje nepovolené znaky): %(member)s

en: Subscribed: %(member)s
sk: Prihlásený: %(member)s

en: Bad argument to -w/--welcome-msg: %(arg)s
sk: Chybný parameter v -w/--welcome-msg: %(arg)s

en: Bad argument to -a/--admin-notify: %(arg)s
sk: Chybný parameter v -a/--admin-notify: %(arg)s

en: Cannot read both digest and normal members from standard input.
sk: Nemôžem naraz načítať zo štandardného vstupu (stdin) bežných účastníkov
    a účastníkov prijímajúcich súhrnné správy

en: No such list: %(listname)s
sk: Neznáma konferencia: %(listname)s

en: Nothing to do.
sk: Nič na vykonanie.

en: Rebuild a list's archive.
    
    Use this command to rebuild the archives for a mailing list.  You may want to
    do this if you edit some messages in an archive, or remove some messages from
    an archive.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] <listname> [<mbox>]
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        -q / --quiet
            Make the archiver output less verbose.
    
        --wipe
            First wipe out the original archive before regenerating.  You usually
            want to specify this argument unless you're generating the archive in
            chunks.
    
        -s N
        --start=N
            Start indexing at article N, where article 0 is the first in the mbox.
            Defaults to 0.
    
        -e M
        --end=M
            End indexing at article M.  This script is not very efficient with
            respect to memory management, and for large archives, it may not be
            possible to index the mbox entirely.  For that reason, you can specify
            the start and end article numbers.
    
    Where <mbox> is the path to a list's complete mbox archive.  Usually this will
    be some path in the archives/private directory.  For example:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> is optional.  If it is missing, it is calculated.
sk: Nanovo vytvoriť archív konferencie.
    
    Tento príkaz slúži na opätovné vytvorenie archívu konferencie. Odporúča sa
    použiť po zmene príspevkov alebo odstránení príspevkov z archívu.
    
    Syntax: %(PROGRAM)s [parametre] <názov_konferencie> [<cesta>]
    
    Parametre:
        -h / --help
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
        -q / --quiet
            Skrátiť výstup programu.
    
        --wipe
            Najprv odstrániť pôvodný archív. Odporúča sa použiť, ak vytvárate
            nový archív, ale nie ak vytvárate archív po častiach.
    
        -s N
        --start=N
            Začať indexovanie článkom N, kde článok 0 je prvý článok v archíve.
            Prednastavená hodnota: 0
    
        -e M
        --end=M
            Ukončiť indexovanie článkom M. Tento skript nemá efektívny manažment
            pamäte a nemusí zvládnuť spracovať veľké archívy. Z tohto dôvodu
            môžete uviesť začiatočné a konečné číslo článku.
    
    <cesta> je cesta k úplému mbox-archívu konferencie. Tu sa zvykne uviesť
    nejaký podadresár priečinka archives/private. Napríklad:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> je nepovinný parameter. Ak nie je zadaný, bude doplnený automaticky.

en: listname is required
sk: Meno konferencie je vyžadované.

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
sk: Neznáma konferencia „%(listname)s“
    %(e)s

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
sk: Nemôžem otvoriť súbor mbox %(mbox)s: %(msg)s

en: Bad arguments: %(strargs)s
sk: Chybné argumenty: %(strargs)s

en: Empty list passwords are not allowed
sk: Nie je prípustné, aby mal správca konferencie prázdne heslo.

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
sk: Nové heslo pre konferenciu %(listname)s: %(notifypassword)s

en: Your new %(listname)s list password
sk: Vaše nové heslo pre %(listname)s

en: The site administrator at %(hostname)s has changed the password for your
    mailing list %(listname)s.  It is now
    
        %(notifypassword)s
    
    Please be sure to use this for all future list administration.  You may want
    to log in now to your list and change the password to something more to your
    liking.  Visit your list admin page at
    
        %(adminurl)s
sk: Správca servera %(hostname)s zmenil heslo konferencie %(listname)s.
    Heslo je teraz
    
        %(notifypassword)s
    
    Prosím používajte toto heslo pre spravovanie konferencie.
    Heslo môžete zmeniť na iné po prihlásení sa do konferencie.
    Navštívte stránku administrácie konferencie na
    
        %(adminurl)s

en: No list named:
sk: Žiadna konferencia nemá názov:

en: List:
sk: Konferencia:

en:    %(file)s: okay
sk:    %(file)s: v poriadku

en: Bad status number: %(arg)s
sk: Chybný stavový kód: %(arg)s

en: processing mailing list:
sk: spracovávam konferenciu:

en:     scanning list owners:
sk: hľadám vlastníkov konferencie:

en:     new list owners:
sk:     noví vlastníci konferencie:

en: (no change)
sk: (bezo zmeny)

en:     address not found:
sk:     nenájdená adresa:

en:     clone address added:
sk:     klónová adresa pridaná:

en:     clone address is already a member:
sk:     cielová adresa, na ktorú klónujete, je už účastníkom:

en:     original address removed:
sk:     pôvodná adresa odstránená:

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
sk: Neplatná e-mailová adresa %(toaddr)s

en: Error opening list "%(listname)s", skipping.
    %(e)s
sk: Chyba pri otváraní konferencie „%(listname)s“, preskakujem.
    %(e)s

en: options
sk: Vlastnosti

en: legal values are:
sk: povolené hodnoty sú:

en: Invalid value for property: %(k)s
sk: Chybná hodnota parametra: %(k)s

en: Bad email address for option %(k)s: %(v)s
sk: Chybná e-mailová adresa pre parameter %(k)s: %(v)s

en: List name is required
sk: Meno konferencie je vyžadované.

en: Saving list
sk: Ukladám konferenciu

en: Discard held messages.
    
    Usage:
        discard [options] file ...
    
    Options:
        --help / -h
            Print this help message and exit.
    
        --quiet / -q
            Don't print status messages.
sk: Odstrániť podržané správy.
    
    Syntax:
        discard [parametre] súbor ...
    
    Parametre:
        --help / -h
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
        --quiet / -q
            Nevypisovať správy o stave.

en: Ignoring non-held message: %(f)s
sk: Ignorujem nepodržanú správu: %(f)s

en: Ignoring held msg w/bad id: %(f)s
sk: Ignorujem podržanú správu s chybným id: %(f)s

en: Discarded held msg #%(id)s for list %(listname)s
sk: Odstránená správa č. %(id)s pre konferenciu %(listname)s

en: No filename given.
sk: Nebol zadaný názov súboru.

en: Bad arguments: %(pargs)s
sk: Nesprávne argumenty: %(pargs)s

en: Please specify either -p or -m.
sk: Prosím zadajte -p alebo -m

en: Export an XML representation of a mailing list.
sk: Exportovať XML reprezentáciu tejto konferencie.

en: Inject a message from a file into Mailman's incoming queue.
    
    Usage: inject [options] [filename]
    
    Options:
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            The name of the list to inject this message to.  Required.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            The name of the queue to inject the message to.  The queuename must be
            one of the directories inside the qfiles directory.  If omitted, the
            incoming queue is used.
    
    filename is the name of the plaintext message file to inject.  If omitted,
    standard input is used.
sk: Vložiť správu zo súboru do vstupnej fronty Mailman.
    
    Syntax: inject [parametre] [súbor]
    
    Parametre:
    
        -h / --help
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
        -l konferencia
        --listname=konferencia
            Názov konferencie, do ktorej má byť vložená správa.  Vyžadované.
    
        -q fronta
        --queue=fronta
            Názov fronty, do ktorej má byť vložená správa. Názov fronty musí byť
            jedným z podpriečinkov v priečinku qfiles. Ak názov nie je uvedený,
            je použitá vstupná fronta (incoming).
    súbur je názov súboru obsahujúci správu v čistom texte. Ak nie je uvedený,
    tak je text načítaný zo štandardného vstupu (stdin).

en: Bad queue directory: %(qdir)s
sk: Chybný priečinok fronty: %(qdir)s

en: A list name is required
sk: Meno konferenie je vyžadované.

en: List all the owners of a mailing list.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Where:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            List the owners of all the mailing lists for the given virtual host.
    
        --all
        -a
            List the owners of all the mailing lists on this system.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    `listname' is the name of the mailing list to print the owners of.  You can
    have more than one named list on the command line.
sk: Vypísať zoznam všetkých vlastníkov konferencie.
    
    Syntax: %(program)s [parametre] konferencia ...
    
    Parametre:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            Vypísať zoznam vlastníkov všetkých konferencií na danom virtuálnom hostiteľovi.
    
        --all
        -a
            Vypísať zoznam vlastníkov všetkých konferencií na tomto systéme.
    
        --help
        -h
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
    „konferencia“ je názov konferencie, ktorej zoznam vlastníkov sa má vypísať.
    Môžete zadať aj viac názvov konferencií za sebou.

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
sk: Konferencia: %(listname)s, 	Vlastníci: %(owners)s

en: No matching mailing lists found
sk: Nebola nájdená žiadna konferencia, ktorá by vyhovovala podmienke

en: matching mailing lists found:
sk: nasledujúce konferencie boli nájdené:

en: List all the members of a mailing list.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] listname
    
    Where:
    
        --output file
        -o file
            Write output to specified file instead of standard out.
    
        --regular / -r
            Print just the regular (non-digest) members.
    
        --digest[=kind] / -d [kind]
            Print just the digest members.  Optional argument can be "mime" or
            "plain" which prints just the digest members receiving that kind of
            digest.
    
        --nomail[=why] / -n [why]
            Print the members that have delivery disabled.  Optional argument can
            be "byadmin", "byuser", "bybounce", or "unknown" which prints just the
            users who have delivery disabled for that reason.  It can also be
            "enabled" which prints just those member for whom delivery is
            enabled.
    
        --fullnames / -f
            Include the full names in the output.
    
        --preserve / -p
            Output member addresses case preserved the way they were added to the
            list.  Otherwise, addresses are printed in all lowercase.
    
        --invalid / -i
            Print only the addresses in the membership list that are invalid.
            Ignores -r, -d, -n.
    
        --unicode / -u
            Print addresses which are stored as Unicode objects instead of normal
            string objects.  Ignores -r, -d, -n.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
        listname is the name of the mailing list to use.
    
    Note that if neither -r or -d is supplied, both regular members are printed
    first, followed by digest members, but no indication is given as to address
    status.
sk: Vypísať všetkých účastníkov konferencie.
    
    Syntax: %(PROGRAM)s [parametre] konferencia
    
    Parametre:
    
        --output súbor
        -o súbor
            Presmerovať výstup do súboru namiesto štandardného výstupu (stdout)
    
        --regular / -r
            Vypísať iba bežných účastníkov (neodoberajúcich súhrnné správy).
    
        --digest[=typ] / -d [typ]
            Vypísať zoznam účastníkov odoberajúcich súhrnné správy. Voliteľný
            parameter typ môže byť buď „mime“ alebo „plain“. Vtedy sa
            vypíše iba zoznam účastníkov odoberajúcich tento typ súhrnných správ.
    
        --nomail[=dôvod] / -n [dôvod]
            Vypísať účastníkov, ktorí neodoberajú príspevky. Voliteľný parameter
            dôvod môže byť „byadmin“, „byuser“, „bybounce“ alebo „unknown“.
            Ak je dôvod „enabled“, tak budú vypísaní účastníci, ktorí poštu
            odoberajú.
    
        --fullnames / -f
            Vypísať okrem e-mailových adries aj mená účastníkov.
    
        --preserve / -p
            Zachovať pri výpise veľké a malé písmená tak, ako ich používatelia zadali
            do konferencie. Ak nie je uvedené, adresy sa vypíšu malými písmenami.
    
        --invalid / -i
            Vypísať iba účastnícke adresy, ktoré sú neplatné.
            Ignoruje parametre -r, -d, -n.
    
        --unicode / -u
            Vypísať všetky adresy v kódovaní Unicode namiesto bežných reťazcov.
            Ignoruje parametre -r, -d, -n.
    
        --help
        -h
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
        konferencia je názov konferencie, z ktorej majú byť vypísaní účastníci.
    
    Poznámka: ak neuvediete -r alebo -d, bežní účastníci budú vypísaní ako prví,
    za účastníci odoberajúci súhrnné správy. Nie je ale možné
    rozpoznať, akou formou jednotliví účastníci odoberajú príspevky.

en: Bad --nomail option: %(why)s
sk: Chybný parameter pre --nomail: %(why)s

en: Bad --digest option: %(kind)s
sk: Chybný parameter --digest: %(kind)s

en: Could not open file for writing:
sk: Nemôžem otvoriť súbor na zapisovanie:

en: List the owners of a mailing list, or all mailing lists.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            Group the owners by list names and include the list names in the
            output.  Otherwise, the owners will be sorted and uniquified based on
            the email address.
    
        -m / --moderators
            Include the list moderators in the output.
    
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        listname
            Print the owners of the specified lists.  More than one can appear
            after the options.  If there are no listnames provided, the owners of
            all the lists will be displayed.
sk: Vypísať vlastníkov konferencie alebo všetkých konferencií.
    
    Syntax: %(PROGRAM)s [parametre] [konferencia ...]
    Parametre:
    
        -w / --with-listnames
            Zoradiť vlastníkov podľa názvov konferencií a vložiť názvy
            konferencií do výstupu. Ak nie je uvedené, vlastníci budú zoradení
            abecedne podľa ich e-mailových adries
    
        -m / --moderators
            Zahrnúť do výstupu aj moderátorov konferencií.
    
        -h / --help
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
        konferencia
            Vypísať iba vlastníkov uvedenej konferencie. Je možné uviesť viac
            ako jednu konferenciu. Ak nie je uvedená žiadna konferencia, tak
            sú vypísaní vlastníci všetkých konferencií.

en: No command given.
sk: Nebol zadaný žiaden prákaz.

en: Bad command: %(command)s
sk: Chybný príkaz: %(command)s

en: Unknown language: %(lang)s
sk: Neznámy jazyk: %(lang)s

en: Enter the name of the list:
sk: Zadajte názov konferencie:

en: Enter the email of the person running the list:
sk: Zadajte e-mailovoú adresu správcu konferencie:

en: Initial %(listname)s password:
sk: Počiatočné heslo pre konferenciu %(listname)s:

en: The list password cannot be empty
sk: Heslo pre konferenciu nesmie byť prázdne.

en: Hit enter to notify %(listname)s owner...
sk: Stlačte ENTER pre upozornenie vlastníka konferencie %(listname)s ...

en: No runner name given.
sk: Nebolo zadané meno pre runner.

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor na čítanie: %(filename)s.

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
sk: Chyba pri otváraní konfigurácie konferencie %(listname)s... preskakujem.

en: No such member: %(addr)s
sk: Neznámy účastník: %(addr)s.

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
sk: Účastník „%(addr)s“ bol odhlásený z konferencie: %(listname)s.

en: Removing %(msg)s
sk: Odstraňuje sa %(msg)s

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
sk: %(listname)s %(msg)s nebolo nájdené ako  %(filename)s

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
sk: Neznáma (alebo už zmazaná) konferencia: %(listname)s

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
sk: Neznáma konferencia: %(listname)s - odstraňujem zvyšok archívov.

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
sk: Archívy nebudú odstránené. Na ich odstránenie spustite nanovo
    s parametrom -a.

en: list info
sk: informácie o konferencii

en: stale lock file
sk: starý lock súbor

en: private archives
sk: súkromné archívy

en: public archives
sk: verejné archívy

en: Synchronize a mailing list's membership with a flat file.
    
    This script is useful if you have a Mailman mailing list and a sendmail
    :include: style list of addresses (also as is used in Majordomo).  For every
    address in the file that does not appear in the mailing list, the address is
    added.  For every address in the mailing list that does not appear in the
    file, the address is removed.  Other options control what happens when an
    address is added or removed.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] -f file listname
    
    Where `options' are:
    
        --no-change
        -n
            Don't actually make the changes.  Instead, print out what would be
            done to the list.
    
        --welcome-msg[=<yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the newly added members a welcome
            message, overriding whatever the list's `send_welcome_msg' setting
            is.  With -w=yes or -w, the welcome message is sent.  With -w=no, no
            message is sent.
    
        --goodbye-msg[=<yes|no>]
        -g[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the goodbye message to removed members,
            overriding whatever the list's `send_goodbye_msg' setting is.  With
            -g=yes or -g, the goodbye message is sent.  With -g=no, no message is
            sent.
    
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
            Selects whether to make newly added members receive messages in
            digests.  With -d=yes or -d, they become digest members.  With -d=no
            (or if no -d option given) they are added as regular members.
    
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>]
            Specifies whether the admin should be notified for each subscription
            or unsubscription.  If you're adding a lot of addresses, you
            definitely want to turn this off!  With -a=yes or -a, the admin is
            notified.  With -a=no, the admin is not notified.  With no -a option,
            the default for the list is used.
    
        --file <filename | ->
        -f <filename | ->
            This option is required.  It specifies the flat file to synchronize
            against.  Email addresses must appear one per line.  If filename is
            `-' then stdin is used.
    
        --help
        -h
            Print this message.
    
        listname
            Required.  This specifies the list to synchronize.
sk: Synchronizovať účastníkov konferencie so súborom.
    
    Tento skript sa dá použiť, ak máte konferenciu Mailman a zoznam adries
    v štýle sendmail :include: (tento zoznam sa používa napr. v systéme
    Majordomo). Do konferencie bude pridaná každá adresa, ktorá je v súbore
    a ešte nie je v konferencii. Naopak adresy, ktoré sú v konferencii a nie sú
    v súbore, budú z konferencie odobraté. Parametre určujú činnosti, ktoré
    sa majú vykonať pri pridaní alebo odobraní adresy.
    
    Syntax: %(PROGRAM)s [parametre] -f súbor názov_konferencie
    
    Parametre sú:
    
        --no-change
        -n
            Neuskutočniť zmeny; iba vypísať, čo by bolo s konferenciou spravené.
    
        --welcome-msg[=<yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
            Nastavenie, či sa má novo prihláseným účastníkom zaslať uvítacia
            správa nezávisle na tom, ako je nastavené „send_welcome_msg“
            v konferencii. Správa bude zaslaná použitím parametra -w=yes
            alebo -w, pri parametre -w=no správa zaslaná nebude.
    
        --goodbye-msg[=<yes|no>]
        -g[=<yes|no>]
            Nastavenie, či má byť odhláseným účastníkom zaslaná rozlúčková
            správa nezávisle na tom, ako je nastavené „send_goodbye_msg“
            v konferencii. Správa bude zaslaná použitím parametra -g=yes
            alebo -g, pri parametre -g=no správa zaslaná nebude.
    
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
            Nastavenie, či majú novo prihlásení účastníci prijímať poštu
            vo forme súhrnných správ. Pri použití parametra -d=yes alebo -d
            budú učastníci prijímať poštu vo forme súhrnných správ. S parametrom -d=no
            budú prijímať príspevky jednotlivo.
    
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>]
            Určuje či má byť na každé prihlásenie alebo odhlásenie upozornený
            správca. Ak pridávate veľa adries, dôrazne odporúčame toto
            nastavenie vypnúť. Ak je parameter -a=yes alebo -a, bude správca
            upozornený. Pri -a=no správca upozornený nebude. Ak parameter
            nie je uvedený, je použitá hodnota z nastavení konferencie.
    
        --file <filename | ->
        -f <filename | ->
            Tento parameter je vyžadovaný. Definuje súbor, podľa ktorého sa má
            synchronizovať. V súbore musí byť jedna e-mailová adresa na riadok.
            Ak je ako súbor uvedené „-“, je použitý štandardný vstup (stdin).
    
        --help
        -h
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
        listname
            Vyžadovaný parameter.  Názov konferencie, ktorá sa má synchronizovať.

en: Bad choice: %(yesno)s
sk: Chybný výber: %(yesno)s

en: Dry run mode
sk: Zmeny nebudú vykonané

en: Only one -f switch allowed
sk: Povolený je iba jeden parameter -f

en: No argument to -f given
sk: Nebol zadaný parameter k -f

en: Illegal option: %(opt)s
sk: Chybný parameter: %(opt)s

en: No listname given
sk: Nebol zadaný názov konferencie

en: Must have a listname and a filename
sk: Musí byť zadaný názov konferencie a názov súboru

en: Cannot read address file: %(filename)s: %(msg)s
sk: Súbor s adresami sa nedá prečítať: %(filename)s: %(msg)s

en: Ignore  :  %(addr)30s
sk: Ignorujem :  %(addr)30s

en: Invalid :  %(addr)30s
sk: Neplatná adresa :  %(addr)30s

en: You must fix the preceding invalid addresses first.
sk: Je nutné najprv opraviť predchádzajúce chybné adresy.

en: Added  : %(s)s
sk: Pridaní   : %(s)s

en: Removed: %(s)s
sk: Odstránení: %(s)s

en: Updating the held requests database.
sk: Aktualizujem databázu odložených požiadaviek.

en: - updating old private mbox file
sk: - aktualizujem starý súkromný mbox súbor

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pri_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
sk:     neznámy súbor v ceste, presúvam
            %(o_pri_mbox_file)s
        do
            %(newname)s

en: - updating old public mbox file
sk: - aktualizujem starý verejný mbox súbor

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pub_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
sk:     neznámy súbor v ceste, presúvam
            %(o_pub_mbox_file)s
        do
            %(newname)s

en: - This list looks like it might have <= b4 list templates around
sk: - Táto konferencia vyzeŕá ako keby používala <= b4 list templates

en: - moved %(o_tmpl)s to %(n_tmpl)s
sk: - %(o_tmpl)s presunuté do %(n_tmpl)s

en: - both %(o_tmpl)s and %(n_tmpl)s exist, leaving untouched
sk: - existujú %(o_tmpl)s a %(n_tmpl)s, ponechané bez zmeny

en: - %(o_tmpl)s doesn't exist, leaving untouched
sk: - %(o_tmpl)s neexistuje, ponechané bez zmeny

en: removing directory %(src)s and everything underneath
sk: odstránenie priečinka %(src)s a všetkého pod ním

en: removing %(src)s
sk: odstránenie %(src)s

en: Warning: couldn't remove %(src)s -- %(rest)s
sk: Pozor: nepodarilo sa zmazať %(src)s -- %(rest)s

en: couldn't remove old file %(pyc)s -- %(rest)s
sk: nepodarilo sa zmazať starý súbor %(pyc)s -- %(rest)s

en: updating old qfiles
sk: aktualizujem staré qfiles

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
sk: Pozor! Nie je priečinok: %(dirpath)s

en: message is unparsable: %(filebase)s
sk: nespacovateľná správa: %(filebase)s

en: Warning!  Deleting empty .pck file: %(pckfile)s
sk: Pozor! Zmazáva sa prázdny .pck súbor: %(pckfile)s

en: Updating Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database
sk: Aktualizujem databázu pending_subscriptions.db systému Mailman 2.0

en: Updating Mailman 2.1.4 pending.pck database
sk: Aktualizujem databázu pending.pck systému Mailman 2.1.4

en: Ignoring bad pended data: %(key)s: %(val)s
sk: Ignorujem chybné čakajúce dáta: %(key)s: %(val)s

en: WARNING: Ignoring duplicate pending ID: %(id)s.
sk: POZOR: Ignorujem duplikátne čakajúce ID: %(id)s.

en: getting rid of old source files
sk: zbavenie sa starých zdrojových súborov

en: no lists == nothing to do, exiting
sk: žiadne konferencie == žiadna činnosť, ukončujem

en: done
sk: dokončené

en: Updating mailing list: %(listname)s
sk: Aktualizácia konferencie: %(listname)s

en: - nothing to update here
sk: - nič na aktualizáciu

en: No updates are necessary.
sk: Žiadne aktualizácie nie sú potrebné.

en: Downgrade detected, from version %(hexlversion)s to version %(hextversion)s
    This is probably not safe.
    Exiting.
sk: Zistený downgrade z verzioe %(hexlversion)s na verziu %(hextversion)s
    Táto operácia pravdepodobne nie je bezpečná.
    Ukončujem.

en: Upgrading from version %(hexlversion)s to %(hextversion)s
sk: Aktualizácia z verzie %(hexlversion)s na verziu %(hextversion)s

en: Print the Mailman version.
sk: Zobraziť verziu Mailmanu.

en: Using Mailman version:
sk: Používaná verzia Mailman:

en: Unlocking (but not saving) list: %(listname)s
sk: Odomknúť (ale neuložiť) konferenciu : %(listname)s

en: Finalizing
sk: Finalizácia

en: Loading list %(listname)s
sk: Nahrávam konferenciu %(listname)s

en: (locked)
sk: (zamknuté)

en: (unlocked)
sk: (odomknuté)

en: Unknown list: %(listname)s
sk: Neznáma konferencia: %(listname)s

en: No list name supplied.
sk: Nebolo zadané meno konferencie.

en: --all requires --run
sk: --all vyžaduje --run

en: Importing %(module)s...
sk: Importujem %(module)s...

en: Running %(module)s.%(callable)s()...
sk: Spúšťam %(module)s.%(callable)s()...

en: The variable `m' is the %(listname)s MailList instance
sk: Premenná „m“ je inštanciou konferencie %(listname)s

en: Increment the digest volume number and reset the digest number to one.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    
    Options:
    
        --help/-h
            Print this message and exit.
    
    The lists named on the command line are bumped.  If no list names are given,
    all lists are bumped.
sk: Zvýšiť číslo vydania digestu a nastaviť poradové číslo digestu na 1.
    
    Syntax: %(PROGRAM)s [parametre] [názov_konferencie ...]
    
    Parametre:
    
        --help/-h
            Vypísať túto správu a ukončiť.
    
    Konferenciám, ktoré sú k uvedené ako parameter tohto príkazu zadané sa zvýši číslo vydania
    súhrnnej správy. Ak nie je uvedený žiaden názov konferencie, zvýši sa číslo vydania
    vo všetkých konferenciách.

en: Check for pending admin requests and mail the list owners if necessary.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
sk: Výpísať nevybavené administračné požiadavky a prípadne aj ich majiteľov.
    
    Syntax:  %(PROGRAM)s [parametere]
    
    Parametre:
    
        -h/--help
            Vypísať túto správu a ukončiť.

en: Notice: %(discarded)d old request(s) automatically expired.
sk: Upozornenie: počet automaticky vypršných požiadavok: %(discarded)d

en: %(count)d %(realname)s moderator request(s) waiting
sk: %(realname)s - Na rozhodnutie moderátora čaká %(count)d požiadaviek

en: %(realname)s moderator request check result
sk: %(realname)s - výsledok kontroly požiadaviek na moderátora

en: Pending subscriptions:
sk: Čakajú na prihlásenie:

en: 
    Pending posts:
sk: 
    Čakajúce príspevky:

en: From: %(sender)s on %(date)s
    Subject: %(subject)s
    Cause: %(reason)s
sk: Od: %(sender)s dňa %(date)s
    Predmet: %(subject)s
    Dôvod: %(reason)s

en: Password // URL
sk: Heslo // URL

en: %(host)s mailing list memberships reminder
sk: Server %(host)s: Pripomienka účasťi v konferenciách
